אינטל

אינטל

אינטל תנסה להיכנס לתחום כרטיסי המסך היעודיים ב-2020 עם כרטיס ה-Xe

| יום חמישי, 13 בדצמבר 2018, 19:00 | חומרה, מחשבים

כחלק ממפת הדרכים של אינטל (intel) שהוצגה השבוע אנו רואים ניסיון של יצרנית השבבים להתחרות ב-AMD ונווידיה (nVidia) ולשבור את הדואופול בתחום כרטיס המסך. בשנת 2019, עם הדור הבא של מעבדי ה-10nm, אנו נקבל את ליבת Gen11 המובנית וב-2020 החברה צפויה לשחרר את Xᵉ (להלן Xe), כרטיס מסך יעודי שהיה ידוע עד כה תחת שם הקוד Arctic Sound.

בעוד תחום כרטיס המסך היעודיים נשלט על ידי נווידיה (nVidia) עם כרטיסי ה-GeForce ו-AMD עם כרטיסי ה-Radeon, לחברת אינטל יש נוכחות ארוכת שנים בתחום הגרפי באמצעות הליבה הגרפית המובנת ברוב מעבדי החברה. כעת אינטל מנסה להגדיר את עצמה ואת כרטיסי המסך של החברה בתור חלופה מציאותית ל-AMD ונוויידיה.

כרטיסי Xe – שנת 2020

גולת הכותרת בניסיון החדש של אינטל תגיע בשנת 2020 עם הצגת כרטיסי ה-Xe הראשונים של החברה, כשהיא תנסה לערער את הדואפול של AMD ונווידיה. בשוק הביתי תנסה אינטל לתת מענה לכרטיסי ה-GeForce וה-Radeon, כשבכרטיסי מסך לשרתים היא תנסה לתת חלופה לכרטיסי ה-Tesla וה-Instinct.

כרטיס ה-Xe שיהיה מיועד לשוק הביתי צפוי להגדיל עוד יותר את ביצועי ה-Gen11 שמציג ביצועים של יותר מ-1TFLOP/s, כאשר לשוק המסחרי הצפי מדבר על ביצועים דו, ואפילו תלת ספרתיים .

גרף Intel Xe (מקור anandtech)

גרף Intel Xe (מקור anandtech)

ליבה גרפית Gen11 – שנת 2019

שינוי משמעותי מוקדם יותר יגיע בדמות הליבה הגרפית המובנית החדשה של אינטל, הידועה תחת שם הקוד Gen11 וצפויה להעניק למעבדי אינטל ביצועים גרפיים שיוכלו להתחרות בכרטיסי מסך בסיסיים ולהוות חלופה למעבדי Ryzen APU של AMD המכילים ליבת Vega גרפית.

ה-Gen11 תגיע עם עד 64 יחידות עיבוד EU (ר"ת execution units), יותר מפי 2 בהשוואה ל-Gen9 שהכילה 24 יחידות עיבוד, ותספק ביצועים של יותר מ-1TFLOPS. לפי מידע מוקדם, יציגו השבבים העושים שימוש בליבה הגרפית החדשה ביצועים דומים לאלו של שבב ה-Vega 8 שנמצא במעבד ה-Ryzen 3 2200G של AMD.

גרף Intel Gen11 (מקור anandtech)

גרף Intel Gen11 (מקור anandtech)

שבב ה-Gen11 וה-Xe העתידי של אינטל הם הניסיון ה"רציני" הראשון של אינטל לנסות ולתפוס נתח שוק מ-2 ענקיות כרטיסי המסך AMD ונווידיה, ובעוד המידע על ה-Xe עדיין לוקה בחסר, ביצועי ה-Gen11 מציגים קפיצת מדרגה בהשוואה לדורות קודמים עם אפשרות ריאלית לשחק משחקים סבירים על השבב הגרפי המובנה במעבד.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות