הצצה ראשונה לגרסת הכרומיום של דפדפן ה-Edge של מיקרוסופט

לוגו מיקרוסופט סניף הרצליה (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי

כ-3 חודשים לאחר ההכרזה של מיקרוסופט (Microsoft) כי היא תשנה את מנוע ה-EdgeHTML של דפדפן Edge של החברה לכרומיום (Chromium), הצליח אתר Neowin להציג תמונות ראשונות של הגרסה החדשה ששואבת עיצוב רב מדפדפן הכרום של גוגל.

בגרסת הפיתוח הנוכחית של ה-“Chromium Edge” הדפדפן לוקח כמה נקודות עיצוב ישירות מדפדפן הכרום של גוגל, כאשר לצד שורת הכתובת בחלק העליון ניתן למצוא את סימני התוספים השונים לדפדפן עם תמונת פרופיל המשתמש ומתחתיהם ניתן לראות את סרגל המועדפים.

אחד ההבדלים הגדולים הוא שבדפדפן החדש מיקרוסופט תשתמש במנוע החיפוש Bing, מנוע חיפוש בעל אותו הקושי של דפדפן ה-Edge המקורי של החברה, עם אחוז שימוש זניח לעומת המנוע של חברת גוגל.

חלון ראשי - דפדפן Edge (מקור neowin)
חלון ראשי – דפדפן Edge (מקור neowin)

הבדל נוסף צפוי להיות חנות תוספים עצמאית של מיקרוסופט. בעוד הדפדפן צפוי לתמוך בתוספים הקיימים של כרום, המשתמשים יתבקשו להתקין אותם באופן ידני כשהחברה מכוונת לכך שהמשתמשים ישתמשו בחנות התוספים שלה ולא בזו של גוגל להוספת תוספים שהותאמו במיוחד לגרסת ה-Edge החדש.

תוספים לדפדפן Edge (מקור neowin)

לפי הידיעה, מיקרוסופט משחררת גרסאות פיתוח לדפדפן החדש ב-2 ערוצים למפתחים – גרסת “Dev” עם עדכונים שבועיים וגרסת “Canary” עם עדכונים יומיים כחלק מתהליך הפיתוח של החברה, כשהגרסאות מיועדות למפתחים בלבד כרגע ולא לשימוש רגיל.

עכשיו נותר לראות מתי מיקרוסופט תשחרר את דפדפן ה-Edge המחודש שלה והאם הוא יצליח לצבור קהל משתמשים גדול יותר לעומת הגרסה המקורית של החברה.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים