ארגון Wi-Fi Alliance משיק את טכנולוגיית WiFi 6 ואיתה שינוי שמות

סימון תקן WiFi 6 סימון תקן WiFi 6

ארגון הגג של תקינת ה-WiFi העולמית, ה-WiFi Alliance, הכריז על שם חדש לתקן ה-802.11ax שיקרא מעכשיו WiFi 6. יחד עם שינוי השם הנוכחי, הארגון מפעיל מהלך שלם של שינויי שם בעבור כלל טכנולוגיות ה-WiFi מהדורות האחרונים הכולל את תקני ה-AC ו-N שיקראו בהתאמה WiFi 5 ו-WiFi 4.

בעוד השם המוכר לטכנולוגיית החיבור האלחוטית הוא WiFi, הטכנולוגיה עצמה מוכרת יותר בתעשיה בשם IEEE 802.11. תקן 802.11 של “אגודת מהנדסי חשמל ואלקטרוניקה” IEEE (ר”ת Institute of Electrical and Electronics Engineers) האחראית על התקנים בתחום, כאשר הסיומות AX, AC ועוד מציינות באיזו גרסה של התקן מדובר.

הצעד החדש של ארגון ה-WiFi Alliance, המאגד גופים שונים בתחום תקשורת ה-WiFi האלחוטית, נועד לפישוט שמותיהם של התקנים וליצירה של צורה פשוטה לשמות שיאפשרו למשתמשים להבין את רמות החיבור בצורה נוחה יותר, כאשר תקן בעל מספר גבוה יותר יהיה תקן מדור חדש ומהיר יותר. השמות החדשים יהיו:

  • WiFi 6 – לתקן 802.11ax או WiFi AX.
  • WiFi 5 – לתקן 802.11ac או WiFi AC.
  • WiFi 4 – לתקן 802.11n או WiFi N.

ניתן יהיה להשתמש בצורת השמות החדשה לתקנים קודמים למרות שהם לא נפוצים היום. יחד עם השמות החדשים הארגון פועל גם על מנת להוסיף איקונים יעודיים לזיהוי ויזואלי קל של סוג הרשת אליהם המשתמש רוצה להתחבר.

סימוני תקני WiFi 4 5 6
סימוני תקני WiFi 4 5 6

המעבר לשם התקן החדש יקח זמן, אך הוא צעד מבורך שנועד להקל על משתמשים שלא מודעים להבדלים בין התקנים השונים עם הצגתה של צורת שמות חדשה ופשוטה המאפשרת לכל משתמש להבין מה הוא החיבור העדיף ללא הצורך בידע טכני כלשהו.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים