למעלה מ-16,000 רמאים נתפסו ב-Apex Legends

Apex Legends יצא לפני פחות משבועיים, אך יוצריו כבר נאלצים להיאבק ברבבות רמאים המחבלים בהתנהלות התקינה של המשחק. בפוסט שהעלתה Respawn, המפתחת את Apex Legends, חשפה החברה כי למעלה מ-16,000 רמאים נתפסו במשחק וחשבונם נחסם. בפוסט שעלה ב-Reddit פירטה החברה על האירוע וביקשה מהשחקנים לדווח ללא היסוס על רמאים במשחק.

רמאים (צ'יטרים, מאנגלית: Cheaters) צצים כמעט בכל משחק, אך כאשר מדובר במשחק רשת תחרותי, זוהי בעיה שפוגעת בשחקנים אחרים. הרמאים משתמשים בתוכנות חיצוניות (המכונות צ'יטים) על מנת לקבל יתרון לא הוגן. בין היתר רמאים יכולים להשתמש בכלי עזר לא חוקיים כדי לכוון את כלי הנשק על שחקנים אחרים בדיוק מושלם, או לחלופין להימנע מפגיעות כאשר יורים עליהם.

לרמאים ולמפתחים ישנו תמריץ כלכלי לפעילות לא-לגיטימית במשחקים. מפתחי תוכנה יכולים לכתוב כלי עזר שמנצלים פרצות במשחק, ולמכור אותם תמורת כסף לרמאים. שחקנים יכולים להיעזר בכלים לא חוקיים על מנת ליצור דמויות מובילות במשחק ולמכור אותן לשחקנים אחרים. בסופו של דבר, כסף רב מתגלגל מאחורי הקלעים של תעשיית הרמאות בגיימינג.

כצפוי, Apex Legends הוא מטרה מפתה עבור רמאים. המשחק הפך לפופולארי במיוחד בתוך זמן קצר. מצד שני, המשחק עדיין טרי מאוד וסביר להניח שישנם באגים רבים (לא בהכרח גלויים) המאפשרים לנצל את מנגנוני המשחק לרמאות בשלל דרכים. גם משחקים ותיקים שכבר סגרו חורי אבטחה רבים נאבקים ברמאים מתוחכמים, זמן רב לאחר ההשקה.

"אם אתם נתקלים ברמאי\ת, אנא תעדו את האירוע ודווחו לנו כאן", נכתב בפוסט של החברה. "אפילו אם אין לכם הוכחה – רשמו את השם שלהם (ID) ושלחו לנו את פרטי המקרה כדי שנוכל לחקור את החשבון שלהם". נכון לעת זו הקימה החברה דף ייעודי לדיווח על משתמשים רמאים, אולם נראה כי Respawn מתכננת ליישם גם אפשרות של דיווח על רמאים בתוך המשחק עצמו.

מקורות
Respawn via Reddit
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות