נייד מבוסס snapdragon (מקור קוואלקום)

נייד מבוסס snapdragon (מקור קוואלקום)

פרטים ראשונים על Snapdragon 1000 של קוואלקום למחשבים ניידים

חברת קוואלקום (Qualcomm) הכריזה בתחילת החודש על פלטפורמת העיבוד Snapdragon 850 למחשבים ניידים מבוססי ARM עם מערכת ווינדוס 10 של מיקרוסופט (Microsoft) וכבר עכשיו אנו מקבלים מידע ראשוני עם הדור הבא לניידים, ה-Snapdragon 1000, שיגדיל את כוח העיבוד והגודל הפיזי שלו לעומת שבבים קודמים.

בעוד שה-Snapdragon 850 התבסס על ה-Snapdragon 845 עם שיפורים לתחום המחשבים הניידים, מערכת השבבים החדשה Snapdragon 1000 צפויה להוות קפיצת מדרגה בעיצוב השבב עצמו שיגדל למימדים של 20 על 15 מ"מ. הצריכה החשמלית (TDP) שלו תעמוד על 12W, כמעט פי 2 מה-6.5W של ה-845, מה שמצביע על גידול משמעותי בביצועים.

פלטפורמת הפיתוח של ה-Snapdragon 1000 מגיעה עם זיכרון בנפח 16GB מסוג LPDDR4X ושני מודולי זיכרון 128GB UFS 2.1 לאחסון משולב של 256GB, כשהמידע המעניין ביותר מצביע על כך שמערכת השבבים לא תהיה מולחמת ללוח הפיתוח אלא תשתמש בסוקט (שקע) ייעודי. בעוד שלא בטוח כי הסוקט ישולב במוצר הסופי, עדיין מדובר בדימיון גדול למעבדי ה-x86 אותם אנו רגילים למצוא במחשבים.

תחום המחשוב עובר שינוי גדול עם כניסתה של קוואלקום לתחום שהיה שמור עד כה לאינטל ו-AMD, מחשבים ניידים. מעבדי ARM מגדילים את הביצועים בקצב גדול בהרבה ממעבדי ה-X86 ולא מוגזם לחשוב כי יגיע השלב בו מעבדים אלו יוכלו להתחרות ראש בראש מול מעבדי אינטל ו-AMD, לפחות בתחום המעבדים בעלי הצריכה הנמוכה.

מקורות
wccftech
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות