עדכון אוקטובר 2018 של Windows 10 זמין להורדה

לוגו ווינדוס 10 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי

חברת מיקרוסופט (Microsoft) הכריזה בצורה רשמית על “עדכון אוקטובר 2018” (October 2018 Update) למערכת ההפעלה ווינדוס 10 של החברה, הידוע גם תחת שם הקוד Redstone 5 או גרסה 1809, ומביא עימו עדכוני תוכנה חדשים וחיבור טוב יותר בין מערכת הווינדוס למכשיר הסלולרי של המשתמש.

העדכון החדש של מיקרוספט מגיע כחלק מההכרזה של החברה על סט מוצרי Surface חדשים ועומד בלוח הזמנים שלה להפצת עדכון למערכת ההפעלה כל חצי שנה, כאשר העדכון האחרון היה “עדכון אפריל 2018” שהספיק להיות מושק ברגע האחרון בלבד. כעת, מיקרוספט הצליחה אף להקדים מעט ולשחרר את העדכון בתחילת חודש אוקטובר לכלל המשתמשים.

מה חדש בעדכון אוקטובר?

התוספת הגדולה בעדכון החדש היא השילוב המוגבר בין מכשיר הסלולר למחשב בדמות Your Phone app, אפליקציה חדשה המקשרת עוד יותר בין המחשב למכשיר הסלולרי, ומאפשרת למשתמש לגשת להודעות ותמונות בסלולר ישירות מהמחשב ואף לענות להודעות ממנו במכשירי האנדרואיד. במכשירי ה-iOS של אפל האפשרויות מוגבלות יותר נכון לרגע זה.

מיקרוסופט מוסיפה גם את Timeline on phone, המאפשר למשתמש לגשת ל-Timeline שהוצג בעדכוני גרסה הקודמים של ווינדוס 10 ישירות מהמכשיר הסלולרי ואף לשלב דברים מהסלולרי עצמו ב“ציר הזמן” לשימוש משופר וסנכרון טוב יותר של העבודה של המשתמש בין המכשירים בהם הוא משתמש.

דפדפן Edge של מיקרוספט מקבל עדכונים גם כן, כשבניהם אפשר למצוא תוספת של כלי למידה מובנים (Learning Tools) המאפשרים שימוש נוח יותר בדפדפן לצרכי למידה, עם סימון טקסט, חיפוש משופר ועוד, שנועדו בעיקר בעבור אנשים המשתמשים בדפדן כחלק עיקרי בלימוד שלהם.

פרט לעדכונים הללו אפשר למצוא בעדכון החדש דברים כמו:

  • “מצב שחור” (Dark mode) לסייר הקבצים.
  • כלי חדש לצילום וחיתוך מסך בשם Snip & Sketch שיחליף את Screen Sketch.
  • הצגת מצב סוללה בעבור מכשירי Bluetooth מחוברים.
  • שיפורים ב-Clipboard להעתקת מידע בין תוכנות שונות ומערכות הפעלה שונות.
  • שילוב איקוני אמוג’ 11 (Emoji 11) במערכת.

אלו רק מספר נקודות מתוך העדכון החדש שמכיל בתוכו הרבה יותר שינוים קטנים וגדולים. עם שחרור הגרסה החדשה, המבט מופנה קדימה ל-2019 ולעדכון הבא, שאמור להגיע לקראת חודש מרץ וידוע כיום תחת שם הקוד 19H1.

איך מעדכנים?

בדומה לכל עדכון של חברת מיקרוספט, העדכון למערכת ההפעלה יופץ בשלבים ברחבי העולם ויהיה זמין להורדה דרך מרכז העדכונים בווינדוס 10. מי שאינו מעוניין לחכות לעדכון המערכת מוזמן להוריד את העדכון הידני.

חשוב לזכור! לפני כל עדכון מומלץ תמיד לשמור ולגבות את הדברים החשובים במערכת ההפעלה למקרה הצורך.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים