לוגו GOG.com

פיטורים ב-GOG: העובדים מביעים דאגה לעתיד החנות

| יום רביעי, 27 בפברואר 2019, 13:05 | משחקים

כ-10% מעובדי GOG פוטרו לאחרונה – כך מעריך אחד העובדים לשעבר, שפוטר בעצמו. GOG היא חנות אינטרנטית למכירת משחקי מחשב, בדומה ל-Steam. החנות מופעלת על ידי חברת CD Projekt המפתחת את סדרת משחקי The Witcher ואת Cyberpunk 2077. עובדי החברה הביעו דאגה לעתידה של החנות לנוכח התחרות בשוק.

“אמרו לנו שמדובר בהחלטה כלכלית”, אמר אחד מעובדי החברה שפוטר. “ההכנסות של GOG לא עמדו בקצב הצמיחה של השירות. למעשה, במהלך החודשים האחרונים היינו קרובים באופן מסוכן להפסדים, והמגמה של השוק לעבור לחלוקת תשלומים גבוהים יותר עבור מפתחים משפיעה על השורה התחתונה גם כן.” העובד-לשעבר מתייחס לחנויות חדשות, כמו זו של Epic, אשר מחלקות למפתחים 88% מההכנסות בניגוד ל-70% בחנויות כמו GOG ו-Steam.

“זאת סיטואציה משונה. המצב הפך למאוד נואש במהירות. אני יודע שפברואר היה חודש מאוד גרוע [עבור GOG], אבל מצד שני ינואר היה מצוין. היינו בעיצומו של תהליך ארגון-מחדש בחברה, שינויים בצוותים, אלו דברים רגילים. אבל פיטורים בקנה מידה כה משמעותי עדיין לא התרחשו בחברה”, סיפר העובד המפוטר. לדבריו, תריסר עובדים של החברה איבדו את משרתם.

מפוטרים אחרים הביעו גם דאגה כלפי חברת-האם, CD Projekt. החברה השקיעה בכמה משחקים שלא נמכרו היטב, כמו Gwent ו-Thronebreaker: The Witcher Tales. לבסוף, CD Projekt היתה חייבת לבלוע את הגלולה ולהציע את Thronebreaker למכירה גם ב-Steam, החנות המתחרה, היות ו-GOG פשוט קטנה מדי כדי לשמש בתור הפלטפורמה היחידה בה נמכר המשחק.

בהודעה רשמית מ-GOG נמסר כי הפיטורים הם חלק משינויים במבנה החברה, וכי אין סכנה לעתידה. דובר החברה הצביע על כך כי החברה עדיין מחפשת מפתחים נוספים לגיוס. “זה אף פעם לא קל לפטר אנשים”, נמסר. “התחלנו לסדר מחדש צוותים מסוימים מאז חודש אוקטובר, 2018. בעקבות השינויים נסגרו בשבוע שעבר תריסר תפקידים. באותו זמן, מאז החל התהליך גייסנו מספר כפול מזה של חברי צוות חדשים, ואנו עדיין מחפשים 20 מועמדים לאיוש משרות בחברה.”

מקורות
KOTAKU
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות