-פרסומת-

ScreenX ב-Yes Planet (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

לראשונה בישראל: ScreenX – קולנוע שעוטף אתכם מכל הכיוונים
| יום שני, 3 בדצמבר 2018, 13:00 | בידור ופנאי

מאז סנסציית “אווטאר”, תלת ממד הפך למובן מאליו – כל שובר קופות שמכבד את עצמו יוצא גם בגרסת תלת ממד. עם הזמן האיכות השתפרה והגימיק המעיק הפך לאלמנט מהנה שאכן מעצים את חוויית הצפיה בקולנוע – ולמרות זאת, שרותי הצפיה הישירה וכמויות התוכן הביתי האדירות מקשות מאוד על אולמות הקולנוע לשכנע אותנו לבוא, למרות הכורסאות המרופדות ומערכת הסראונד המפלצתית. כאן נכנס לתמונה הנשק החדש של תעשיית הקולנוע – ScreenX. רשת Yes Planet משיקה כבר ממחר (יום ג’ ה-4 בדצמבר) את אולם ה-ScreenX הראשון בארץ, בסניף ראשון לציון. לגאדג’טי הזדמן לקבל הצצה ראשונה לתופעה, עם קטעים מובחרים מסרטים שרצים בימים אלה בקולנוע.

טכנולוגיית ScreenX מציגה סרטים ב-270 מעלות. בעוד שעיקר הסרט מוקרן לפני הצופה, חלקים ממנו מוקרנים משמאל ומימין. אם נדמה לכם שלהסתובב בכורסה שמאלה וימינה זה מעצבן, אל תדאגו – זו לא המטרה. המסך המרכזי מציג בדיוק את אותו הסרט שמוקרן במסך רגיל. המסכים הצדדיים מייצרים אפקטים נוספים בהתאם להחלטת ההפקה.

ScreenX ב-Yes Planet

ScreenX ב-Yes Planet (צילום: אייל תגר)

ב”חיות הפלא: הפשעים של גרינדלוולד”, לדוגמה, התמונה פשוט מורחבת בשביל ליצור אפקט פנורמי ששואב את הצופה. ב”רפסודיה בוהמית”, לעומת זאת, המסכים הצדדיים כבויים במקומות סגורים, ובהופעות מציגים לפעמים פנורמות ולפעמים תמונות שונות מהקהל ושל הלהקה, במטרה לייצר חוויה שדומה להופעה אמיתית עם כמה מסכים.  כמו עם כל גימיק טכנולוגי, הסוד הוא בביצוע – כשמשתמשים בטכנולוגיה נכון ובצורה מעניינת, היא מוסיפה הרבה. כשלא, היא עשויה להציק – בדומה לתל הממד בתחילת דרכו.

ScreenX ב-Yes Planet

ScreenX ב-Yes Planet (צילום: אייל תגר)

כדאי לשים לב שהחוויה האימרסיבית של ה-ScreenX יכולה לייצר סחרחורת ואפילו בחילה. אם אתם מסוג האנשים שחווים בחילה מישיבה קרובה במסך, שימוש בטכנולוגיות מציאות מדומה ואפילו ממשחק במשחקי יריות מגוף ראשון (FPS), יתכן מאוד שחוויית ה-ScreenX היא פשוט לא בשבילכם.

ScreenX ב-Yes Planet (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

ScreenX ב-Yes Planet מזווית הצופה (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

כאמור, כבר ממחר תוכלו לרכוש כרטיסים להקרנות ב-ScreenX, בעלות סבירה של 48 שקלים לכרטיס. הסרטים שיוקרנו בשבועות הקרובים הם “חיות הפלא: הפשעים של גרינדלוולד” ו”רפסודיה בוהמית“, והם יוחלפו ב”אקווהמן” עם עלייתו למסכים בהמשך החודש.

הטכנולוגיה לא משתלבת עם IMAX ועם תלת ממד אלא מקבילה לה – אפשרות אלטרנטיבית ופחות יקרה למסך הענק ולמשקפיים המציקים. אין כרגע צפי לפתיחת אולמנות נוספים בארץ, אבל במקרה שהטכנולוגיה תצליח בסניף ראשון לציון, Yes Planet בהחלט תרצה לפתוח אולמות ScreenX גם בעוד סניפים בארץ.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
עוד על הכותב
author-image
בוריס אוליאנסקי
מבקר קולנוע, צרכן מדיה מכל הסוגים ומעורב במשחקי תפקידים רוב חייו, שולחניים וממוחשבים. שותף להנחיית הפודקאסט Games of Future Past, המבקר משחקים חדשים לצד ישנים, ומשווה ביניהם.
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות