פייסבוק חושפת משקפי מציאות מדומה חדשים: Oculus Rift S

בכנס מפתחי המשחקים GDC המתקיים כעת בסן פרנסיסקו, חשפה פייסבוק משקפי מציאות מדומה חדשים. המוצר החדש נקרא Oculus Rift S, משקפי VR המתחברים למחשב (לא עצמאיים). הדגם החדש נפטר מהצורך בחיישנים חיצוניים, משפר את הרזולוציה ואת עדשות המשקפיים, ומציג עוד כמה שינויים משמעותיים מהדגם הקודם. הדגם החדש יגיע באביב במחיר של 400 דולרים, ויחליף את ה-Rift הנוכחי, שהולך לסיים את חיי המדף שלו.

השינוי המשמעותי ביותר ב-Rift S לעומת ה-Rift הקודם מתבטא בהשמטת הדרישה למקם חיישנים חיצוניים לצורך עקיבה. דגם ה-Rift S ישתמש בעקיבת Inside-out המסתמכת על מצלמות על גבי המשקפיים. המשקפיים ינתחו את התמונות ממצלמות העקיבה ויוכלו להסיק מכך את תנועת המשתמש במרחב. לכן, כך נמסר מפייסבוק, ה-Rift S מתאים לשימוש בחדרים גדולים כקטנים, לפי העדפתכם.

המשקפיים החדשים מוותרים על מסך ה-OLED ששולב בדגם הקודם, ועוברים למסך LCD רגיל ברזולוציית 1,280×1,440 לכל עין. זהו שדרוג מרזולוציית ה-Rift, שעמדה על 1,080×1,200 לכל עין, אולם ה-Rift S עדיין לא מגיע לרזולוציה הגבוהה יותר של דגם ה-Quest העתידי. על מנת לשמור על דרישות מערכת זהות לדגם הקודם המשקפיים מורידים את קצב הרענון מ-90 תמונות בשניה ל-80 תמונות בשניה.

צילום: פייסבוק

לפי פייסבוק, מסך ה-LCD מקטין בצורה ניכרת את אפקט ה-Screen-door – כלומר, היכולת להבחין בפיקסלים של המסך המובנה במשקפיים. למסכי LCD יש תכונת מילוי אור טובה יותר (fill-factor) המכסים במידה מסוימת את גבולות הפיקסלים. לכן, כאשר נשתמש במשקפיים יהיה קשה יותר להבחין בפיקסלים עצמם במסך ה-LCD, והחוויה תהיה מוחשית יותר. אל המסך יוצמדו העדשות החדשות שיגיעו גם לדגם ה-Quest, המבטלות אפקטים לא רצויים.

מלבד כל אלו דגם ה-Rift S יציג אפשרות Passthrough משופרת (היכולת לראות את העולם סביבנו במקרה הצורך), לצד עיצוב חדש לחלוטין של מבנה המוצר. כעת, המשקפיים תלויים ממעין חישוק המורכב על הראש, ומאפשרים גם לשלוט במרחק המסך מהעיניים – תוספת מבורכת עבור אלו המרכיבים משקפיים, למשל. בנוסף, ה-Rift S כולל גם כניסת 3.5 מ”מ שתאפשר לכם לחבר כל אוזניות שתרצו, לנוחותכם.

מקורות
RoadToVR
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות