גאדג’טי מסקר: Samsung Galaxy S10 Plus – גדול יותר, נוח יותר

Galaxy S10 Plus (צילום: אוהד צדוק, גאדג’טי)

שנה נוספת עברה ובסמסונג ממשיכים לספק עדכונים לסדרת הדגל Galaxy S, כשהפעם, בניגוד לעדכונים שביצעה החברה בשנה הקודמת, מספקת החברה יותר משינויים איטרטיביים לחומרה ולמערך הצילום ומספקת לצרכניה עיצוב שונה במעט, כזה ששם דגש על המסך ונוחות האחיזה, לצד שיפור אופי השימוש במכשיר באמצעות ממשק משתמש חדש – OneUI, שכבר הספיק לעשות דרכו לדגמים נוספים בישראל, בהם סדרת הגלקסי S9, ה-Note 9, הגלקסי S8 ודגמי ה-Galaxy A7 וה-A9.

מעל חודש כבר הספיק לעבור מאז הושקה סדרת הדגל החדשה של סמסונג בארץ, ובזמן זה בחנו את המכשיר לעומק, התנסינו בתכונות השונות בו ובעיקר למדנו על השינויים בממשק המשתמש החדש. מספר עדכוני תוכנה שלחה סמסונג לאורך תקופת הבחינה שלנו, אחד מהם, הנוגע למנגנון טביעות האצבע, הגיע ממש רגעים לפני שהיינו מוכנים לפרסם את הסקירה והשפיע על חווית השימוש שלנו באופן משמעותי. לאחר חמישה שבועות עם ה-Galaxy S10 Plus, זוהי הסקירה המלאה שלנו למכשיר.

גלקסי S10 פלוס: גדול יותר ועדיין קטן

היתרון הגדול ביותר במבנה של הגלקסי S10, על שלל דגמיו בסדרה, הוא גודלם הפיזי של המכשירים. סמסונג הצליחה להגדיל זו פעם נוספת את גדלי המסכים אך שמרה על מידות נוחות לאחיזה על ידי צמצום השוליים ושילוב מצלמות הסלפי בחורים הממוקמים בצד העליון הימני של התצוגה.

אחד החששות הגדולים בבחירת עיצוב המסך החדש של סמסונג נוגע לאפשרות כי חור או שניים בראש התצוגה המשמשים לשילוב מצלמות הסלפי בדגמי סדרת הגלקסי S10 יפריעו לנו לשימוש השוטף, אבל בפועל, החורים הללו לא מפריעים, בטח שלא כמו שהפריעו המגרעות בתצורות השונות שעיוותו את תצוגת המסך לחלוטין. אם למדתי להתרגל לנוכחות המגרעות, הרי שלנוכחותם של החורים בתצוגה למצלמות הסלפי היה קל בהרבה להסתגל בשימושים השוטפים.

לא מדובר בגורם מפריע בשימוש השוטף במכשיר, כשההפרעות היחידות בהן הבחנתי היו בזמן הפעלת משחקים שונים, אלו מוצגים במסך מלא ולפעמים מנצלים גם את שולי המסך כדי להציג מידע. חיסרון גדול יותר הוא חוסר היכולת של המסכים בפורמט המוארך מהשנה-שנתיים האחרונות לנצל כיאות את המסך באפליקציות ובטח ובטח בוידאו, אך זוהי בעיה שניתן להיתקל בה בכל מכשיר עם פורמט התצוגה המוארך מהשנים האחרונות.

אף ההתאמות השונות שמבצעים מפתחי אפליקציות, עדיין ניכר שמסך 6.4 אינץ’ אינו באמת כזה, כשבתחתית התצוגה מופיעים כפתורי השליטה הבסיסיים של אנדרואיד ובראשו מוקדש חלק ניכר להצגת נתוני מערכת שונים. ניתן לפתור זאת מעט בחלק התחתון של המסך אם תעברו לשימוש במחוות במקום כפתורי השליטה של אנדרואיד, אך אם אתם מתכוונים להשתמש בכיסוי, קחו בחשבון שבחלק מהמקרים זה יפריע לכם לבצע את הפעלת המחוות במהירות.

ובסוף, אנחנו מקבלים מסך ענק, כזה שראוי לקבל כל תואר של המסך הטוב בשוק מבחינתי, עם צבעים עזים ונעימים למראה, ניגודיות אינסופית ואפילו תמיכה בתקן HDR, וכן – זה גם יעבוד לכם בתכנים תומכים בנטפליקס. חשוב רק להזכיר: אף שהמסך מציע רזולוציה מירבית של +Quad HD, ברירת המחדל עומדת על +Full HD. זה מספיק לטעמי, וגם תורם, אף עד שעה נוספת בשימושים קלים, לחיי הסוללה, אז אם אתם לא באמת מצליחים לראות בהבדלים, אולי שווה להישאר על הרזולוציה הנמוכה יותר.

על גבי התצוגה נמצא את חיישן טביעות האצבע הביומטרי, זה הציג יכולות עדיפות על פני רבים מהחיישנים המקבילים בשוק, אך עדיין לא זכה לביצועים טובים דיים על מנת להצדיק את השימוש בו, על כן נעזרתי במרבית הזמן באפשרות זיהוי הפנים לפתיחת נעילת המכשיר. עדכון ששלחה ממש לאחרונה סמסונג שיפר את הביצועים של הסורק באופן משמעותי, וזה כעת מסוגל לבצע פתיחה מהירה באופן משמעותי בהשוואה לעבר, גם בנגיעה קלה ומהירה במסך.

Galaxy S10 Plus (צילום: אוהד צדוק, גאדג'טי)
Galaxy S10 Plus (צילום: אוהד צדוק, גאדג’טי)

המבנה של המכשיר נוח בהרבה מזה של ה-Galaxy Note 9 שמציע תצוגת מסך בגודל דומה. הגלקסי S10 פלוס נוח יותר בכיס ואף שאני מעדיף שהמכשיר שלי יהיה כמה שיותר קטן וההבדלים בין דגם הפלוס לרגיל בשנה זו אינם משמעותיים וגורמים לי להעדיף את ה-S10 הסטנדרטי, הרי שגם דגם ה-S10 פלוס כמעט שהיה בלתי מורגש כשהיה אצלי בכיס, בטח ובטח אל מול הנוט 9 הענק וכבד המשקל.

חיסרון ניכר שקשה היה לי להתגבר עליו הוא השימוש של סמסונג בשוליים קמורים. השוליים מצטמצמים ונותנים דגש רב יותר למסך, וזה נהדר, אבל כששוב ושוב מתבצעות לחיצות על גבי המסך ללא כוונה, הדבר מדגים את חוסר המוכנות של החברה בצד השילוב בין מסך המגע לממשק המשתמש על מנת לנסות ולמנוע נגיעות מסוג זה. דרך הגדרות התצוגה במכשיר תוכלו לבחור בהגדרה לצמצום הנגיעות המקריות במסך, אך בשורה התחתונה – זה לא פותר את הבעיה.

ביצועים ומערכת הפעלה

מכשירי דגל ואפילו דגמים בשוק הביניים כבר מסוגלים לספק לנו את הביצועים הדרושים בתפעול שוטף ואפילו במשחקים ללא מאמץ מיוחד, ובכך מצטיינים גם המכשירים החדשים של סמסונג בסדרת הגלקסי S10. החיסרון במכשיריה של סמסונג בכל הנוגע לביצועים תמיד היה נעוץ בממשק המשתמש הכבד שסיפקה החברה, אך עם OneUI נראה כי סמסונג הצליחה לספק סוף סוף שיפורים משמעותיים בממשק, אלו הופכים את המכשיר להרבה יותר זריז על גבי 8GB RAM ומערכת השבבים החדשה Exynos 9820, עם מעבר מהיר אפילו לתצוגה היומית של ביקסבי שקירטעה בגרסאות קודמות.

ממשק המשתמש החדש מביא עימו התאמות טובות יותר למסכים גדולים וניתן להבחין בזה כבר מרגע ההדלקה הראשונה של הגלקסי S10, כאשר הסמלים של האפליקציות המופיעים על גבי המסך ובמגירת האפליקציות גדולים באופן משמעותי ומיועדים ללחיצה נוחה יותר. אם אתם לא מצליחים להתרגל לתצוגת סמלי ענק על המסך, תוכלו כמובן לשנות זאת.

את ההתאמה למסך הגדול ניתן לראות בכל מקום במכשיר, בין אם במסכי הבית או בתפריטי ההגדרות, שמציגים את עיקר התוכן בחלק התחתון של המסך, ובין תפריטים באפליקציות מערכת שעברו ברובם לחלק התחתון של המסך כדי לאפשר גישה נוחה יותר ללחיצה.

מספר תכונות מרכזיות נוספות שמגיעות לממשק החדש כוללות אפשרויות נוחות יותר לסידור וילון ההתראות המשולב יחד עם מרכז הבקרה לשליטה מהירה בכיבוי והדלקת מאפיינים במכשיר (ויסות תאורה, הדלקה וכיבוי Wi-Fi וכד’), מצב לילה הניתן גם לתזמון לפי שעות ומאפשר הפיכת תפריטים ואפליקציות מערכת לצבע שחור לשם הקלה על העיניים, מנגנון התראות חכם המאפשר הגדרת תצוגה של חלון קטן של האפליקציה על גבי המסך לשם מענה שוטף תוך ביצוע פעולות נוספות במכשיר, מצב “הרפיה” (Wind Down) שהופך את גווני המסך לאפורים לקראת השינה ואפשרות הטעינה האלחוטית ההפוכה, שתעזור לכל היותר בטעינת מוצרים קטנים, אך לא ממש בטעינת טלפונים.

Galaxy S10 Plus (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)
Galaxy S10 Plus (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

לביקסבי מספקת סמסונג לא מעט עדכונים במכשירי הגלקסי S10, כאשר כעת מניחה החברה למפות מחדש את כפתור ביקסבי הפיזי הממוקם על מסגרת המכשיר, כך שזה ישמש להפעלה מהירה של אפליקציות שונות המותקנות על המכשיר. לא תוכלו להגדיר את הכפתור כך שיפעיל במהירות את העוזרת הקולית המתחרה מבית גוגל, אך אם אתם לא משתמשים בביקסבי, לפחות תוכלו לנצל את הכפתור הפיזי לביצוע פעולה מהירה אחרת.

רוטינות ביקסבי גם הן משהו חדש שמגיע כעת למכשיריה של סמסונג, אלו מאפשרות הגדרת רצף פעולות לביצוע במצבים מסויימים, כך שתוכלו להגדיר ביצוע רצף פעולות במכשיר לפני השנה, עם הגיעכם לבית ובמצבים נוספים.

תוספת של מנהל הסיסמאות והמידע האישי Samsung Pass תאפשר לכם לשמור את הסיסמאות, כרטיסי האשראי, כתובות ועוד במקום בטוח, כך שאם אתם חיים בפלטפורמה של סמסונג ולא מתכוונים לעזוב אותה בעתיד, תוכלו ליהנות מהאפשרות גם כשתחליפו את המכשיר שלכם לאחד חדש. עם זאת, קיימת אפשרות מובנה דומה במכשיר, בתמיכתה של גוגל, המאפשרת פעולה דומה, וכמובן שתוכלו לבחור באחד מכלי ניהול הסיסמאות והמידע הקיימים בשוק, כמו LastPass.

זוג רמקולים, האחד ראשי ומשולב בחלקו התחתון של המכשיר, והשני משני ומתמקם באפרכסת, מספקים צלילים חזקים למדי שיתרמו להאזנה למוסיקה וגם בצפייה בסרטים או במשחקים, ולצד המסך הענק מדובר בשילוב שהופך את המכשיר לחיית גיימינג לא קטנה. מי שרוצה אפילו יותר, יוכל להיכנס להגדרות הצלילים במכשיר ולהפעיל את מצבי ה-Dolby Atmos שמשפרים את איכות השמע, בעיקר במשחקים, כשניתן להפעיל מצב זה בנפרד עבור משחקים או עבור כלל המערכת.

Galaxy S10 Plus (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)
Galaxy S10 Plus (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

בצד הסוללה לא מצאתי הפתעות מיוחדות, אך אין זה אומר שמצב הסוללה במכשיר רע. מצאתי שברוב הימים ניתן להגיע לסוף היום עם כ-20% סוללה שנותרו במחוון, אך בשימושים בינוניים עד כבדים נדרשה טעינה חוזרת של המכשיר עוד באמצע היום. ב-2019 הייתי מצפה כי סוללת מכשיר תמשוך בקלות גם ליום שאחרי ובמכשיריה של סמסונג זהו עדיין לא המצב לצערי.

אני מתנחם בעובדה כי יכולות הטעינה המהירה של המכשיר מספקות פיתרון טוב, כשמספיקה טעינה בת חצי שעה כדי לספק כ-40% סוללה, ואפשרות הטעינה האלחוטית מספקת את הנוחות הנוספת הזו כשאתם סתם יושבים במשרד או בבית ורוצים שהטלפון יישאר טעון.

זמני הטעינה המלאים מפורטים לפניכם בטבלה הבאה:

זמןאחוזיםפער זמן
16:220 אחוזים-
16:2910 אחוזים7 דקות (סה"כ 7 דקות)
16:3820 אחוזים9 דקות (סה"כ 16 דקות)
16:4630 אחוזים8 דקות (סה"כ 24 דקות)
16:5340 אחוזים7 דקות (סה"כ 31 דקות)
17:0250 אחוזים9 דקות (סה"כ 40 דקות)
17:1360 אחוזים11 דקות (סה"כ 51 דקות)
17:2270 אחוזים9 דקות (סה"כ שעה)
17:3180 אחוזים9 דקות (סה"כ שעה ו-9 דקות)
17:4590 אחוזים14 דקות (סה"כ שעה ו-23 דקות)
18:10100 אחוזים25 דקות (סה"כ שעה ו-48 דקות)

המצלמות

מערך הצילום החדש בדגמי הגלקסי S10 והגלקסי 10 פלוס כולל שלוש מצלמות, אלו מאפשרות צילום בזווית רחבה וביצוע זום עד פי 2 מציאת התמונה הטובה ביותר:

 • מצלמת טלפוטו: חיישן 12 מגה-פיקסל עם פוקוס אוטומטי, ייצוב אופטי (OIS), מפתח צמצם f/2.4, זום אופטי פי 2 וזום אלקטרוני עד פי 10.
 • מצלמת זווית רחבה: חיישן 16 מגה-פיקסל עם זווית 123 מעלות במפתח צמצם f/2.2.
 • מצלמה ראשית: חיישן 12 מגה-פיקסל בזווית צילום רחבה של 77 מעלות, פוקוס אוטומטי, מפתח צמצם משתנה בין f/1.5 ל-f/2.4 וייצוב אופטי (OIS).
Galaxy S10 Plus (צילום: אוהד צדוק, גאדג'טי)
Galaxy S10 Plus (צילום: אוהד צדוק, גאדג’טי)

סמסונג יודעת לספק איכות צילום גבוהה בתמונות המצולמות בתאורה טובה מזה זמן רב ותורמים לכך הייצוב האופטי והמיקוד האוטומטי. השנה הוסיפה סמסונג גם אפשרות נוספת לצד המשתמש, זה כעת יכול להיעזר בהגדרת צילום אוטומטית שנקראת בתפריטי המצלמה “הצעות צילום”, וכפי ששמה של זו מעיד, היא תספק לכם מחוון על גבי תצוגת המסך כדי שתוכלו לבחור את הזווית הטובה ביותר לצילום התמונה שלכם.

דוגמה טובה לכך ניתן לראות בשתי התמונות מטה, האחת (מימין) מציגה את הצילום בזווית הטובה ביותר שבחרה עבורי סמסונג והשנייה בצילום בזווית בה אני רציתי. חשוב להעיר כי ככל הנראה בוצע כאן גם מיטוב נוסף לתמונה (מצב AI פעיל בשתי התמונות), כך שהגוון הצהבהב הנצפה בתמונה בזווית ה”פחות נכונה” נובע גם מהבדל זה:

לפניכם גם דוגמת צילום שבוצעה ב-Galaxy S10 Plus וב-Galaxy Note 9, מימין ומשמאל, בהתאמה:

שימוש במצב הזום מוכיח עצמו כמפיק תמונות בפרטים גבוהים הרבה יותר מאשר שימוש בצילום רגיל וחיתוך התמונה לשם התמקדות באיזור מסוים בה, כפי שניתן לראות בתמונות מטה, אם כי ניתן להבחין גם כי השינוי בין המצלמות מוביל גם לירידה בכמות האור בתמונה, מה שיוצר תמונה חשוכה במעט לעומת זו שלא צולמה באמצעות עדשת הזום.

בצילום לילה במכשיר החדש לא ראיתי שינוי בדרך הפעולה של סמסונג אל מול דגמים קודמים. גם כאן מספקת החברה תאורה נוספת על מנת להאיר איזורים חשוכים, כשזו מגיעה במחיר של גרעיניות בתמונה ומריחות כשמביטים מקרוב. במבט על מסך הסמארטפון, כמובן, זה ייראה נהדר, בטח ובטח על גבי מסך הגלקסי S10 פלוס המרשים.

ולבסוף ישנן תמונות הסלפי, אלו נהנות ממצלמת עומק נוספת המגיעה בגלקסי S10 פלוס בנוסף למצלמת הסלפי הרגילה ומעבר לדיוק בפרטים מציעות דיוק גם בהפרדה בין מושא הצילום לסביבה, כשההפרדה טובה מספיק על מנת להחיל הגדרות נוספות בצילום תמונות פורטרט כמו הפיכת רקע המצולם לשחור ולבן תוך הצגת המצולם בצבע:

השורה התחתונה

במחיר של 4,000 שקלים דרך היבואן הרשמי, הגלקסי S10 פלוס הוא עדיין אחד המכשירים היקרים בשוק, אך ייאמר לזכותה של סמסונג כי לא מעט מחשבה שהושקעה במכשיר הופכת את קנייתו לכדאית. עם מסך נהדר, כמו תמיד, ועיצוב נוח המגיע לצד ממשק משתמש שמתאים עצמו לצרכים ואופי השימוש שלנו במכשירים, מדובר בהתקדמות הגדולה ביותר שביצעה סמסונג בממשקי המשתמש שלה לאורך השנים, כאשר גם ביקסבי, שזכתה מצידנו ללא מעט ביקורת בעבר, מציגה שיפורים נאים למדי בגרסה החדשה.

התוספת של הזווית הרחבה בצד הצילום מוסיפה המון ויכולות הייצוב האופטי הן בצילום תמונות מהמצלמה הרגילה והן במצלמת הזום, תורמות לשיפור משמעותי בתוצאה הסופית, וזו זמינה הן בדגם הפלוס והן בדגם הרגיל.

אם צריך לבחור בין השניים, הייתי מעדיף את דגם הגלקסי S10 הסטנדרטי. הוא זהה ביכולותיו הטכניות, בחומרה ובמצלמות לדגם הפלוס, אך יש לקחת בחשבון כי המסך קטן במעט (6.1 אינץ’ במקום 6.4), תקבלו מצלמת סלפי בודדת במקום תוספת מצלמת העומק וסוללה קטנה יותר, שעשויה להעיק, כל זאת במידות קטנות ונוחות באופן משמעותי אל מול רבים מהמכשירים המתחרים בשוק.

האריזה ותכולתה
10/10
עיצוב ואיכות בניה
9/10
חומרה וביצועים
10/10
מסך ותצוגה
10/10
מערכת הפעלה
9/10
מולטימדיה
10/10
סוללה
9/10
מצלמה
10/10
9.6
ציון כללי   ... ולא בהכרח ממוצע

מה אהבנו
 • כפתור ביקסבי ניתן לתכנות
 • רוטינות ביקסבי
 • מסך
 • מצלמות
 • נפח אחסון גבוה
 • רמקולים
מה פחות אהבנו
 • מחיר
 • זכוכית קמורה

איפה קונים ומה המחירים?
 • יבואן רשמי: 3,999 שקלים
 • שוק פתוח: 3,360 שקלים

השוואת מפרטים