מעבדי אינטל מהדור התשיעי (תמונה באדיבות אינטל)

מעבדי אינטל מהדור התשיעי (תמונה באדיבות אינטל)

עד כמה ה-Core i9 9900K חזק יותר? מבחני ביצועים מרחבי הרשת

| יום ראשון, 28 באוקטובר 2018, 16:30 | חומרה, מחשבים

הכרזת מעבדי Core i מהדור התשיעי של חברת אינטל (intel) לוותה במחלוקת לא קטנה בעולם המחשוב עם ביקורת של חברת Principled Technologies שגרמה למעבד ה-Core i9-9900K להיראות כחזק בהרבה מהמתחרים מבית AMD. עכשיו, עם תום איסור הפרסום של אינטל לביקורות צד ג', אנו מקבלים תמונה ברורה בהרבה בנושא.

בעוד חברת Principled Technologies הוציאה בדיקות חדשות למעבד ה-9900K לעומת ה-Ryzen 7 2700X של AMD, מהן עלה כי שיפור הביצועים של ה-9900K הסתכם בכ-12% על פני ה-2700X, בעוד שפער המחירים ביניהם עומד על כ-66%, ניתן כעת להראות בצורה ברורה יותר את פערי הביצועים בזכות בדיקות של אתרי מחשבים שונים.

במבחני הביצועים בתוכנות אשר יכולות לנצל את ריבוי הליבות והמהירות של ה-9900K אנו רואים בבירור את היתרון שלו על פני המתחרים, כולל AMD, עם דוגמאות מתוכנת הכיווץ 7ZIP, תוכנת קידוד הוידאו Handbrake ותוכנת cinebench.

תמונה מעניינת יותר אפשר למצוא במבחני הביצועים במשחקים שונים שבוצעו על ידי אתר Techpowerup ושוקללו ביחד לפי רזולוציית המשחק. בעוד ה-9900K שומר על תואר המעבד החזק ביותר, הפרשי הביצועים בינו לבין ה-Ryzen 7 2700X לא גדולים במיוחד, ויותר מכך, ההפרש בינו לבין מעבדי ה-Core i5 ו-Core i7 מסדרות קודמות יותר מתגלה כלא גדול במיוחד.

ההפרשים נותרים יחסית לא גדולים עם יתרון בעיקר במבחן הסינתטי 3DMark בו ה-9900K מצליח לפתוח פער. יש לזכור כי החשיבות של המבחנים הסינתטיים נמוכה יותר מאלו של הבדיקות במשחקים השונים עצמם.

בעוד אין עוררין כי ה-i9-9900K הוא המעבד הביתי החזק ביותר שניתן למצוא בשוק, שאלת יתרון הביצועים שלו היא נושא חשוב בעבור צרכנים המעונניים לרכוש מעבד חזק אך משתלם. הפער המתגלה במבחני הביצועים השונים מגדיל אף יותר את יחס העלות/תועלת של מעבד ה-2700X של AMD, כשאנו מקבלים תמונת מצב בה מעבדי אינטל מהדור הקודם עדיין מסוגלים לספק ביצועים גבוהים מבלי צורך ממשי לעדכן למעבד ה-9900K.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות