דיווח: מדיה-טק עובדת על פיתוח מערכות השבבים Helio P80 ו-Helio P90

מקור: אתר מדיה-טק

לאחר שהכריזה לאחרונה על מערכת השבבים Helio P22 המיועדת לשוק הבינוני-נמוך, מעוניינת מדיה-טק להמשיך את המסורת ולהכריז על זוג מערכות שבבים חדשות, Helio P80 ו-Helio P90. הזוג המוזכר עתיד להוות המשך למערכות השבבים Helio P60 ו-Helio P70, אשר מיועדות לשוק הבינוני ומגיעות עם ליבות חזקות מסוג Cortex-A73 לצד ליבות מסוג Cortex-A53 המיועדות לחיסכון בחשמל.

כשידרוג למערך הקודם, נוכל לצפות למערך ליבות המתפרס ב-4 על 4 או ב-2 על 6, כאשר זוג או ארבע הליבות הראשונות במערך יגיעו מסוג Cortex-A75 או Cortex-A76. בנוסף לכך, ארבע או זוג הליבות האחרונות, עתידות להגיע מסוג Cortex-A55 ולספק חיסכון טוב יותר בחשמל. על פי ARM, ליבות ה-Cortex-A75 החדשות מביאות עמן שיפור של 22 אחוזים בביצועים לעומת ליבות ה-Cortex-A73, כאשר ליבות ה-Cortex-A55 מציעות שיפור של כ-20 אחוזים בגזרת הביצועים.

מעבר לדברים הללו, את מערכת השבבים מדגם Helio P60 ציידה מדיה-טק בליבת עיבוד בינה מלאכותית ייעודית (APU). מעבד ה-APU מאפשר למפתחים לעבוד עליו באופן נפרד מהליבות השונות על מנת לבצע פעולות בגזרת הבינה המלאכותית. בנוסף לפרטים המצוינים לעיל, נשמח לראות שדרוג לתמיכה ברזולוציית +Quad HD עם מערכת השבבים החדשה, זאת לצד התרת תמיכה בבלוטות’ 5.0.

בחטיבת העיבוד הגרפי נמצא ברגעים אלו המאיץ הגרפי מדגם Mali-G72 MP3, ואנחנו נשמח לראות שדרוג למאיץ הגרפי מדגם Mali-G76 במערכות השבבים החדשות. בחלקת המותרות, נהיה מרוצים לשמוע אם מדיה-טק תחליט לאפשר שילוב של מערך צילום כפול ברזולוציה זהה של 20 מגה פיקסל בשני החיישנים לעומת 20 ו-16 מגה פיקסל במערכת השבבים הנוכחית בסדרה (Helio P60).

נכון לרגעים אלו, אין בידינו פרטים נוספים אודות זמינותן של מערכות השבבים המוזכרות וייתכן כי נראה את אלו רק בשלהי שנת 2019.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים