פתיחה וסגירת המכשיר (תמונה: CNET)

פתיחה וסגירת המכשיר (תמונה: CNET)

סמסונג רושמת פטנט לסמארטפון מתקפל שיוכרז בתחילת 2019

על הסמארטפון המתקפל מבית סמסונג אנחנו שומעים כבר זמן רב, אך לאחר שנשיא החברה אישר את השמועות כי החברה אכן מתכננת להכריז על סמארטפון מתקפל, הרוחות החלו לגעוש. מיד אחריה הצטרפה חברת סוני לחגיגה כשגם זו צפויה להציג מכשיר מתקפל, לצד חברות כמו Oppo ו-LG אשר רשמו פטנטים גם הן.

העניין המרכזי הסובב את הנושא כולו כרגע הוא זמן. כולנו יודעים כי הדבר יקרה, אך מדובר בעניין של זמן לשאלה מי תחצה את המחסום ראשונה ותשיק מכשיר מתקפל עתידני ראשונה. או אף יותר חשוב, מי תעשה זאת בהצלחה ולא תשיק מכשיר מתקפל רק לשם ההישג. לאחרונה רשמה חברת סמסונג פטנט המציג את הדרך שלה לביצוע הרעיון של סמארטפון מתקפל.

פתיחת המכשיר למצב טאבלט (תמונה: CNET)

פתיחת המכשיר למצב טאבלט (תמונה: CNET)

הרעיון אינו שונה במיוחד משאר הפטנטים שכבר ראינו, הוא בנוי מזוג מסכים הנמצאים על פאנלים שונים, הפונים לכיוונים מנוגדים במכשיר ומשאירים את המסך כשהוא פונה כלפי חוץ. עם זאת, מציינת סמסונג כי תוכלו להשתמש בסמארטפון במצב המדמה טאבלט כשהוא פתוח, ולהשתמש במסך השני כדי לבצע פעולות כמו הגברת הווליום ללא הפרעה במסך, שימוש שני כג'ויסטיק ועוד.

בזמן שסמסונג מציירת בפטנט דוגמאות להגברה או הנמכה של הבהירות באמצעות המסך השני, אנחנו ממשיכים להתמקד בעובדה כי הסמארטפונים המתקפלים פותרים את בעיית הגודל שמתחילה להיכנס לחיינו. בעיית הגודל מתאפיינת בכך שהסמארטפונים הולכים וגדלים על מנת לשפר את חוויית צריכת התוכן, אך הדבר מגיע עם מחיר בצורה של אי-נוחות בזמן השימוש.

הפיתרון אותו מציעים הסמארטפונים המתקפלים לבעיה הוא מסך גדול המתחלק על זוג פאנלים, מה שמאפשר לנו להמשיך לצרוך תוכן על מסך גדול כשנרצה, ולקפל אותו לגודל קטן כשנסיים. על פי האדם אשר התראיין למגזין ה-Wall Street Journal, על המכשיר תכריז סמסונג בתחילת 2019, ועל פי השערתנו, הדבר יתרחש במסגרת תערוכת הטכנולוגיה CES שבינואר או MWC שבפברואר-מרץ.

שימוש במסך השני לביצוע פעולות (תמונה: CNET)

שימוש במסך השני לביצוע פעולות (תמונה: CNET)

מקורות
CNET
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות