עושה עלייה: Nokia 8.1 נוחת בארץ במחיר 1599 שקלים

Nokia 8.1 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

כמעט ארבעה חודשים לאחר הכרזתו הרשמית, מכשיר הביניים Nokia 8.1 מבית HMD Global נוחת בארצנו הקטנה ומביא עמו מפרט מרשים עבור תג מחיר ממוצע שאמור להתחרות עם שאר מכשירי הביניים כמו ה-Redmi Note 7 ועוד. הנוקיה 8.1 מציע לא מעט פיצ'רים כמו צילום ממצלמת הסלפי והעדשה הראשית במקביל, מצב בוקה, מסך PureDisplay ועוד.

בחזיתו של המכשיר מתגלה מסך בגודל 6.18 אינץ', עם פאנל מסוג IPS LCD, ברזולוציית +Full HD ובפריסה של 2160 על 1080 פיקסלים. בחלקה העליון של התצוגה נמצא מגרעת גדולה למדי, המתפרסת כמעט לכל אורך הפס העליון של המכשיר, וזו מכילה את מצלמת הסלפי, חיישן הקרבה, אפרכסת השמע וחיישנים נוספים. שולו התחתון של הסמארטפון אינו מהקטנים שראינו, אך זה הוא מאפיין מובן מאליו למכשיר ביניים.

Nokia 8.1 (תמונה: HMD Global)
Nokia 8.1 (תמונה: HMD Global)

את הנוקיה 8.1 בחרה החברה לעטוף בגוף אלומיניום מלא, אשר על גבו היא מוצאת מקום להטמיע גם את שקע האוזניות אותו אנחנו רואים לעתים נדירות לאחרונה. מערך הצילום של המכשיר כולל זוג חיישני 12 ו-13 מגה פיקסל, כשחיישן ה-12 מגה פיקסל מציע מפתח צמצם של f/1.8 וחיישן ה-13 מגה פיקסל מעדיף להיוותר בצללים. חובבי הסלפי יוכלו להנות כאן ממצלמת 20 מגה פיקסל הממוקמת בחזית, וזו מגיעה עם מפתח צמצם של f/2.0.

חטיבת הביצועים מסתמכת על מערכת השבבים Snapdragon 710, המיוצרת בתהליך 10 ננו-מטר וכוללת 8 ליבות בחלוקה של 2 ליבות עוצמתיות ו-6 חסכוניות בחשמל. את גזרת המולטי-טאסקינג מתחזק רכיב זיכרון עבודה על סך 4 גיגה-בייט, כשלצידו מתיישב נפח אחסון העומד על 64 גיגה-בייט הניתן להרחבה באמצעות כרטיס זיכרון. את המערך כולו מתדלקת סוללה בקיבולת 3500 מיליאמפר/שעה, הנטענת דרך מחבר מסוג USB Type-C עם תמיכה בטעינה מהירה.

מחירו של הנוקיה 8.1 בארץ עומד על 1599 שקלים וניתן להשיגו דרך הרשתות הנבחרות בצבע כחול, כשזה מריץ את מערכת ההפעלה Android One.

השוואת מפרטים