מיקרוסופט מכריזה על גרסה מוקטנת של הקינקט לחוקרים ומפתחים

| יום רביעי, 27 בפברואר 2019, 14:42 | טכנולוגיה, משחקים

מיקרוסופט הכריזה על גרסה חדשה של מצלמת העומק שלה, ה-Kinect. המצלמה החדשה, ששמה Azure Kinect, תתחבר למחשב ותהיה קטנה באופן משמעותי מהגרסאות הקודמות. יתר על כן, המצלמה תשתמש בכוח הענן. החברה תמכור את המצלמה במחיר של 399 דולרים תוך שהיא מכוונת לקהל יעד של חוקרים וחובבי AI שרוצים להשתמש בקינקט לניסויים שונים. המצלמה תושק בארצות הברית ובסין בהמשך השנה.

ה-Kinect החדשה תושק כערכה בשם Azure Kinect Developer Kit. בין החיישנים החדשים על המצלמה תוכלו למצוא את חיישן העומק שייכנס גם ל-HoloLens 2 של החברה. לצידו יורכב מערך של שבעה מיקרופונים, שנועדו לעזור בניתוח דיבור. יתר על כן המכשיר יכלול מצלמה צבעונית ברזולוציה של 12 מגה-פיקסל, המשולב עם מצלמת עומק של מגה-פיקסל אחד.

החיבור ל-Azure, שירות הענן של מיקרוסופט, אינו מקרי. מיקרוסופט תאפשר למפתחים להשתמש בכוח החישוב בענן ובכך להקטין באופן ניכר את המשאבים הדרושים לפיתוח AI שונים. ניתן להשתמש ברכיב לבדו, או לשלב כמה מצלמות Kinect כדי למפות את סביבת העבודה בתלת מימד, למשל.

ה-Kinect החלה את דרכה כתוסף לקונסולת ה-Xbox 360 של החברה. המצלמה איפשרה למפתחי משחקים לזהות את השחקנים במרחב ולהכניסם למשחק. גרסה משודרגת של המצלמה הושקה עבור ה-Xbox One. בשנים האחרונות נס ליחו של ה-Kinect, למעט בקרב חוקרים וחובבי תכנות המשתמשים בתוסף בשלל פרויקטים. משתמשים אלו וודאי יעריכו את הגודל המוקטן של המכשיר, כמו גם השדרוג לחיישנים.

מקורות
The Verge
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות