פלטפורמת Xbox Live של מיקרוסופט מגיעה לסמארטפונים

בחודש שעבר דיווחנו על תוכניותיה של מיקרוסופט להשיק ערכת פיתוח של Xbox Live למפתחי משחקים על כל פלטפורמה. כעת מיקרוסופט משיקה את ערכת הפיתוח ומכריזה כי האפשרויות של Xbox Live יהיו זמינות לכל מפתחי המשחקים שירצו להשתמש בפלטפורמה, עבור אנדרואיד ו-iOS. תוכניותיה של מיקרוסופט להציע את הפלטפורמה גם למפתחי Switch עדיין לא הגיעו לכדי מימוש, אך החברה טוענת כי היא פתוחה לשיתוף פעולה עם נינטנדו (וגם עם סוני) בנוגע לאפשרות זו.

משמעות הדבר היא כי מפתחי משחקים יוכלו להציע אפשרויות שהתרגלנו לראות ב-Xbox גם במשחקי מובייל. בקרוב נוכל לראות במשחקי סמארטפון אפשרויות כמו Achievements, רשימת החברים האישית שלכם, ה-Gamerscore שלכם וכן הלאה – כאשר כולם מקושרים לחשבון ה-Xbox Live האישי שלכם. הפלטפורמה תקל גם על מפתחי המשחקים למצוא עבורכם את חבריכם, ולקשר ביניכם כך שתוכלו לשחק יחדיו.

חבילת כלים לייצור ואחזקת משחקים עבור מפתחים. Microsoft Game Stack

המהלך צפוי להיטיב במיוחד עם מפתחי משחקים קטנים יותר, שידם אינם משגת לבנות מערכות מולטיפלייר מורכבות, או מעטפת גדולה וחוצת פלטפורמות. Xbox Live תאפשר גם למפתחים קטנים – במאמץ קטן מהרבה מהנדרש עד כה – לחבר אתכם עם חבריכם ואולי גם עם שחקנים על מכשירים שונים, בדומה למשחקים חוצי פלטפורמות כמו Fortnite.

ההכרזה התבצעה בסמוך לחשיפת חבילת כלים מאוחדת למפתחי משחקים מאת מיקרוסופט. חבילת התוכנות והשירותים קיבלה את השם Microsoft Game Stack, והיא כוללת כעת את PlayFab, DirectX, Mixer, Power BI, Visual Studio, Simplygon, Windows וכן את Xbox Live. צפוי כי מיקרוסופט תציג את חבילת הכלים המרשימה בהרחבה בכנס GDC אשר מתחיל ביום שני הקרוב.

מקורות
The Verge
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות