עדכון Fall Creators Update של ווינדוס 10 זמין להורדה

לוגו Windows 10 צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי

בחודש מאי השנה הכריזה מיקרוסופט על העדכון הבא עבור מערכת ההפעלה ווינדוס 10, ה-Fall Creators Update שהיה אמור לצאת במהלך חודש ספטמבר. עכשיו, באיחור קליל זמין עדכון זה להורדה ומביא איתו מגוון חידושים למשתמשי ווינדוס.

“עדכון הסתיו” (בתרגום חופשי לעברית) הידוע גם כעדכון Redstone 3, הוא חלק מתוכנית העדכון הדו-שנתית שחברת מיקרוסופט החליטה לעשות למערכת ההפעלה שלה, כאשר זהו העדכון השני אחרי “עדכון היוצרים” (Creators Update) שיצא במהלך חודש אפריל השנה. זהו העדכון החמישי מאז יציאת מערכת ההפעלה לשוק, כאשר הגרסה הנוכחית אחרי העדכון היא מספר 1709.

Fall Creators Update
Fall Creators Update

מה חדש בגרסה

התוספת הגדולה ביותר בעדכון החדש היא ההכרזה והשילוב הרשמי של המציאות המעורבת של ווינדוס (Windows Mixed Reality). בעוד שמשקפיים למציאות המעורבת היו זמינים כבר לרכישה מיצרנים כמו סמסונג או דל, עדכון הסתיו מביא את הבשורה עצמה למשתמשים ומאפשר לנצל את הטכנולוגיה החדשה.

בגזרת אחסון הענן מיקרוסופט בחרה לעדכן את שרות האחסון OneDrive ולהוסיף לו את OneDrive On demand, שמאפשר לראות את הקבצים המאוחסנים בענן ללא שמירה פיזית של המידע על המחשב ממנו נכנסים לענן עצמו.

מיקרוסופט שינתה גם את עיצוב מערכת ההפעלה, כאשר אם עוברים לעיצוב ה-Fluent Design במקום עיצוב ה- Metro design הקודם, הדגש הפעם ממיקרוסופט הוא על אור, עומק, תנועה ושקיפות. שפת העיצוב החדשה תהפוך את חוויית השימוש במערכת ההפעלה ובאפליקציות המותקנות בה לחלקה ונוחה יותר למשתמש.

אחת מהתוספות שמיקרוסופט תכננה ל-“עדכון היוצרים” שלא נכנס בגרסה הסופית של העדכון הקודם היא My People, שהגיעה בעדכון החדש. מדובר בדרך קלה ונוחה יותר לשמור על קשר עם אנשים, כאשר “מרכז האנשים” החדש ישב בסרגל הכלים של ווינדוס.

תוכנת ה-Story Remix של מיקרוסופט תאפשר עריכה ויצירה של סרטונים קצרים בצורה קלה על ידי הוספת טקסט, אודיו ואפקטים נוספים.

אלו רק חלק מהתוספות בעדכון החדש אבל יש הרבה דברים נוספים מתחת למכסה מנוע, החל משיפור במערכת האבטחה המובנית, מקלדת מובנית המבוססת על SwiftKey, אותה רכשה מיקרוסופט, ועוד דברים נוספים רבים.

איך מעדכנים

בדומה לכל עדכון של חברת מיקרוספט העדכון למערכת ההפעלה יופץ בשלבים ברחבי העולם ויהיה זמין במרכז העדכונים במערכת ווינדוס 10, אבל לאלו שלא רוצים לחכות לעדכון המערכת הם מוזמנים להוריד את העדכון הידני.

השוואת מפרטים