גאדג’טי מסקר: Xiaomi Amazfit Bip – שעון כושר חכם עם זמן סוללה אדיר

Xiaomi Bip (תמונה יאן לנגרמן) Xiaomi Bip (תמונה יאן לנגרמן)

אחרי שבדקנו את רצועת הכושר Mi Band 3 של שיאומי (Xiaomi) הגיע הזמן לבצע סקירה על Xiaomi Amazfit Bip, שעון הספורט הזול של שיאומי וחברת Humai המציע זמן סוללה ארוך במיוחד, מסך צבעוני ו-GPS מובנה למעקב אחרי פעילויות כושר.

שעון ה-Amazfit Bip מהווה את נקודת האמצע בין רצועת ה-Mi Band הבסיסית ושעוני ה-Amazfit Pace ו-Amazfit 2 החכמים של שיאומי מבוססי האנדרואיד, כשהוא לוקח תכונות משניהם ליצירת שעון בעל מבנה מרובע יותר ודומה (אפשר לומר זהה) לשעון ה-Apple Watch של אפל וגם לשעון ה-Fitbit Versa.

עדכון לביקורת –שעון ה-Amazfit Bip קיבל תמיכה מלאה בשפה העברית בעדכון גרסה שהגיע לאחר פרסום הביקורת המקורית.

מבט מקרוב

שעון ה-BIP מגיע באריזה פשוטה ולבנה עם הלוגו של AMAZFIT כשבתוכה ניתן למצוא גם עמדת טעינה יעודית אליה מכניסים את ה-BIP לטעינה וניירת מוצר סטנדרטית.

השעון עצמו לא מכיל הרבה מעבר למסך מרובע בחלקו הקדמי עם לוגו AMAZFIT בחלקו התחתון, כפתור לחיצה בודד בצד הימני ובחלקו האחורי ניתן למצוא את חיישן הדופק האופטי יחד עם 2 נקודות מגע לטעינה באמצעות המעמד המצורף.

הרצועה שבאה עם השעון עשויה סיליקון רך ונעים למגע ומאפשרת לבצע החלפה פשוטה של הרצועה במידת הצורך.

מפרט טכני:

 • מסך –  1.28 אינץ’ מרובע ברזולוציית 176×176 פיקסלים Transflective color display עם זכוכית Gorilla 3.
 • מערכת הפעלה – יעודית של שיאומי עם תמיכה באנדרואיד 4.4 ומעלה ו-iOS 8 ומעלה.
 • סוללה – 190mAh מובנת.
 • צבע – מסך שחור, גוף: שחור, כתום, אפור וירוק.
 • מיקום – GPS ו-GLONASS.
 • משקל – 18 גרם לגוף ו-32 גרם יחד עם רצועת 20 מ”מ.
 • עמידות מים – IP68.
 • רצועה – 20 מ”מ סטנדרטית

בעוד רבים יחשיבו מסך 1.28 אינץ’ כקטן במיוחד עדיין מדובר בשינוי משמעותי מול ה-Mi Band ושעון ה-Bip גדול די והותר להצגת הנתונים הדרושים ממנו.

שעון ה-BIP מול רצועת ה-MI BAND 3
שעון ה-BIP מול רצועת ה-MI BAND 3

מסך וממשק

אחת ההחלטות הכי חשובות ששיאומי ביצעה ב-BIP נוגעת לשימוש במסך מגע “מחזיר אור” (reflective), מדובר בסוג תצוגה המזכיר שעונים דיגיטליים ישנים יותר וזה שונה באופן מהותי ממסכי OLED ו-LCD אותם אנו רגילים לראות בשעונים מסוג זה. היתרון של מסך זה הוא נראות מעולה גם בשמש ישירה ללא צורך בהפעלה של התאורה האחורית הקיימת בו.

המסך של ה-BIP פעיל באופן קבוע (always on), אך על מנת להשתמש בו יש צורך “להפעיל” את השעון על ידי לחיצה על הכפתור הצדדי, מה שמאפשר לשלוט בממשק המגע שלו.

הממשק בנוי בצורה בסיסית וקלה להבנה:

 • בהדלקה – מסך ראשי עם תצוגת שעון (watchface) ניתנת להתאמה.
 • החלקה ימינה – קיצורי דרך הכוללים גישה מהירה למזג אוויר ומסך ה-ALI PAY בלבד.
 • החלקה שמאלה – מעבר בין תפריטי ה-BIP: סטטוס, פעילות, מזג אוויר, שעון מעורר, טיימר, הגדרות ו-ALI PAY.
 • החלקה מעלה – תצוגת התראות עם אפשרות למחיקה שלהן.
 • החלקה מטה – הפעלת מצב DND (נא לא להפריע), תצוגת אחוז סוללה למצב חיבור BT.

ניתן לשנות את הסדר ואת תצוגת התפריטים השונים על ידי ההגדרות בתוכנת ה-Mi Fit בטלפון, כאשר צעד בסיסי ומומלץ הוא להסיר את מסך ה-Ali Pay שאינו רלוונטי למשתמש הישראלי. תחת כל מסך ניתן למצוא הגדרות ומידע נוסף בהתאם למסך הרלוונטי.

בעוד שרבים יחשבו כי הצורך ללחוץ על כפתור הצד על מנת לאפשר שימוש בשעון כדבר בעייתי, מתרגלים די מהר לנושא.

מעקב פעילות

בתור שעון ספורט השימוש העיקרי של ה-BIP מלבד מעקב אחר התראות והשעה היא מדידה של פעילות ספורטיבית. בדומה ל-Mi Band 3, שעון ה-BIP תומך במעקב אחר ריצה, הליכון, רכיבה על אופניים והליכה, אך בניגוד ל-Mi Band 3 רכיב ה-GPS המובנה של ה-BIP מאפשר מעקב מדויק יותר ללא צורך במכשיר סלולרי כשהשעון מספק גם מעקב דופק רציף בזמן הפעילות.

מתפריט השעון בוחרים בפעילות הספורט ומחכים כדקה עד שה-GPS מוצא את המיקום שלכם וה-BIP מודיע שאפשר להתחיל בפעילות. בזמן הפעילות המסך של השעון משתנה לתצוגת פעילות בלבד המציג את משך הפעילות, מרחק, מהירות, דופק ומידע נוסף לפי הפעילות. בסיום הפעילות מקבלים סיכום הכולל תרשים מוקטן של המסלול אותו עשיתם.

בנוסף, ניתן להגדיר הפעלה מהירה של פעילות על ידי לחיצה ארוכה על כפתור הצד דרך הגדרות ה-BIP עצמו.

בתוך אפליקציית ה-Mi Fit בטלפון ניתן לראות את היסטוריית הפעילות שלכם עם מידע מפורט המסודר בתרשימים עם מסלול הפעילות שעשיתם כשהוא מוצג על מפה מהמפות של גוגל.

חיי סוללה

הנקודה הבולטת ביותר בשעון ה-Bip מלבד המסך הם חיי הסוללה הארוכים שלו. בעוד ה-Mi Band 3 מגיע עם חיי סוללה מרשימים של עד 20 ימים (בפועל נבדק כ-14 יום), ה-Bip מוגדר על ידי שיאומי עם חיי סוללה של עד 45 ימים. במידה ולא משתמשים ביכולות ה-GPS שיש בו, מדובר בזמן סוללה של לא פחות מפי 10 משעון ה-Versa של FitBit ופי כמה מכל שעון ספורט אחר שקיים בשוק.

במציאות זמן הסוללה רחוק מלהיות 45 יום ותלוי בשימוש ב-BIP:

 • בשימוש במעקב פעילות ספורטיבית עם GPS פעיל ומדידת דופק רצופה ה-BIP מנצל כ-6% בשעה, מה שיאפשר לו זמן סוללה של כ-16.5 שעות בפעילות רצופה.
 • במהלך כתיבת הביקורת עם שימוש “כבד” יחסית בשעון, יחד עם שינוי תצוגות באופן גבוהה, הגעתי לניצול של כ-0.2% בשעה, מה שמתורגם לחיי סוללה של כ-20 ימים.

על מנת להגיע לשימוש של 45 ימים עם השעון, השימוש בו צריך להיות דליל במיוחד. אפשר לצפות כי בשימוש סביר הוא יוכל להגיע לזמן שימוש של כחודש, כאשר במידה ומשתמשים בו למעקב אחר פעילויות ספורטיביות זמן הסוללה צפוי לרדת ברמה דרסטית לאור השימוש הקבוע ב-GPS ומד הדופק, אך עדיין לספק חיי סוללה מרשימים.

אפליקציית Mi Fit

בדומה ל-Mi Band 3 של שיאומי גם ה-Bip נשלט על ידי אפליקציית ה-Mi Fit (אפלאנדרואיד) של שיאומי עליה ניתן לקרוא באופן נרחב יותר בסקירה של ה-Mi Band 3. באופן כללי אפליקציית ה-MiFit מחלקת את העבודה בין 3 מסכים עיקריים:

 • מצב – המסך הראשי המציג מידע הכולל את כמות הצעדים/מרחק/קלוריות ברמה יומית, תיעוד השינה, דופק אחרון שנמדד ועמידה ביעדים.
 • פעילות – מסך יעודי למדידת פעילות ספורט מדויקת באמצעות שימוש ב-GPS, כשפעילויות הספורט הנתמכות כוללות: ריצה, הליכון, רכיבה על אופניים והליכה.
 • פרופיל – מסך הכולל את הגדרות האפליקציה וההתקנים המחוברים למכשיר.

בשונה מההגדרות אותן ניתן למצוא בתוכנה עם השימוש ב-Mi Band 3, ברגע שהתוכנה מחוברת ל-Bip אנו מקבלים מסך הגדרות שונה עם אפשרויות יעודיות ל-BIP כמו בחירת תצוגת שעון, סידור מסכים והגדרות ספציפיות ל-BIP.

עברית (מעודכן)

בעוד שבמקור ה-BIP לא תמך בעברית, החל מחודש אוגוסט 2019 (דרך גרסה רשמית 1.1.6.52) החברה הוסיפה תמיכה מלאה בעברית ברצועה, החל מהממשק ועד הצגת ההתראות.

על מנת לקבל תמיכה מלאה בעברית על הממשק המכשיר הסלולרי להיות מוגדר לעברית מה שיגרום לשעון להתעדכן לגרסה עברית. בעוד שיש בעיות קטנות יחסית עם כיוון הכתיבה מדי פעם במידה ויש טקסט מעורב של עברית ואנגלית, מדובר על עדכון חשוב למשתמש הישראלי שמאפשר להשתמש ב-BIP בצורה טבעית ונוחה.

שינוי תצוגת המסך

אחד היתרונות הגדולים של ה-BIP היא התמיכה בתצוגות שעון (Watch Face) מרובות אותן ניתן לשנות ב-3 דרכים שונות:

 • דרך השעון עצמו – תחת מסך ההגדרות של ה-BIP עצמו ניתן לבחור ממספר תצוגות שעון שונות.
 • דרך תוכנת ה-MIFIT – בתוכנת ה-Mi Fit עצמה ניתן לבחור בתצוגת שעון נוספות שיטענו לשעון ה-BIP.
 • תצוגות שעון צד ג’ – ניתן להוריד ולהתקין תצוגות נוספות במספר צעדים פשוטים. אחד האתרים המרכזיים לכך הוא amazfitwatchfaces.com בו אפשר לחפש תצוגות ולהוריד את קבצי ה-Bin שלהן למכשיר הסלולר. יש מספר אפשרויות לשינוי התצוגה ב-BIP, אך הקלה מבינהם היא אפליקציית Amazfit Bip WatchFaces אותה ניתן להוריד בחנות ה-PLAY של גוגל. עם פתיחת האפליקציה נקבל אפשרות לבחור ב-Watch Face מאלו הכלולים או של בחירה בקובץ ה-Bin במידה והורדנו אותו. לאחד ההורדה של התצוגה או בחירה בקובץ האפליקציה תבקש מאיתנו לבחור תצוגה ספציפית (של פגודה) בתוכנת ה-Mi Fit אותה בעצם מחליפה התצוגה אותה בחרנו.

השורה התחתונה

בתור חובב ותיק של רצועות ה-Mi Band, ה-Amazfit Bip מהווה בעיני שדרוג משמעותי עבור אלו המעוניינים בשעון ספורט זול אך לא רוצים לוותר על זמן הסוללה אותו הציע רצועת ה-Mi Band. ה-BIP מספק פתרון זול במיוחד לאלו המעוניינים בשעון כושר הכולל GPS כשבנוסף הוא משדרג את תצוגת ה-OLED אותה ניתן למצוא ב-Mi Band עם תצוגה צבעונית שמתמודדת ללא בעיה גם עם אור שמש ישיר.

נכון להיום לא קיים עוד שעון ספורט (שידוע לי עליו) שיכול להציע את חיי הסוללה של ה-BIP. בתור משתמש ששונא את הצורך להטעין שעון או גאדג’ט כל פרק זמן קצר, האפשרות להטעין את ה-BIP פעם בחודש היא לא פחות מבשורה של ממש לחובבי הגאדגטים הלבישים.

מה אהבנו?

 • עברית מלאה!
 • זמן סוללה ארוך במיוחד.
 • זול.
 • GPS מובנה.
 • משקל קל.
 • ממשק פשוט.
 • אפשרות להחלפת תצוגת מסך צד ג’.
 • תצוגה ברורה בשמש.

ומה לא?

 • גוף פלסטיק זול.
 • מערכת הפעלה סגורה.
 • מטען יעודי.
 • אין שליטה על מוזיקה.

בסיכומו של דבר מדובר על שעון ספורט עם GPS, זמן סוללה מעולה ותצוגה שלא עושה בעיות בשמש והכל במחיר של 329 שקלים בארץ עם אחריות היבואן הרשמי, קבוצת המילטון, או באזור ה-60 דולרים באתרי מכירה בחול.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים