-פרסומת-

הצצה ראשונה: Huawei Mate 20X – זה פשוט ענק!

וואווי אינה זרה למכשירים בעלי מסכים גדולים. אי שם ב-2015 הציגה החברה את דגם ה-P8 Max בעל מסך בגודל 6.8 אינץ’, וזה עדיין נתפס כיום כאחד מהסמארטפונים בעלי המסך הגדול ביותר אי פעם. אך בימים בהם מצאו החברות דרך לצמצם את השוליים סביב המסך כדי לאפשר לנו לאחוז בהם בצורה נוחה יותר גם בשילוב מסכים כה גדולים, אנו מוצאים את עצמנו לא רק מעל רף ה-6 אינץ’, אלא מעבר ל-7 אינץ’.

מכשיר הסמארטפון Mate 20X שהציגה וואווי באירוע שערכה בלונדון בשבוע שעבר מתהדר במסך בגודל 7.2 אינץ’. מדובר בסמארטפון הגדול ביותר של החברה אי פעם, ולא רק זאת, שהרי מדובר במכשיר דגל לכל דבר, כזה המשלב את מערכת השבבים החזקה ביותר של החברה, Kirin 980, אותה תמצאו גם בדגמי Mate 20 ו-Mate 20 Pro.

את ה-Mate 20X זכיתי לראות באירוע של החברה בלונדון, שם מצאתי כי למרות השוליים ההולכים ונעשים דקים, עדיין מדובר במכשיר שמידותיו גדולות, ואף גדולות מידי. במבחן הכיס יצלח מכשיר כזה רק אם הכיס שלכם גדול במיוחד, אך עבור הרוב המכריע של האנשים יהיה מדובר בלבנה גדולה למדי שתבצבץ לכם מהכיס.

Huawei Mate 20X (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

Huawei Mate 20X (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

ה-Mate 20X גם לא קל משקל ומגיע אל מעבר ל-220 גרם, וזה עוד לפני המשקל הנוסף של בקר המשחק. מידותיו הגדולות ומשקלו הכבד הופכות אותו למסורבל למדי לשימוש, אך עדיין מדובר במכשיר שיהיה קל יותר מאשר קונסולת ה-Switch הניידת של נינטנדו, שמגיעה עד משקל של כ-400 גרם יחד עם בקרי המשחק.

בוואווי מציגים את המכשיר כדגם המותאם היטב לשימושי גיימינג, עם מעבד חזק במיוחד, זיכרון 6GB RAM, נפח אחסון מספק של 128GB וסוללת ענק בקיבולת 5,000mAh לצד בקר משחק שניתן לרכוש לצידו לצורך ניווט נוח יותר במשחקים.

הסיבה בגינה המכשיר הספציפי הזה מעניין בהשוואה לדגמי ה-Mate 20 וה-Mate 20 Pro אינה נמצאת בשילוב פונקציות גיימינג כמו בקר חיצוני או מערכת קירור שתעזור בשימושים כבדים יותר בסמארטפון, כמו גיימינג, וגם לא בעט סטיילוס שניתן לרכוש עבורו. היתרון של המכשיר הזה על פני האחרים מגיע בדמות שילוב החלקים הטובים בהם, תוך שמירה על מחיר הנמוך מזה של דגם ה-Mate 20 Pro.

אם תוכלו להתגבר על מידות הענק של ה-Mate 20X תוכלו ליהנות ממסך 7.2 אינץ’, עם מגרעת קטנטנה בלבד, אולם רזולוציית התצוגה תסתכם ב-Full HD Plus, זאת בעוד ה-Mate 20 Pro מגיע עד ל-Quad HD Plus. חשוב לזכור כי ברירת המחדל בדגם הפרו היא לניתוב חכם של הרזולוציה, מה שמוריד אותנו ממילא ל-Full HD Plus ומטה, ורובינו לא נטרח לשנות את ברירת המחדל. הרזולוציה הנמוכה יותר עשויה לפגוע מעט באיכות המסך, שכן מדובר בתצוגה כה גדולה, אך לפחות בהדגמה שנערכה על ידי החברה לא הצלחנו להבחין בכך כגורם המפריע יתר על המידה.

Huawei Mate 20X (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

Huawei Mate 20X (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

המחיר של ה-Mate 20X עומד על 899 אירו “בלבד”, זאת מול מחיר של 1,049 אירו עבור ה-Mate 20 Pro, שמציע גם קורא טביעות אצבע מתחת למסך. אך דגם ה-20X משלב את חיישן טביעות האצבע הקלאסי בגב המכשיר, וזה ייתן לכם ביצועים מהירים יותר, ובל נשכח כי יש לו גם חריץ 3.5 מ”מ לחיבור אוזניות. המכשיר יקר יותר מה-Mate 20 הסטנדרטי, שמחירו באירופה 799 אירו, אבל מציע פאנל תצוגה מסוג OLED אל מול תצוגת ה-LCD של המייט 20, וכן – היא גם הרבה יותר גדולה.

אם מצליחים להתגבר על גודלו, ומדובר במשהו שקשה להתעלם ממנו בעת אחיזת המכשיר ביד, מדובר בדגם המשתלם מבין השלושה בסדרה. כזה שמציע מעט פשרות בתמורה לקבלת מחיר נמוך יותר, מסך גדול בהרבה ואת מערך הצילום המשולש המתקדם שתמצאו גם בדגם ה-Mate 20 Pro. חבל רק, שהוא לא יוצא מגבולות סין ומספר מצומצם של מדינות באסיה בשלב זה, ואינו צפוי להגיע לישראל, לפחות לא בזמן הקרוב.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
עוד על הכותב
author-image
רונן מנדזיצקי
ronen@gadgety.co.il
עורך ראשי בגאדג’טי. בעל תואר ראשון במדעי המחשב, בעבר עסק בתכנות ובניהול תיקים. אובססיבי במיוחד בנוגע לניסיון הבלתי נגמר להבין כיצד דברים עובדים ומקווה להמשיך ולחקור ללא סוף.
סלולרי: Huawei Mate 20 Pro | מחשב: Apple Macbook Pro
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות