-פרסומת-

בכיר בוואווי מאשר כי החברה מפתחת מערכת הפעלה ייחודית למכשיריה

לוגו וואווי (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

לוגו וואווי (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

בזמן שגוגל מפתחת במרץ את מערכת ההפעלה Fuchsia שתחליף את אנדרואיד, נראה כי גם ענקית הסלולר מסין מעוניינת לעבוד על מערכת הפעלה ייחודית למכשיריה, זאת במטרה להחליף את אנדרואיד. שמועות על כך שהחברה עובדת על מערכת ההפעלה עצמאית לסמארטפונים אותם היא מייצרת רצו ברשת בשנים האחרונות, אך כעת הדבר רשמי.

את הפרטים החדשים אודות מערכת ההפעלה העצמאית הופך לרשמיים סמנכ”ל מוצרי החברה, אשר העלה בחשבון ה-Weibo שלו פוסט המאשר את הדברים. אומנם פרטים נוספים לא פורסמו בנושא כרשמיים, אך כן נאמר שמערכת ההפעלה נמצאת בשלבי פיתוח. האם אנחנו קרובים לראות מערכת הפעלה מתחרה לאנדרואיד ו-IOS? כנראה שנדע בשנה הקרובה.

עוד במהלך הדברים, נאמר כי וואווי משתתפת בפרויקט של גוגל לניסוי מערכת ההפעלה Fuchsia, כך שכוונתה של וואווי, לפחות בשלב זה, היא להמשיך את העבודה מול גוגל. מנגד, וואווי חוששת מהאפשרותכי גוגל תחליט לבחור בצד של ארצות הברית בנושא ולמנוע מהחברה להשתמש במערכת ההפעלה שבפיתוחה, וזה מסביר את הסיבה מדוע וואווי עובדת על פיתוח מערכת הפעלה עצמאית.

ובחיבור של כל חלקי הפאזל, נדמה כי וואווי תשתמש במערכת ההפעלה שבפיתוחה רק במקרה חירום, בו גוגל תמנע ממנה את השימוש באנדרואיד או Fuchsia OS מסיבות בטחוניות כאלה ואחרות. מעבר לכך, וואווי עתידה לכנות את מערכת ההפעלה שלה בשם Kirin OS, שם בו היא משתמשת גם למערכות השבבים אותן היא מפתחת.

מקורות
ithome
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
עוד על הכותב
author-image
אופק ביטון
גיק של סמארטפונים מהמפגש הראשון שלי איתם. חובב מושבע של עולם הצילום והעיצוב הגרפי ואוהב לחקור עד הפרט הקטן ביותר כל דבר שאני נוגע בו.
סלולרי: Huawei P20 Pro | מחשב: HP 15-bs104nj
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות