שלט לוגו גוגל

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

גוגל הסתירה דליפת מידע אפשרית בשירות +Google שהשפיעה על כחצי מיליון משתמשים

| יום שלישי, 9 באוקטובר 2018, 09:30 | רשתות חברתיות, תוכנה ואינטרנט

הוול סטריט ג'ורנל האמריקאי חשף כי גוגל (Google) הסתירה דליפת מידע אפשרית של כ-500,000 משתמשים דרך באג ברשת החברתית של החברה, +Google, מחשש לצעדים רגולטוריים נגד החברה, וזאת לפני שגוגל הודיעה כי היא תסגור את גרסת +Google בעבור המשתמשים הרגילים וחשפה את קיום הבאג.

הג'ורנל חשף כי ממסמכים שהגיעו אליהם עולה כי אחרי שהתגלה הבאג בחודש מרץ השנה, הצוות המשפטי של גוגל שלח מכתב לבכירים בחברה בו מסרו כי חשיפת הבאג עלולה לגרום לפגיעה בתדמית וצעדים רגולטוריים נגד החברה, בדומה לפרשת  Cambridge Analytica בפייסבוק, ולפיכך החברה לא פרסמה את החשיפה האפשרית של המידע. בנוסף, עולה מהמסמכים כי גם מנכ"ל גוגל, סונדאר פיצ'אי (Sundar Pichai), היה מודע לנושא ולהחלטה שלא לפרסם את זליגת המידע האפשרית.

גוגל, מצידה, פרסמה את פרויקט Strobe של החברה לאבטחה מוגברת של מידע המשתמשים שלה אשר במסגרתו אותר הבאג במערכת +Google במהלך חודש מרץ השנה. לפי בדיקות החברה, לכ-438 תוכנות המחוברות לחשבון +Google הייתה גישה אפשרית למידע של המשתמשים בין שנת 2015 ועד מרץ 2018, כאשר גוגל גילתה ותיקנה את הבאג המדובר. החברה מדגישה כי אין אינדיקציה כי מישהו אחר מלבד גוגל גילה וניצל את הבאג במערכת +Google.

Google Plus Logo

תמונה: Google

לפי החברה, המידע שהיה חשוף לתוכנות המחוברות לשירות גוגל פלוס הכיל מידע סטטי בלבד הכולל: שמות מלאים, כתובות מייל, תאריכי לידה, מין, תמונות פרופיל, מיקום, מקצוע וסטטוס מערכת יחסים, אך לא הכיל מידע רגיש יותר כמו: מספרי טלפון, הודעות מייל, פוסטים, הודעות.

גוגל הכריזה גם כי היא תסגור את שירותי +Google למשתמשים הרגילים בהדרגה ב-10 חודשים הקרובים עד לסגירה מלאה באוגוסט 2019, כאשר היא תשאיר את הרשת בעבור הלקוחות העסקיים של החברה המשתמשים בה כרשת חברתית פנימית.

הכישלון הגדול של גוגל בתקרית הזאת אינו המידע שיכול היה לדלוף דרך הבאג ברשת החברתית +Google, אלא בדרך בה החברה בחרה לפעול לאחר שגילתה ותיקנה את הבאג המדובר, תוך שהיא נמנעת מלפרסם בפומבי את המידע בניסיון להימנע מצעדים נגדה.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות