מכשיר ה-Pocophone F2 עובר דרך מבחן ביצועים ומציג חלקים מרכזיים ממפרטו

Pocophone F1 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

עם ה-Pocophone F1 הצליחה שיאומי להפתיע כשהציגה סמארטפון עימו היא שמה את הדגש על כמה אלמנטים מרכזיים בצד המפרט הטכני תוך שמירה על תג מחיר נמוך. כעת, נראה כי אנחנו מתקרבים לדור ההמשך שעשוי להציע הצעה מפתה לא פחות, כשמכשיר ה-Pocophone F2 עבר לאחרונה דרך מבחן ביצועים וחשף את מערכת השבבים המשולבת בו, זאת יחד עם כמות זיכרון העבודה וגרסת מערכת ההפעלה.

מבחן הביצועים מציג ציון ממוצע למדי של 2321 לעיבוד החד-ליבתי ו-7564 נקודות לעיבוד הרב-ליבתי, ציון אותו השיג ואף עקף ה-Pocophone F1. מתחת למכסה המנוע מתגלה מערכת השבבים Snapdragon 845, אותה מצאנו בדגם הנוכחי של החברה גם כן, וזו מגיעה יחד עם 6 גיגה-בייט של זיכרון עבודה לגזרת המולטי-טאסקינג.

מבחן הביצועים של מכשיר ה-Pocophone F2 (תמונה: Geekbench)
מבחן הביצועים של מכשיר ה-Pocophone F2 (תמונה: Geekbench)

למעשה, מלבד שינוי השם בעמוד התוצאות ל-Poco F2, לא ניתן להבחין בשום שינוי מדגם ה-Poco F1. גם מערכת ההפעלה המריצה את כל הפעולות נותרה זהה וזו היא אנדרואיד 9 פאי. עקב העובדות המוצגות לעיל, נראה כי שיאומי מתכננת שינויים בגזרות האחרות של המכשיר, בהן נמצא את התצוגה שבחזית, קיבולת הסוללה, מבנה המכשיר ועוד.

עם ה-Pocophone F1 שמה החברה דגש על מעבד חזק, סוללה גדולה ומחיר נמוך, כשעל חלקים אחרים במכשיר, כמו המצלמה, הרמקולים והמסך היו פשרות מסוימות (קראו הסקירה שלנו כאן).

אם נתמוך בהדלפה המוצגת, נדמה כי מכשיר ה-Pocophone F2 עתיד לצמצם את המגרעת הגדולה הפולשת למסך בחזיתו של הדגם הנוכחי, זאת בנוסף להגדלת הסוללה ושינוי מבנה המכשיר. גם חטיבת הצילום משוערת ליהנות משדרוג, כאשר חיישני ה-12 ו-5 מגה פיקסל הממוקמים בגבו יוחלפו, או שמפתח הצמצם עימו הם מגיעים ייפתח אף יותר.

בשלב זה לא ידוע מתי מתכננת החברה להשיק דגם חדש לפוקופון. הדגם הראשון בסדרה נחשף רק באוגוסט 2018, כך שכנראה ניאלץ להמתין עוד חודשים ארוכים עד הצגתו של ה-Pofophone F2.

השוואת מפרטים