הסופר של סדרת The Witcher דורש 16.1 מליון דולר מ-CD Projekt

אנדרי ספקובסקי (Andrzej Sapkowski) הוא הסופר הפולני שכתב את ספרי The Witcher, ועל עבודתו התבססו המשחקים המצליחים של חברת CD Projekt תחת אותו השם. לפני שניגשה לפתח את המשחקים, החברה הציעה לספקובסקי אחוז כלשהו מהרווחים – אולם ספקובסקי לא האמין בהצלחת החברה, ודרש מהם סכום כסף מראש תמורת כל הזכויות. לאחר שהחברה הפכה לסיפור הצלחה בהתבסס על עבודתו, הלין ספקובסקי על החלטתו, וכעת נראה כי הוא תובע מ-CD Projekt תשלום נוסף.

ספקובסקי הגיש ל-CD Projekt מכתב דרישה לתמלוגים בסך 16.1 מיליון דולרים (60 מליון זלוטי פולני). לטענת עורך דינו של הסופר, ההסכם שנעשה עם CD Projekt תקף רק למשחק אחד – ואילו החברה פיתחה מספר משחקים בהתבסס על The Witcher, כולל משחקים הנגזרים ממנו כמו Gwent, הרחבות וכן הלאה. כעת עובדת החברה על משחק המשלב סיפורים של ספקובסקי עם מכניקת קלפים, בשם Thronebreaker. לכן, כך נטען במכתב הדרישה, על החברה לספק לסופר תמלוגים נוספים עבור המשחקים הנוספים, מלבד המשחק הראשון בסדרה.

CD Projekt התנערה מדרישה זו, והודיעה בתגובה רשמית כי רכשה כדין את הזכויות לעבודותיו של ספקובסקי. לפי החברה כל חובותיה כלפי הסופר שולמו זה מכבר, והמכתב של ספקובסקי דורש תשלום נוסף מעבר למה שהוסכם בחוזה. למעשה, CD Projekt היא זו שפרסמה את מכתבו של ספקובסקי, לצד תגובתה כי הדרישה משוללת כל קרקע. החברה, כנראה, לא מתכננת להיעתר לבקשתו של הסופר, אך לפי תגובתה נראה כי CD Projekt מעוניינת לשמור על יחסים חיוביים עם ספקובסקי, ואולי תציע לו פיצוי.

זהו רצונה של CD Projekt לשמור על יחסים טובים עם יוצרי העבודות שהיוו מקור השראה למשחקים של CDPR. בעקבות זאת, חבר המנהלים יתאמץ באופן ניכר להבטיח פתרון מפייס לוויכוח הזה; עם זאת, כל פתרון שכזה חייב לכבד את כוונותיהם של שני הצדדים, שנוסחו כבר בעבר, כמו גם חוזים קיימים.

האם יש בסיס לדרישתו של ספקובסקי? קשה לדעת. הסופר אכן טעה בכך שהימר נגד הצלחתה של CD Projekt, אולם מאידך, החברה ביססה את עצמה והפכה לגורם מוביל בתעשיית המשחקים בזכות עבודותיו של ספקובסקי. ייתכן והצדדים יסכימו על תגמול כלשהו לפנים משורת הדין, לאור רצונה של החברה לשמור על יחסים בריאים עם הסופר, כמו גם נכונותו להתרצות מפיצוי “מהיר ושקט” מחוץ לכתלי בית המשפט, כפי שנכתב בדרישתו.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות