סמסונג רושמת פטנט לסמארטפון המתקפל כלפי חוץ

Samsung Foldable Smartphone (תמונה: LetsGoDigital) Samsung Foldable Smartphone (תמונה: LetsGoDigital)

בשעה שדיווח אודות זוג מכשירים מתקפלים חדשים מבית סמסונג צף ברשת לאחרונה, פרסום חדש מגלה לנו כי בחודש ספטמבר האחרון סמסונג רשמה פטנט לסמארטפון מתקפל בעל עיצוב ייחודי, כאשר הפטנט פורסם לציבור ב-24 בינואר השנה. דרך הפטנט המדובר סמסונג מציגה את הזווית שלה במערכת העיצוב של הסמארטפונים המתקפלים.

כבר בתמונה הראשונה, המציגה את מירב המצבים של המכשיר, נוכל לראות שהמסך יושב כפלטה על גבי מנגנון הקיפול, אך זו היא אינה הזכוכית המוכרת לנו מסמארטפונים מודרניים כיום, אלא פלסטיק הנמצא גם ברגעים אלו במכשירים כדוגמת ה-Huawei Mate X. השוליים המקיפים את המסך אינם מהדקיקים שראינו, אך תופעה זו מגיעה כתוצאה מהעיצובים הראשוניים בשוק.

גבו של המכשיר מעניין לא פחות מחזיתו המתקפלת, כשלעומת מכשירים מתקפלים אחרים, בחרה סמסונג לשלב כאן מנגנון נעילה אחורי המסוגל לקבע את המכשיר בתנוחה מסוימת אותה תוכלו לבחור ולשנות. יחד עם זאת, המנגנון תורם גם למניעת קיפולים לא רצויים הנגרמים בטעות עקב לחץ המופעל על המכשיר בחיי היום-יום.

כפי שניתן לראות בתמונות, צורתו של מנגנון הנעילה תתכוונן בהתאם לצורה בה תרצו לקבע את המכשיר.

במבט נוסף על חזיתו, נגלה כי המכשיר מזכיר ברובו את עיצובו של ה-Huawei Mate X, אך לעומת המכשיר של וואווי, בשרטוטים לא ניתן לראות שום מצלמות הממוקמות בשולי המכשיר או בחלקו האחורי.

מהדיווח האחרון בנושא, אנחנו יודעים שסמסונג עובדת על זוג מכשירים מתקפלים נוספים, כשאחד מהם יציע את העיצוב המוזכר בכתבה והשני מתקפל לאורך כדוגמת ה-Motorola RAZR.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים