שלט לוגו סמסונג

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

הדלפה חדשה חושפת פרטים על Galaxy S10 והסמארטפון המתקפל של סמסונג

לאחר גל השמועות הסובב את שלושת דגמי ה-Galaxy S10 מבית סמסונג, אתר בלומברג מציג מידע חדש אודות השלושה. עד כה נתקלנו בשמועות הגורסות כי שלושה המכשירים אותם צפויה סמסונג להציג בשנה הבאה יגיעו עם סורקי טביעות אצבע מתחת למסך, יחד עם מסכים גדולים וללא מגרעות.

סמארטפון מתקפל

מתוך המידע החדש עולה כי סמסונג אינה צפויה להכריז על מכשיר מתקפל בתערוכת המפתחים בחודש הבא, אך לשם היא תגיע עם מידע מפורט אודות המכשיר בלבד. המידע יכלול תמונות אינפורמטיביות הסובבות את הסמארטפון החדש, סרטונים והסברים על הפיצ'רים איתם הוא יגיע.

הפרטים אשר ידועים לנו כבר בשלב זה הם כי את המסך תכסה שכבת פילם, במקום זכוכית. אומנם, בבלומברג טוענים כי זה הוא הפילם אותו הכרנו לפני לא מעט שנים, כשצלמים נדרשו לצלם באופן עיוור ולערוך את התמונות בחדר חושך על גבי פילם. אנשים בעלי מידע פנימי טוענים כי חלק מהאנשים שיודעים על העניין לא אהבו את המראה, עקב כך שפילם אינו מעניק את מראה הזכוכית המבריק.

סמארטפון מתקפל מבית סמסונג (המחשה)

סמארטפון מתקפל מבית סמסונג (המחשה)

מנגנון הקיפול עבר בהצלחה את מבחני הניסויים, שם קיפלו את המנגנון יותר מ-200 אלף פעמים על מנת לבחון את עמידותו. מעבר לכך, אתר העסקים טוען כי ברגע שהמכשיר נשבר, הוא נראה כמו קרע בדף נייר ולא כמו הזכוכית אליה התרגלנו. פרט נוסף אשר ידוע על מכשירי אב הטיפוס הוא משקלם, אשר עומד על 200 גרם, דבר הגורם לכך שבסמסונג חושבים על הורדה בקיבולת הסוללה על מנת להוריד במשקל.

על פי הפרטים החדשים, סמסונג עדיין נמצאת בהתלבטויות האם להשתמש בסמארטפון שנפתח באופן מאוזן (לרוחב) או באופן אנכי (לאורך), מה שמחזק את הדיווח על פיו סמסונג אינה עומדת להציג את המכשיר הפיזי בתערוכת המפתחים, אלא רק פרטים חדשים אודותיו. יחד עם זאת, המכשיר המתקפל אינו צפוי לכלול סורק טביעות אצבע מתחת למסכו, זאת עקב קשיים טכניים בשילוב הסורק.

Samsung Galaxy S10

בנוגע לשלושה מכשירי הדגל הבאם של סמסונג, מציינים בבלומברג כי ה-Galaxy S10 הסטנדרטי יגיע עם מסך מסוג OLED, בגודל כללי שמרגיש כמו ה-Galaxy S9 הנוכחי, מה שגורם לנו להסיק שגודל המסך צפוי להיות סביב 5.8 עד 6 אינץ'. על פי אנשים ששמו את ידיהם על הדגם העתידי, המסך מגיע כמעט ללא שוליים לחלוטין בגזרה התחתונה והעליונה.

עיצוב אפשרי למכשירי ה-Galaxy A8s/Galaxy S10 (תמונה: Ice Universe)

עיצוב אפשרי למכשירי ה-Galaxy A8s/Galaxy S10 (תמונה: Ice Universe)

מערך הצילום של הדגם המוזכר יכלול שלוש עדשות צילום מתקדמות, אשר צפויות להציע צילום רגיל, צילום בזווית רחבה וצילום באמצעות עדשת טלפוטו המאפשרת זום אופטי. במבט על חזית המכשיר, נטען כי מצלמת הסלפי משולבת בתוך המסך, אך ניתן לראות אותה והיא אינה נשלפת. במידה ונחבר את התיאור עם ההדלפות האחרונות, מצלמת הסלפי תעשה שימוש בטכנולוגיית ה-UPS (ר"ת Under Panel Sensor) אותה סמסונג הציגה לאחרונה בכנס שקיימה בסין.

המכשיר הנוסף אותו לא פספסו גלי ההדלפות הוא Galaxy S10 Lite, גרסה מוזלת של זוג מכשירי הדגל העליונים. דגם הלייט אינו עומד להגיע עם סורק טביעות אצבע מתחת למסך, זאת בנוסף לחסרונו של מסך בעל תצוגת Edge אותו משלבת סמסונג בכל מכשירי הדגל האחרונים שלה. השינויים הללו נכנסים לפעולה על מנת לחסוך בעלויות הייצור של הדגם.

אירוע ההכרזה בסין (תמונה: Ice Universe)

אירוע ההכרזה בסין (תמונה: Ice Universe)

פרט נוסף אודות המכשירים נוגע לכך שסמסונג מעבירה לאחרונה דרך פסי הייצור דגמי Galaxy S10 המגיעים ללא שקע אוזניות. בבלומברג טוענים כי ייתכן וזה הוא סימן לכך שסמסונג מעוניינת להעניק למכשירים החדשים שלה אישיות אלחוטית לחלוטין, מעשה אותו ראינו לראשונה מצד אפל.  מנגד, ייתכן וזה הוא רק ניסיון לבדוק מה ניתן לעשות במקום הפנוי ותו לא.

על דגמי ה-Galaxy S10 וה-Galaxy X צפויה להכריז סמסונג ברבעון הראשון של 2019.

מקורות
Bloomberg
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות