ארגון FIDO Alliance

ארגון FIDO Alliance

אנדרואיד משלבת אימות FIDO2 במכשירים

| יום שלישי, 26 בפברואר 2019, 18:02 | סלולר, תוכנה ואינטרנט

ארגון ה-FIDO Alliance העולמי, אשר אחראי על תקן הזיהוי והאבטחה FIDO (ר"ת Fast ID Online) הוסיף את מערכת האנדרואיד כגורם מאמת בתקן ה-FIDO2 ויאפשר למכשירים תומכים לשמש כאמצעי זיהוי בעבור שירותים שונים באופן מובנה וללא צורך במפתחות אימות חיצוניים.

התמיכה בתקן FIDO2 צפויה להגיע לרוב מכשירי האנדרואיד המריצים את מערכת ההפעלה בגרסה 7.0 ומעלה בתור עדכון תוכנה לשירות ה-Google Play Services של גוגל, מה שיאפשר להשתמש במכשיר הסלולרי כאמצעי אימות באמצעות קוד או טביעת האצבע בעבור שירותים שונים ללא צורך במילוי סיסמא ידנית.

עד עכשיו ניתן היה להשתמש במכשירי הסלולר השונים כאמצעי אבטחה מוגבר עם "אימות דו-שלבי" 2FA המשתמש סיסמא נוספת על מנת לאבטח את השירותים השונים, כשבנוסף, ניתן היה להשתמש באמצעי זיהוי מאובטח יותר בצורת מפתח FIDO חיצוני. כעת, עם הוספת תקן ה-FIDO2 למערכת ההפעלה עצמה, לא יהיה צורך באמצעי זיהוי חיצוני אלא במכשיר הסלולרי בלבד.

אימות FIDO2 (מקור FIDO)

אימות FIDO2 (מקור FIDO)

כבר כיום ניתן למצוא אפליקציות במכשירים המשתמשות בטביעת האצבע של המשתמש לכניסה לאפליקציה במקום קוד ושם משתמש, אך אימוץ תקן ה-FIDO יאפשר למפתחים שימוש קל יותר תחת תקן אחיד כאשר גם שירותי אינטרנט יוכלו לבצע את האימות באמצעות דפדפני ה-Chrome, Edge ו-Firefox התומכים בזיהוי FIDO. דפדפן Safari של אפל צפוי להוסיף תמיכה לתקן בקרוב.

השימוש בתקן FIDO2 נועד להגביר את האבטחה באינטרנט על ידי כך שהוא מונע את הצורך של השירותים השונים לאחסן את סיסמאות המשתמשים שעלולות לדלוף החוצה (ואכן דולפות באופן קבוע) לאור בעיות אבטחה של השירותים הללו. אימוץ מכשירי האנדרואיד על ידי ארגון ה-FIDO יאפשר למשתמשים אבטחה מוגברת ללא צורך ברכישת אביזרים חיצוניים נוספים.

מקורות
FIDO
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות