-פרסומת-

הדלפה: מעבד AMD Matisse יגיע עם 12 ליבות ו-24 נימים

| יום שלישי, 29 בינואר 2019, 13:30 | חומרה, מחשבים
תגיות: 7nm, AMD, Matisse, ZEN 2, ZEN2, מעבד
AMD Ryzen

AMD Ryzen

מבחני ביצועים של דוגמת מהנדסים למעבד מסדרת Matisse, סדרת הדור הבא של AMD המבוססת על ליבת Zen2 בייצור 7nm, דלפה לרשת ומציגה פרטים ראשונים על מה שאפשר לצפות בעתיד הקרוב מ-AMD. מעבד ה-Matisse יגיע עם 12 ליבות ו-24 נימים ויתן קפיצת ביצועים וליבות נוספות למעבדי ה-Ryzen של AMD.

המידע החדש תואם למפת הדרכים הרשמית של AMD מ-2018 שהציגה את מעבדי ה-Matisse בשנת 2019, כשהדלפה אחרת הציגה מידע מוקדם על שיפור הביצועים של ליבות ה-Zen 2. המידע שהיה חסר עד כה נגע לכמות הליבות שאנו צפויים לראות בדור החדש.

ההדלפה הנוכחית מגיעה מהמדליף המוכר TUM Apisak, שאיתר את המעבד במערכת מבחני הביצועים UserBenchmark תחת שם הקוד 2D3212BGMCWH2_37 / 34_N, המזהה אותו כ”דוגמת מהנדסים” (engineering sample), מה שמציין כי המידע והמפרט יכולים עדייין להשתנות עד גרסת המעבד הסופית.

נתוני מעבד ממבחן ביצועים UserBenchmark (מקור TUM_APISAK)

נתוני מעבד ממבחן ביצועים UserBenchmark (מקור TUM_APISAK)

המעבד מגיע עם 12 ליבות ו-24 נימים בתדר בסיס של 3.4GHz ותדר בוסט של 3.6GHz וצפוי להיות בעל צריכה חשמלית TDP של 105W עם 32MB של זיכרון L3. המעבד במבחן הביצועים נוסה על לוח אם מבוסס Myrtle-MTS, ערכת שבבים עתידית של AMD.

השינוי הגדול ביותר אותו צפוי להביא מעבד ה-Matisse היא קפיצת כמות הליבות מ-8 במעבדי ה-Ryzen של היום ל-12, כמות ליבות אותן היינו רואים עד כה רק במעבדי ה-Threadripper של AMD שנועדו לשוק ה-HEDT ולא לשוק הביתי הרגיל.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
עוד על הכותב
author-image
יאן לנגרמן
אשף מחשבים וסלולר, חובב אנימה, מנגה וסוסי פוני, גולש ספות חובב שאוהב לטייל בעולם ולפגוש אנשים.
סלולרי: Samsung Note 9 | מחשב: אני צריך לבחור רק אחד מהם?
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות