לוגו מיקרוסופט סניף הרצליה (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

רשמי: מיקרוסופט תעבור למנוע כרומיום של גוגל בדפדפן Edge

מיקרוסופט (Microsoft) הודיעה באופן רשמי כי תחליף את מנוע דפדפן האדג' (Edge) של החברה ותעבור לגרסה חדשה שתתבסס על דפדפן הקוד הפתוח כרומיום (Chromium), המוכר יותר כמנוע של דפדפן גוגל כרום (Chrome) השולט היום על שוק דפדפני הרשת.

בעוד הדיווח הקודם על הדפדפן החדש של מיקרוסופט תחת שם הקוד Anaheim היה בגדר "שמועה" בלבד, כעת אנו מקבלים אישור רשמי ממיקרוסופט כי החברה תאמץ את פרויקט הקוד הפתוח כרומיום כמנוע דפדפן האדג' ותהפוך ל"תורם" מרכזי בפיתוחו תוך שהיא מדגישה את תרומתה לפרויקט על מנת להגביר את התאימות של הדפדפן למעבדי ARM.

דובר של חברת גוגל, האחראית על פרויקט כרומיום ודפדפן הכרום הפופולרי, מסר בתגובה להחלטה של מיקרוסופט (בתרגום חופשי לעברית):

דפדפן כרום היה "אלוף" האינטרנט הפתוח מאז היווסדו ואנו מקדמים בברכה את מיקרוסופט אל קהילת תורמי הקוד לכרומיום. אנו מצפים לעבוד עם מיקרוסופט ועם קהילת תקני האינטרנט כדי לקדם את האינטרנט הפתוח, לתמוך בבחירת המשתמשים ולספק חוויית גלישה נהדרת.

בעוד התגובה של גוגל לצעד של מיקרוסופט היא חיובית, קרן מוזילה (Mozilla Foundation), המפתחת של דפדפן הקוד הפתוח פיירפוקס (firefox) היא פחות אופטימית (בתרגום חופשי לעברית):

הצעד הזה (המעבר של מיקרוסופט לכרומיום) רק מגדיל את חשיבות תפקידה של מוזילה כבחירה ה"עצמאית". אנחנו לא הולכים להודות כי היישום של האינטרנט לפי גוגל היא האפשרות היחידה אותה צריכים הצרכנים, לכן בנינו את פיירפוקס מלכתחילה וזו הסיבה שנמשיך להילחם למען רשת פתוחה באמת.

למרות שבפועל כרום וכרומיום הם השליטים המוחלטים כמעט בתחום הדפדפנים, הגישה של מוזילה לנושא מעלה את הבעיתיות של מונופול ברשת. בעוד שמנוע ה-EdgeHTML של מיקרוסופט לא היה מוצלח במיוחד ולא הצליח לתפוס נתח שוק משמעותי, הוא עדיין היווה חלופה לכרום ולדפדפנים מבוססי הכרומיום השונים.

המעבר של מיקרוסופט לכרומיום רק מגדיל את השליטה של כרום וכרומיום בשוק האינטרנט העולמי וגורם לכך שאתרים ומתכנתים יבנו את התכנים שלהם בעבורו מאחר ובפועל מדובר בדפדפן הנפוץ ביותר אצל משתמשי הקצה.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות