OnePlus 6T (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

גאדג'טי מסקר: OnePlus 6T – יותר מהיר ממהיר
| יום רביעי, 2 בינואר 2019, 17:00 | גאדג'טי מסקר, סלולר

וואן פלוס נוהגת להציג שני מכשירי טלפון חדשים מידי שנה, כאשר עם פתיחתה של שנת 2018 היה זה ה-OnePlus 6 וברבעון האחרון של השנה הנוכחית היה זה ה-OnePlus 6T. דגמי סוף השנה, או דגמי ה-"T" של החברה מציגים עדכונים קלים יותר בהשוואה לאלו המוצגים תחילה, אך עדכונים אלו מגיעים על מנת לבצע השלמות לתכונות שרצינו לראות עם פתיחת השנה אך לא זכינו לראותן.

דגם ה-6T מציע מספר עדכונים על פני ה-OnePlus 6, בהם מסך גדול יותר, מבנה מעט צר וגבוה יותר, נפח אחסון בסיסי גבוה יותר וסוללה בעלת קיבולת גדולה יותר, בעוד בצד מערכת ההפעלה ממשיכה החברה לעשות חיל עם עדכונים מהירים הן לגרסה החדשה והן לדגם שהושק בתחילת השנה. אז האם העדכון החדש שווה את ההשקעה הנוספת של כמה מאות שקלים על פני ה-OnePlus 6? בסקירה הבאה ננסה לענות על שאלה זו ואחרות אודות המכשיר החדש.

מה בקופסה?

  • סמארטפון OnePlus 6T בגרסת 6GB RAM ו-128GB אחסון
  • כבל נתונים USB-A ל-USB C בצבע אדום
  • מטען עם תמיכה בטעינה מהירה
  • מתאם USB-C לחיבור 3.5 מ"מ (כי אין חיבור אוזניות במכשיר)
  • כיסוי שקוף

יותר מהיר ממהיר

המעבר בין מכשירים פשוט מאוד ב-OnePlus 6T עם אפליקציית OnePlus Switch שמעבירה את כל הנתונים במהירות בין מכשירים, בין אם מדובר במכשיר אנדרואיד או אייפון, תקבלו את כל האפליקציות שלכם (במעבר מאנדרואיד) וגם את אנשי הקשר ולוג השיחות.

אבל החלק הטוב ביותר במערכת ההפעלה של החברה היא המהירות שלה. בין אם בפתיחת אפליקציות, במעבר ביניהן או בשיטוט בכל אחד מתפריטי המכשיר, המהירות שמציעה מערכת ההפעלה OxygenOS גבוהה יותר אפילו מאשר ממשק המשתמש הנקי שמציעה גוגל עם אנדרואיד במכשיריה ובדגמי Android One השונים. ממש כפי שראינו ב-OnePlus 6, כך מציע גם הדגם החדש את המהירות הגבוהה שהופכת את השימוש במכשיר לנעים הרבה יותר.

את העבודה המצויינת שעשתה וואן פלוס בצד מערכת ההפעלה המותקנת על המכשיר מגבה החברה עם רכיב זיכרון 6GB RAM ומעבד מתומן ליבות המשולב במערכת על שבב Snapdragon 845 של קוואלקום, אשר יחד מספקים את הביצועים הדרושים עבור ביצוע כל פעולה במכשיר והן בצפייה בסרטים ומשחק במשחקים, כבדים ככל שיהיו.

עדכונים בעיצוב ובתצוגה

מסכי הסמארטפונים הולכים וגדלים וה-OnePlus 6T אינו שונה בכך. עם מסך AMOLED בגודל 6.41 אינץ' מדובר במכשיר בעל המסך הגדול ביותר של החברה עד כה וזה מציע גם רזולוציה מעט גבוהה יותר מזו של ה-OnePlus 6, המסתכמת ב-1080×2340 פיקסלים, על מנת לכפר על הירידה בצפיפות הפיקסלים המגיעה יחד עם המסך הגדול.

OnePlus 6T (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

OnePlus 6T (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

פרט למסך הגדול, דאגה החברה להקטין את המגרעת המופיעה בראש התצוגה, זו כעת תופסת שטח מינימלי מהתצוגה ומשלבת את מצלמת הסלפי בתוכה. העדכון בעיצוב מפחית את ההפרעה של המגרעת, כך שניתן לצפות סביבה ביותר שטח עבור סימון התראות, מחוון הסוללה ונתונים נוספים. כמו בדגם הקודם, גם כאן תמצאו אפשרות "להעלים" את המגרעת לחלוטין על ידי הוספת רקע שחור סביבה באמצעים תוכנתיים.

תצוגת ה-OLED לא מאכזבת גם בדגם החדש ומציגה רמת בהירות מרשימה עם צבעים שחורים תואמים המאפשרים את הפחתת התאורה לרמה נוחה מאוד לקריאה גם בלילה. המכשיר תומך גם בכיוון תאורה אוטומטית באמצעות חיישן והגדרה של "מצב לילה" ייעודי שיווסת את טמפרטורת הצבע במסך לגוונים צהבהבים על מנת להפחית את עייפות העיניים.

אפשרויות נוספות בתצוגה כוללות שימוש במחוות לשם תנועה ברחבי המכשיר על ידי החלקת האצבע מתחתית המסך לשם חזרה למסכי הבית או ביצוע פעולת חזרה לאחור. מחוות התנועה על המסך אינטואיטיביות למדי ופעולתן מהירה דיה, וישנו שיפור מורגש על פני המכשירים מהדור הקודם. וואן פלוס מאפשרת גם הדלקה של מסך הסמארטפון בעת הרמתו מהשולחן וניתן לבחור גם באפשרות הקשה כפולה על המסך לשם הדלקתו.

פעולה נוספת המגיעה למכשיר היא האפשרות לזיהוי טביעות אצבע בנגיעה על המסך בלבד. מדובר בפונקציה מהירה למדי שעובדת באופן מדוייק למדי במכשיר ה-OnePlus 6T, וזהו קורא טביעות האצבע על גבי התצוגה הטוב והמהיר ביותר שניסיתי עד כה, אולם פעולתו עדיין אינה מהירה כמו זו של קוראי טביעות האצבע הקלאסיים שהיו משולבים בכפתור הבית או בצלוחית בגב המכשיר. אלטרנטיבה מהירה יותר, אם כי ברמת אבטחה פחותה, היא זיהוי הפנים.

OnePlus 6T (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

OnePlus 6T (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

צילום

מערך הצילום ב-OnePlus 6T דומה לזה שראינו בדגם ה-OnePlus 6 ומציע זוג מצלמות עם חיישני 16 ו-20 מגה-פיקסל יחד עם אפשרות לביצוע זום עד פי 2 ללא פגיעה באיכות התמונה. תמצאו במצלמה אפשרות להגדרת מצב HDR הפועל באופן אוטומטי וניתן גם להעברה למצב ידני, ולשמחתי מצב זה פועל גם בצילום תמונות סלפי ומשפר משמעותית את התמונות אל מול מקורות תאורה חזקים.

עיקר השיפור בזמן צילום במצב HDR נעשה בהוספת תאורה לתמונה, כך, תוכלו לראות בתמונה מטה שצולמה במצב HDR דגש גבוהה יותר על האיזורים החשוכים שמקבלים יותר פרטים בעת צילום במצב זה, אל מול התמונה שצולמה ללא מצב ה-HDR פעיל. הדגשת הצבעים גם היא ברורה במבט חטוף לתמונות – הבניינים הלבנים לבנים יותר, הדשא ירוק יותר, הפרגולות הצהובות יותר צהובות והשמיים יותר כחולים, מה שדורש את השאלה – מדוע בכלל לצלם ללא מצב HDR פעיל בתמונות אל מול מקור תאורה חזק (במקרה זה – השמש).

השימוש באפשרות הזום מפיקה תוצאות טובות, אם כי לא ניתן להבחין ביתרון בה אל מול צילום תמונות ללא מצב זום והגדלתן לאחר מכן על מנת להתמקד בחלק מהתמונה. השימוש במצב הזום נוח למיקוד בחלקים מסוימים בתמונה מבלי להתקרב לאובייקט המצולם, אך לא ראיתי יתרונות משמעותיים לשימוש במצב זה מעבר לכך. למטה תוכלו לראות השוואה בין צילום תמונה במצב הזום אל מול ביצוע "זום" באמצעות פוטושופ על החלק הרלוונטי בתמונה שנחתך מתוך תמונה ללא מצב הזום:

צילום השוואה מצב זום ב-OnePlus 6T (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

צילום השוואה מצב זום ב-OnePlus 6T (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

בחזרה למצב ה-HDR, והפעם דרך תמונות הסלפי – כאן מצאתי יתרון משמעותי במיוחד, שתורם רבות לצילומי סלפי ב-OnePlus 6T דרך מצלמת 16 מגה-פיקסל שמצליחה להציג פרטים רבים בתמונות הודות לשימוש בחיישן עתיר פיקסלים. מצב ה-HDR מתמודד נהדר בצילום מול תאורה חזקה, אך לצערי המצב אינו פעיל בעת צילום תמונת פורטרט המטשטשת את הרקע סביב המצולם. בתמונות מטה תוכלו לראות השוואה בין צילום במצב פורטרט, ללא HDR, ובין צילום סלפי סטנדרטי עם HDR:

וואן פלוס הוסיפה למכשיר החדש גם מצב צילום לילה חדש – Nightscape. דרך מצב זה ניתן לתפוס מספר תמונות שיעזרו בהוספת תאורה לתמונה בעיבוד הסופי. הצילום אורך כשתי שניות, כאשר לאחר מכן ישנו זמן עיבוד של מספר שניות נוספות, כך שלא מדובר בתמונה שתוכלו לצלם במהירות, וגם חלקים נעים בתמונה עשויים להימרח.

אולם, התוצאה הסופית בהחלט מרשימה, עם הרבה יותר פרטים שנראים לעין מאשר בצילום סטנדרטי בלילה ללא מצב הלילה המיוחד. במבט מקרוב ניתן להבחין בקלות במריחות ובגרעיניות רבה, אך התמונה הכללית, כפי שתראו מטה, מרשימה למדי.

סוללה ומולטימדיה

צמצום המגרעת תורם רבות לחווית הצפיה במסך הסמארטפון, בעיקר כשמדובר בסרטים. המגרעת החדשה כמעט ואינה מורגשת, כך שניתן ליהנות בצפייה במסך הגדול מבלי להביט בה כל רגע ולהתעצבן, גם אם תרחיבו את התמונה במסך כך שהמגרעת תעטוף אותה.

בצד הסוללה ממשיכים המכשירים של וואן פלוס ליהנות מיכולות הטעינה המהירה מאוד שמציעה החברה, כך שגם אם תיוותרו ללא הרבה מיץ בסוללה, תוכלו להטעינה במהירות. טעינה אלחוטית לא תמצאו במכשיר. חיי הסוללה מציגים שיפור על פני הדור הקודם ובשימושים קלים ניתן להגיע מעבר ליום שלם של שימוש, כאשר בשימושים יומיומיים מצליחה הסוללה לסחוב די בקלות עד סוף היום ואל תוך הלילה ובשימוש כבדים (אני משחק די הרבה C&C Rivals לאחרונה) מתפקדת הסוללה היטב גם כן, אך תדרוש טעינה נוספת במהלך היום.

הרמקול הבודד במכשיר אינו מהמרשימים בשוק. הוא חזק דיו על מנת שנוכל ליהנות ממנו במשחקים וצפייה בסרטים, אך אינו מהאיכותיים בשוק. הוסיפו לזה גם את הסרת שקע האוזניות בגודל 3.5 מ"מ, ותקבלו ירידה אל מול מה שהציע הדור הקודם בסדרה.

OnePlus 6T (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

OnePlus 6T (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

השורה התחתונה

ה-OnePlus 6T מציע את החוויה הטובה ביותר בצד ממשק המשתמש, זה נותר נקי וקרוב ככל הניתן לגרסת אנדרואיד 9 פאי, אך מציע גם פיצ'רים חיוניים נוספים ואת התנועה המהירה ביותר ברחבי המכשיר הקיימת כיום בסמארטפונים. מערך הצילום אמנם לא השתנה רבות בהשוואה לדגם הקודם, אך מציע תוצאות טובות למדי, עם מצב HDR מצויין ואפשרות צילום לילה חדשה שעשויה להשתפר דרך עדכוני תוכנה בעתיד.

עם החומרה המתקדמת ביותר הקיימת במכשירי אנדרואיד לשנת 2018, חיי סוללה משופרים וטעינה מאוד מהירה, מדובר גם בהצעה לא רעה עבור המחיר, אף שמדובר בעליה מסוימת אל מול הדור הקודם. תוספת קורא טביעות האצבע על המסך גם היא תורמת רבות והביצועים של זה הם הטובים שחוויתי עד כה, כאשר בצד החוסרים נמצא את הרמקול והסרת חיבור האוזניות החוטיות.

האריזה ותכולתה
9
עיצוב ואיכות בניה
9
חומרה וביצועים
10
מסך ותצוגה
10
מערכת הפעלה
10
מולטימדיה
7
סוללה
9
מצלמה
8
סיכום
9
בגלל המהירות
מה אהבנו
חיי סוללה
טעינה מהירה
צילום HDR
מצב צילום לילה חדש
קורא טביעות אצבע על המסך
מסך
ממשק משתמש
מה לא
רמקול
חוסר בחיבור אוזניות חוטי
מצב צילום לילה עדיין דורש שיפור
מחוות
מחירים
יבואן רשמי (סל נאו): החל מ-2,699 שקלים
שוק פתוח: החל מ-2,400 שקלים
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות