פייסבוק מכריזה על Oculus Quest: מכשיר עצמאי ל-VR עם שש דרגות חופש

פייסבוק מאמינה כי היא מצאה את הפתרון האולטימטיבי למציאות מדומה. בכנס Oculus Connect, הציגה החברה את Oculus Quest – מכשיר עצמאי חדש, אלחוטי לחלוטין, שמוגדר על ידי החברה כ"מערכת הגיימינג" הראשונה שלה עבור שחקנים. המכשיר יכלול פתרון לעקיבה אחר המשתמש במרחב שאינו דורש חיבור למחשב. ה-Quest יגיע באביב 2019 במחיר 399 דולר, עם שלטי Touch מדגם חדש.

ה-Quest הוא מכשיר עצמאי, כמו ה-Oculus Go, כך שאינו דורש חיבור למחשב. עם זאת, ב-Go היתה חסרה עקיבת המשתמש, המעבירה את תנועותינו מהמרחב למציאות המדומה. המכשיר איפשר רק להביט סביבנו מבלי לנוע ממקום למקום. ה-Quest נועד לפתור בעיה זו, ויאפשר שש דרגות חופש, כלומר, ניתן יהיה לנוע במרחב כמו עם משקפי ה-Rift. ככל הנראה, ה-Quest יתמוך בתנועה בשטח גדול יותר משהכרנו עד כה.

מבחינה טכנית יצטייד ה-Quest במסכים ברזולוציה של 1600 על 1440 לכל עין, בדומה ל-Go, עם אפשרות לכוון את המרחק בין העיניים. ה-Quest יגיע עם רמקולים מובנים, שלטענת החברה כוללים באס משופר בהשוואה לרמקולים של ה-Go. למעשה ה-Oculus Quest הוא הגלגול המסחרי של פרויקט Santa Cruz של החברה, ויגיע עם בקרי Touch חדשים בהם  הקשת של הבקר תהיה מעל גב כף היד, במקום מתחת.

על מנת לפענח את בעיית עקיבת המשתמש, ה-Quest מתבסס על ניתוח תמונה – המכשיר מצלם את הסביבה באמצעות ארבע מצלמות עם עדשה רחבה, וממיר את תנועת המשתמש לתנועה בתוך המרחב הוירטואלי. כך ניתן היה להיפטר מהדרישה לחבר חיישנים למחשב, כפי שנעשה ב-Rift. לפי פייסבוק, החוויה קרובה לאיכות העקיבה של ה-Rift.

מתוך כנס Oculus Connect

עוד לא ברור כמה חזק יהיה המכשיר, ומה יהיו מגבלותיו מבחינת התוכנה שיוכל להריץ. עם זאת פייסבוק הבהירה כי ה-Quest נועד למשחקים, וכי המרה בין משחקי Rift ל-Quest (וההיפך) תהיה קלה עבור המפתחים. למעשה, המכשיר יתמוך ב-50 משחקים לכשיצא באביב, חלקם משחקים מוכרים במיוחד כמו The Climb.

"עם ה-Oculus Quest נשלים את הדור הראשון של מוצרי אוקולוס", אמר מארק צוקרברג בכנס. צוקרברג הסביר כי המכשיר משלב עיצוב אלחוטי, בקרי שליטה לעולם הוירטואלי, ועקיבת מיקום מלאה. "אלו המאפיינים ההכרחיים למערכת ה-VR האידאלית", אמר. "אנו חושבים שזה הבסיס לדור חדש של מציאות מדומה."

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות