דיווח: גרסה מלאה של פוטושופ תגיע לאייפד

Adobe Photoshop למחשב ולסמארטפון (תמונה: אתר אדובי ישראל) Adobe Photoshop למחשב ולסמארטפון (תמונה: אתר אדובי ישראל)

ענקית התוכנה אדובי (Adobe) ממשיכה לרדוף אחרי הפצת תוכנותיה לכלל המכשירים, ועל פי הדיווח האחרון של בלומברג המבוסס על “מקורות בעלי ידע בנושא”, החברה תכריז בקרוב על גרסה מלאה של תוכנת פוטושופ (Photoshop) לאייפדים. הצעד המוזכר מגיע לאחר שהשיקה אפליקציות רבות הן ל-iOS והן לאנדרואיד’ אך בגרסאות המותאמות למערכות ההפעלה לסמארטפונים ומוגבלות באפשרויות.

משתמשים המעוניינים ליהנות מהגרסה המלאה של תוכנת העריכה הפופולרית פוטושופ, יאלצו בשלב זה לעשות זאת על גבי מחשב המריץ את מערכת ההפעלה Windows או macOS. אולם, הדבר נראה כזמני בלבד לנוכח הדיווח האחרון הגורס כי ענקית התוכנה Adobe עובדת על גרסה מלאה של התוכנה לאייפדים.

צעד זה מגיע לאחר שהחברה שיחררה אפליקציות כמו Adobe Photoshop Express המהווה את גרסת המובייל לפוטושופ ומתירה גישה לאפשרויות רבות אך מוגבלות. לדוגמה, באמצעות האפליקציה תוכלו להחיל פילטרים על התמונות, להוסיף טקסט, ליישר תמונות, לתקן פגמים בעור ועוד. אך מנגד, לא תוכלו לבצע פעולות מתקדמות כמו חיבור תמונות על ידי שימוש בטכניקות כמו HDR Pro ודומותיה.

השקתה של גרסה מלאה לפוטושופ תעזור לאפל בבניית הדמות של האייפדים כמחשבים ניידים קומפקטיים החזקים דיים לביצוע כל פעולה. ובשעה שאפל הוסיפה עט (עיפרון) למכשיריה, העבודה עם תוכנת העריכה תהיה קלה מאי פעם, עקב היותו מדויק, קל ודק מהאצבע. על הגרסה המלאה ל-Photoshop עתידה להכריז חברת Adobe במסגרת כנס MAX Creative אשר ייערך בחודש אוקטובר, כשמועד ההשקה הרשמי לאפליקציה יתרחש בשלהי 2019.

השוואת מפרטים