חברה בסין החלה לייצר סוללות מוצקות עם צפיפות אנרגיה של יותר מ-400Wh/kg

| יום ראשון, 25 בנובמבר 2018, 19:50 | גאדג'טים, טכנולוגיה, רכב

הדור הבא של הסוללות, סוללות מוצקות (Solid-State), מגיע לשלב הייצור בעיר קושאן (Kunshan) אשר בסין. טכנולוגיית הסוללות המוצקות נועדה להחליף את סוללות הליתיום יון (lithium-ion) כשהסוללות המוצקות מחליפות את הנוזל או הג'ל בחומר מוליך מוצק המעניק לסוללה קיבולת גבוהה במיוחד.

חברת הסטארט אפ Qing Tao מהעיר Kunshan בסין, המובלת על ידי Nan Cewen, חבר באקדמיית המדע הסינית, השקיעה 144 מיליון דולר בפיתוח סוללות מוצקות לשימוש במוצרים טכנולוגיים כאשר היא עוברת לשלב הייצור עם קו הייצור הנוכחי אשר מסוגל לייצר סוללות בנפח של 100MWh בשנה עם צפיפות אנרגיה של יותר מ-400Wh/kg (וואט-שעה לק"ג), זאת בהשוואה לסוללות ליתיום-יון בעלות צפיפות של 250-300Wh/kg.

לפי Nan, קו הייצור החדש החל להיות פעיל ביום שני האחרון, כאשר הסוללות יהיו מיועדות באופן ראשוני למכשירים מיוחדים ומכשירים דיגיטליים לשוק הגבוה. החברה החלה לעבוד עם יצרני מכוניות רבים וצופה ייצור של סוללות לכלי רכב בשנת 2020 כאשר יכולת הייצור של החברה תגדל ל-700MWh, מ-100MWh כיום.

המעבר לסוללות מוצקות יביא אל השוק סוללות עם נפח גדול יותר שיאפשרו למוצרים זמן שימוש ארוך וגם בטיחות משופרת לעומת סוללות הליתיום של היום, שיכולות "להתנפח" או אף במקרים מסויימים להתפוצץ ולגרום לנזק פיזי למשתמש או לסביבה. נותר לראות האם החברה הסינית תצליח לייצר את הכמויות עליהן הודיעה ולגרום לשינויים בשוק הסוללות העולמי עם מוצר שנמצא כבר היום בייצור לפי הפרסומים.

מקורות
xinhuanet
autoblog
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות