גוגל רוכשת טכנולוגיית שעונים חכמים מחברת Fossil ב-40 מיליון דולר

שעון Fossil Sport Smartwatch (מקור Fossil) שעון Fossil Sport Smartwatch (מקור Fossil)

יצרנית השעונים פוסיל (Fossil Group) הודיעה היום (ה’, 17.1) כי הסכימה למכור לגוגל טכנולוגיה בתחום השעונים החכמים בסכום הנאמד ב-40 מיליון דולר. במסגרת עסקת המכירה, תעביר Fossil Group לידיה של גוגל ידע טכנולוגי אותו צברה בפיתוח שעונים חכמים וחלק מאנשיה בחטיבת המחקר והפיתוח.

על פי סטייסי בר (Stacey Burr), סגן נשיאה בחטיבת המוצרים הלבישים בגוגל, נועדה העסקה לרכישת הטכנולוגיה מ-Fossil לשם קידום פיתוחה של מערכת ההפעלה למוצרים לבישים, Wear OS, ולדבריה: “למוצרים לבישים […] יש את ההזדמנות לשפר את חיינו על ידי הבאת מידע ותובנות להם אנו נזקקים במהירות. צירופם של הטכנולוגיה אותה פיתחה קבוצת פוסיל וצוות הפיתוח שלה לגוגל מדגימה את התחייבותנו לתחום המוצרים הלבישים על ידי פיתוח סל מגוון של שעונים חכמים ותמיכה בצרכים של הצרכנים” .

חטיבת השעונים החכמים של Fossil פותחה לאורך זמן ותחתיה הוצגו דגמים רבים שהצטיינו בעמידה בחזית הטכנולוגית, תוך התמקדות בהצגת שעונים בסגנון קלאסי המשלבים תכונות חכמות. רק באוקטובר האחרון הציגה החברה שעון ספורטיבי חכם המשתמש בפלטפורמת העיבוד האחרונה מבית קוואלקום, התורמת רבות לחיי הסוללה במוצרים לבישים.

פוסיל לא עומדת לוותר על פיתוח השעונים החכמים, כאשר לדבריה ראתה חטיבה זו בחברה את הצמיחה הגבוהה ביותר בשנים האחרונות. החברה גם הודיעה כי היא משאירה צוות פיתוח של יותר מ-200 איש שימשיכו לעבוד בפיתוח מוצרים וטכנולוגיות בתחום השעונים החכמים.

הרכישה מפוסיל אינה הראשונה מסוגה עבור גוגל, זו כבר ידעה בעבר עסקאות מושתתות טכנולוגיה וצוותים טכנולוגים. הזכורה ביותר מבין עסקאות אלו היא רכישתה של חטיבת המוצרים של מוטורולה, זו עברה לידיה של גוגל לזמן מה, והמשיכה הלאה אל חברת לנובו, כאשר גוגל שמרה בידיה את הפטנטים והטכנולוגיות שהגיעו לידיה כתוצאה מרכישה זו.

השוואת מפרטים