פייסבוק מתכננת לאחד את WhatsApp, אינסטגרם ומסנג’ר לשליחת הודעות בין אפליקציות

מארק צוקרברג בועידת F8 של פייסבוק (קרדיט תמונה: Facebook) מארק צוקרברג בועידת F8 של פייסבוק (קרדיט תמונה: Facebook)

פייסבוק מתכננת לשלב את שלושה היישומים הראשיים שבבעלותה לתוך פלטפורמה אחת שתאפשר משלוח הודעות בין כל אחת מהאפליקציות לשנייה, זאת ללא כל צורך בפתיחת חשבון בכל אפליקציה בנפרד. אומנם, השינוי כולל דרישה מאסיבית מהמתכנתים בשלושת צוותי הפיתוח של האפליקציות השונות לשנות את קוד הליבה של האפליקציות על מנת לאפשר את המהלך.

מטרתה של פייסבוק לביצוע המהלך מתבררת כמתן אפשרות למשתמשים בכל אחת מהאפליקציות שלעיל לשלוח הודעה למשתמש באפליקציה אחרת ללא צורך בכך שמשתמש הקצה אליו נשלחת ההודעה יהיה בעל חשבון באפליקציה ממנה נשלחה ההודעה בתחילה. על פי מקורות אנונימיים, מארק צוקרברג, מנכ”ל פייסבוק, דאג לקחת מפתחים משלושת צוותי הפיתוח של האפליקציות על מנת לשנות את קוד הליבה של כל אחת מהן.

בנוסף לכך, צוקרברג מעוניין בכך שכל הודעה שתישלח באמצעות הפלטפורמה החדשה תהיה מוצפנת מקצה-לקצה, זאת בדומה להודעות הנשלחות כיום באמצעות פלטפורמת וואטסאפ. אומנם, הרעיון האופטימי אינו אומר שכעת נשתמש רק באפליקציה אחת אליה פייסבוק תאחד את מרכז חיינו, אלא שנמשיך להזדקק לשלושת היישומים במטרה לצרוך את התוכן אותו אנחנו מקבלים עד כה, אך נוכל לשלוח הודעות למשתמשים הנהנים רק מפלטפורמה אחת.

התקשורת בין האפליקציות תאפשר למשתמשים באפליקציות השונות להמשיך באפליקציית ההודעות אליה הם רגילים, אך בתוך כך לקבל את האפשרות למשלוח הודעות גם לחברים המשתמשים באפליקציות האחרות.

מטרתה הגדולה אף יותר של פייסבוק, היא שמשתמשים בעתיד ימצאו בשירותיה של חברת הענק את המקום הראשון ללכת אליו על מנת להעביר מסר מקצה אחד לקצה השני באופן מאובטח וקל מאי פעם. את החלום הזה מקווה צוקרברג להשלים עד שנת 2020, אך כרגע הדברים עומדים בגדר דיווח ולא כהודעה רשמית מטעם החברה.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים