עדכון “אפריל 2018” של Windows 10 זמין להורדה

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי

חברת מיקרוסופט ניצלה את היום האחרון של חודש אפריל על מנת לשחרר את העדכון הבא עבור מערכת ההפעלה ווינדוס 10, ה-April 2018 Update או בפשטות “עדכון אפריל 2018”. בניגוד לעדכונים הקודמים, ה-Fall Creators Update ו-Creators Update, מיקרוסופט בחרה לזנוח את השם “עדכון היוצרים” ולהשתמש פשוט בשם החודש.

“עדכון אפריל 2018” הוא השם הרשמי לעדכון ה-Redstone 4, חלק מתוכנית העדכון הדו-שנתית של חברת מיקרוסופט למערכת ההפעלה שיוצא שנה בדיוק אחרי “עדכון היוצרים” (Creators Update). העדכון מגיע ביום האחרון של חודש אפריל לאחר שבגרסאות מוקדמות של העדכון ששוחררו למעגלי העדכון המוקדמים התגלו בעיות שגרמו לדחיית שחרור העדכון. אחרי העדכון החדש עומדת גרסת מערכת ההפעלה ווינדוס 10 על 1803.

מה חדש בגרסה

העדכון החדש אינו גדול כפי שהיו העדכונים הקודמים אך הוא עדיין מוסיף ומשפר מספר דברים. התוספת הגדולה בגרסה החדשה היא עדכון ה-Timeline או “ציר זמן” שהוצג ב-Fall Creators Update ומאפשר גישה לא רק לישומים האחרונים שפועלים עכשיו, אלא גם לאלו אותם פתחתם ב-30 יום האחרונים, פעילויות שביצעתם ועוד, כל זאת על גבי שלל המכשירים ומחשבים בהם המשתמש מחובר ועל ידי כך לאפשר שימוש זורם בין מכשיר למכשיר.

דפדפן ה-Edge של מיקרוסופט עובר שדרוג ומוסיף תכונות מתקדמות יותר בהשוואה לגרסאות קודמות עם אפשרות זיהוי קלה לעמוד האינטרנט בו מופעל אודיו והשתקה מראש של הטאב עצמו, שיפור במנגנון ההדפסה מאתרי אינטרנט המאפשר הדפסה של תוכן “נקי” על ידי זיהוי החלקים הרלוונטים אותם המשתמש מעוניין להדפיס.

מיקרוסופט הוסיפה למערכת גם את ה-Focus Assist או “סיוע לריכוז” – גרסה משודרגת של אפשרות ה”השתק” המוכרת יותר. המנגנון מאפשר למשתמש להתרכז בעבודה על ידי השתקה של כל ההתראות שיכולות להוציא אותו מהריכוז במהלך השימוש במחשב תוך מתן אפשרות להגדרה של אפליקציות או אנשי קשר שיוכלו עדיין להתריע על דברים במקרה הצורך.

איך מעדכנים

בדומה לכל עדכון של חברת מיקרוספט העדכון למערכת ההפעלה יופץ בשלבים ברחבי העולם ויהיה זמין במרכז העדכונים במערכת ווינדוס 10, אבל לאלו שלא רוצים לחכות לעדכון המערכת הם מוזמנים להוריד את העדכון הידני.

מלבד התכונות שהוזכרו קיימים עדכונים ותיקונים נוספים למערכת ההפעלה, אך השינוי בשם העדכון בניגוד ל-“עדכון היוצרים” גם הראה שהשינויים שהגרסה החדשה מוסיפה אינם גדולים כמו בעדכונים הקודמים.

לפני כל עדכון מומלץ תמיד לשמור ולגבות על הדברים החשובים במערכת ההפעלה למקרה הצורך.

השוואת מפרטים