Nokia 5.1 (תמונה: נוקיה)

Nokia 5.1 (תמונה: נוקיה)

נוקיה מציגה שלושה מכשירים חדשים לשוק הביניים במחיר אטרקטיבי במיוחד

לאחר שהוכרזו שלושת המכשירים הקודמים לשוק הביניים-נמוך הנקראים נוקיה 5, נוקיה 3 ונוקיה 2, כעת מכריזה חברת HMD Global על שלושה מכשירים חדשים המגיעים כעדכון מרענן לסדרה הקודמת. הסדרה החדשה מקבלת את התוספת "1." לשם, מה שייצור את המותג Nokia 5.1 וכך הלאה. שלישיית הסמארטפונים המעודכנת מציעה כמה שינויים עיצוביים נדרשים תוך שמירה על מבנה האלומיניום בסדרת הביניים.

Nokia 5.1

הנוקיה 5.1 זה מגיע עם מבנה אלומיניום מלא בעוד שמידותיו עומדות על 70.73×151.1 מילימטרים, זאת כשעוביו נמדד ב-8.27 ומשקלו אינו ידוע בשלב זה. מסכו של המכשיר מציע גודל ממוצע של 5.5 אינץ' ברזולוציית +Full HD, עם פאנל מסוג IPS LCD ובפריסה של 2160 על 1080 פיקסלים. עוד בחזית המכשיר נמצא את מצלמת הסלפי ברזולוציית 8 מגה פיקסל לצד אפרכסת השמע וחיישן הקרבה.

בגזרת האחורית נמצא מערך צילום הכולל חיישן בודד ברזולוצייה של 16 מגה פיקסל הנתמך על ידי מבזק לד הממוקם מתחתיו. בנוסף לכך, נוכל לראות בגב המכשיר גם את סורק טביעות האצבע, לוגו החברה ומיתוג המכשיר כ-Android One על ידי הטמעת הלוגו המוכר, תוך הבטחה שהמכשיר יקבל עדכוני תוכנה מהירים במשך שנתיים ועדכוני אבטחה במשך שלוש שנים (כמו שאר מכשירי ה-Android One בסדרה).

Blue Nokia 5.1 (תמונה: נוקיה)

Blue Nokia 5.1 (תמונה: נוקיה)

מתחת למכסה המנוע תפעם מערכת השבבים Helio P18 מבית מדיה-טק, זו כוללת שמונה ליבות הפועלות בתדר מרבי של 2 גיגה-הרץ יחד עם הבטחה לשיפור של 40 אחוזים במהירות המכשיר. מערך זה מגיע לצד רכיב זיכרון RAM על סך 2 או 3 גיגה-בייט יחד עם נפח אחסון העומד על 16 או 32 גיגה-בייט וניתן להרחבה באמצעות כרטיס זיכרון.

את הסמארטפון החדש תריץ סוללה בקיבולת 3000 מיליאמפר/שעה אשר תיטען דרך מחבר Micro-USB. יחד עם הדברים הללו, את הגזרה הפנימית תתפעל מערכת ההפעלה אנדרואיד 8 אוראו בגרסת Android One. זאת בזמן שתוכלו לרכוש את המכשיר החל מחודש יולי בצבעים נחושת, כחול ושחור תחת תג מחיר של 189 אירו.

Nokia 3.1

את מקום הביניים בין שלושת המכשירים תופס דגם ה-Nokia 3.1 כשהוא מציע מבנה פלסטיק הכולל מסגרת אלומיניום בחיתוך יהלום. המכשיר המוזכר מגיע עם מסך בגודל 5.2 אינץ' ברזולוציית +HD עם פאנל מסוג IPS LCD ובפריסה של 1440 על 720 פיקסלים. משקלו של הסמארטפון עומד על 138 גרם בלבד כשעוביו מסתכם ב-8.7 מילימטרים.

בגזרת הצילום כולל ה-Nokia 3.1 חיישן בודד בגבו, המגיע ברזולוציית 13 מגה פיקסל עם מפתח צמצם של f/2.0 הנתמך על ידי מבזק לד הממוקם מתחתיו. חובבי הסלפי ישמחו לגלות שנוקיה בחרה לשלב בחזית חיישן 8 מגה פיקסל עם מפתח צמצם של f/2.0 המספק זווית צילום רחבה של 84.6 מעלות.

Black/Chrome Nokia 3.1 (תמונה: נוקיה)

Black/Chrome Nokia 3.1 (תמונה: נוקיה)

על חלקת הביצועים אחראית מערכת העל-שבב  MT6750N של מדיה-טק הכוללת 8 ליבות מסוג Cortex-A53 אשר יפעמו בתדר מרבי של 1.5 גיגה-הרץ. יחד עם זו, מאחורי הקלעים יתפקד זיכרון פעולה הנמנה ב-2 או 3 גיגה-בייט לצד נפח אחסון על סך 16 או 32 גיגה-בייט הניתן להרחבה באמצעות כרטיס זיכרון.

בזמן שעל החטיבה החומרתית תיקח אחריות מערכת השבבים, את המערך תתדלק סוללה בקיבולת 2990 מיליאמפר/שעה אשר תיטען דרך מחבר Micro-USB ותתפעל את מערכת ההפעלה אנדרואיד 8.0 אוראו בגרסת Android One. בנוסף לכך, במידה שתהיו מעוניינים ברכישת המכשיר תוכלו למצוא את האחרון בצבעים כחולנחושת, שחור-כרום ולבןמתכת. זאת תחת תג מחיר של  139 אירו עם זמינות החל מחודש יוני.

Nokia 2.1

המכשיר האחרון מיועד באופן ברור לשוק הנמוך, כאשר הוא מריץ את מערכת ההפעלה Android Oreo Go Edition המיועדת למכשירים בעלי הספק משאבים נמוך. יתרה מכך, מנסה נוקיה לפצות על מאגר המשאבים הנמוך על ידי הטמעת סוללה בקיבולת גבוהה במיוחד לצד שילוב רמקולים סטראופוניים בחזית.

בחזית המכשיר נפגוש מסך בגודל 5.5 אינץ' ברזולוציית HD עם פאנל מסוג IPS LCD ובפריסה של 1280 על 720 פיקסלים. יחד עם זאת, נוכל לראות את המצלמה הקדמית ברזולוציית 5 מגה פיקסל לצד אפרכסת השמע, חיישן הקרבה ולוגו החברה.

Blue/Copper Nokia 2.1 (תמונה: נוקיה)

Blue/Copper Nokia 2.1 (תמונה: נוקיה)

במעבר לחלקו האחורי, נגלה חיישן יחיד המציע 8 מגה פיקסל ונתמך על ידי מבזק לד ייעודי. לצד הדברים הללו, ניתן למצוא מתחת לגב הסמארטפון את הסוללה אשר מגיעה בקיבולת של 4000 מיליאמפר/שעה ואמורה לספק על פי החברה כ-2 ימי עבודה שלמים. בנוסף, מתחת למכסה נפגוש גם את מערכת העל-שבב Snapdragon 425 הכוללת ארבע ליבות מסוג Cortex-A53 הפועמות בתדר מרבי של 1.4 גיגה-הרץ.

בגזרת הביצועים המוזכרת לעיל אמור לתמוך רכיב זיכרון RAM על סך גיגה-בייט בלבד מסוג LPDDR3, זאת יחד עם נפח אחסון העומד על 8 גיגה-בייט בלבד, אך ניתן להרחבה באמצעות כרטיס זיכרון לעד 128 גיגה-בייט נוספים. כפי שניתן לשער, גם המכשיר הנ"ל מגיע עם מחבר Micro-USB וכמו כל שאר חבריו לסדרה, מצויד בשקע אוזניות.

רוכשיו של המכשיר יהנו מבחירה בין מספר צבעים נבחרים והם: כחולנחושת, כחולכסוף ואפורכסוף. את הסמארטפון תשווק HMD Global החל מחודש יולי תחת תג מחיר של 99 אירו בלבד.

מקורות
HMD Global
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות