שלט סמסונג (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

מכירות חלשות של Galaxy S9 הובילו לירידה ברווח של סמסונג ברבעון השני

בהמשך לפרסום תחזית התוצאות הכספיות לרבעון השני של השנה שסיפקה סמסונג אלקטרוניקס בתחילת החודש, מציגה כעת החברה את התוצאות הסופיות ומאשרת כי רווחיות חטיבת המובייל הצטמצמה בשל האטה במכירות מכשירי הדגל Galaxy S9 ו-Galaxy S9 Plus שהושקו בחודש מרץ. כתגובה להאטה הקדימה סמסונג את מועד השקת מכשיר הדגל Galaxy Note 9.

חטיבת המובייל של סמסונג סיכמה את הרבעון השני של השנה עם הכנסות של 24 טריליון וון קוריאני (כ-21.41 מיליארד דולר) ובכך הציגה ירידה של כ-20% משנה לשנה וירידה של כ-16% בהשוואה לתוצאות הרבעון הראשון של השנה הנוכחית. החברה רשמה רווח תפעולי של 2.67 טריליון וון קוריאני (כ-2.38 מיליארד דולר) ברבעון השני, נתון המהווה ירידה של כ-34% משנה לשנה וירידה של כ-29% מול נתוני הרבעון הראשון של 2018.

פרט למכירות החלשות של דגמי ה-Galaxy S9 מציינת סמסונג כי הירידה ברווח התפעולי הגיעה בעקבות השקעה גבוהה יותר בפרסום. במחצית השנייה של השנה מתכננת החברה להגדיל את המכירות על ידי הקדמת מועד ההשקה של סדרת הדגל Galaxy Note 9, זו תיחשף כבר ב-9 באוגוסט באירוע Unpacked שתערוך החברה בניו-יורק, כאשר השקתו של המכשיר צפויה להגיע למדינות רבות בעולם עד ה-24 באוגוסט.

Samsung Galaxy S9 Plus (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

Samsung Galaxy S9 Plus (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

בסמסונג מציינים מספר טכנולוגיות שיעזרו לה לשמור על מיצובה בעולם המובייל, ביניהן תמיכה של שבביה המשולבים בסמארטפונים ברשתות 5G והעוזרת הקולית ביקסבי (Bixby), אותה מתכוונת סמסונג להפוך למותאמת יותר באופן אישי עבור המשתמשים וכן לקשר אותה עם שירותים נוספים כמו שירות התשלומים Samsung Pay. עם הצגתו של ה-Note 9 בתחילת אוגוסט צפויה החברה להציג את הגרסה החדשה של העוזרת, Bixby 2.0.

חטיבת השבבים ממשיכה להוביל

הודות לירידה בהכנסות חטיבות המובייל ופאנלי המסך, רשמה סמסונג אלקטרוניקס ירידה בהכנסותיה הכלליות במהלך הרבעון השני. סך הכנסות החברה ברבעון הסתכמו ב-58.48 טריליון וון קוריאני (כ-52.2 מיליארד דולר), ובטווח העליון של תחזיות החברה, כאשר מדובר בירידה של 4% משנה לשנה. רווחיה התפעוליים של החברה צמחו ב-6% משנה לשנה הודות לביצועים טובים בהובלת חטיבת הסמיקונדקטור (שבבי זיכרון) של החברה, והסתכמו ב-14.87 טריליון וואן קוריאני (כ-13.27 מיליארד דולר).

דרישה גבוהה לשבבי זיכרון DRAM ו-NAND הובילו את חטיבת הסמיקונדקטור של סמסונג להציג צמיחה של כ-25% בהכנסות, אלו הסתכמו ב-21.99 טריליון וון קוריאני (כ-19.62 מיליארד דולר), וקפיצה של 45% ברווח התפעולי עם נתון של 11.61 טריליון וון קוריאני (כ-10.36 מיליארד דולר). בסמסונג מציינים כי העליה מגיעה למרות שחיקה במחירי שבבי NAND ומוסיפים כי עיקר ההתמקדות כעת היא בשבבים בעלי ערך מוסף כמו זיכרון ה-NAND בנפח 128GB המיועד עבור טלפונים.

תוצאות סמסונג רבעון 2/2018 (תמונה: Samsung Electronics)

תוצאות סמסונג רבעון 2/2018 (תמונה: Samsung Electronics)

חטיבת פאנלי המסך של החברה רשמה ירידה של 26% בהכנסות משנה לשנה עם נתון של 5.67 טריליון וון קוריאני (כ-5.06 מיליארד דולר) וירידה חדה של 92% ברווח התפעולי, זה הסתכם ב-0.14 טריליון וון קוריאני (כ-124.94 מיליון דולר) במהלך הרבעון השני של השנה. את הירידה מסבירה סמסונג תוך ציון של ירידה בדרישה לפנאלי מסך OLED גמישים וירידה במחירי פאנלי ה-LCD במהלך הרבעון השני של השנה. החברה מציינת כי במהלך המחצית השנייה של השנה תחזק את החטיבה על ידי מעבר לייצור פאנלי מסך המהווים יתרון טכנולוגי עבורה, כמו מסכים מתקפלים.

חטיבת האלקטרוניקה הצרכנית של החברה, הכוללת את מסכי הטלוויזיה, רשמה ירידה של כ-5% בהכנסות הרבעון השני, אלו הסתכמו ב-10.4 טריליון וון קוריאני (כ-9.28 מיליארד דולר) ועליה של 59% ברווח התפעולי, אשר הסתכם ב-0.51 טריליון וון קוריאני (כ-455.35 מיליון דולר). בסמסונג מציינים כי העליה ברווחיות הגיעה הודות למכירות של דגמי פרימיום (QLED ומסכים גדולים במיוחד) עקב המונדיאל וכי החברה אוחזת כעת ב-50% מנתח שוק המסכים הגדולים במיוחד בגודל של 75 אינץ' ומעלה.

מקורות
Samsung Electronics
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות