מכשירי אנדרואיד מגרסה 7 ומעלה יוכלו לשמש כהתקן אימות פיזי לשירותי גוגל

| יום שישי, 12 באפריל 2019, 12:30 | מערכות הפעלה, סלולר, תוכנה ואינטרנט
תגיות: 2FA, 2SV, FIDO, Google, גוגל

חברת גוגל (Google) הכריזה על השקת שירות אבטחה 2FA חדש שיאפשר להשתמש במכשיר האנדרואיד כמפתח הזדהות פיזי עבור אימות דו-שלבי 2FA (או 2SV לפי גוגל), שינוי שיאפשר להגביר את האבטחה של המשתמש והמידע שלו ללא צורך ברכישת מפתח חומרתי נפרד.

ההכרזה של גוגל מגיע כהמשך להכרזה של ארגון ה-FIDO Alliance העולמי האחראי על תקן FIDO (ר”ת Fast ID Online) ומוסיפה רשמית את מערכת ההפעלה אנדרואיד מגרסה 7.0 ומעלה כגורם מאמת בתקן ה-FIDO שיאפשר להשתמש במכשיר הסלולרי כגורם חומרתי לזיהוי בנוסף לתקן ה-WebAuthn.

השינוי החדש מגיע בנוסף לאפשרויות ה-“אימות הדו-שלבי” 2FA האחרות ונחשב למאובטח הרבה יותר מאחר והוא ידרוש מהמשתמש לשמור על המכשיר הסלולרי בקרבה פיזית למחשב ולהשתמש בקישורית Bluetooth על מנת לבצע את הזיהוי, מה שימנע סיכון לגישה לא מורשית לשירותים אלו.

בעוד קיימות אפשרויות מרובות לאימות דו-שלבי, דוגמת קבלת הודעת SMS למכשיר הסלולר או ביצוע אישור באמצעות חלון קופץ מהמכשיר, בשני המקרים מדובר על אפשרויות הדורשות חיבור של המכשיר לרשת הסלולרית והאינטרנט. האפשרות החדשה מנצלת את חיבור ה-Bluetooth על מנת לאמת את זהות המשתמש ומחייבת קרבה פיזית למחשב עם תמיכה בחיבור Bluetooth ובין המכשיר הסלולרי.

על מנת להשתמש במכשיר האנדרואיד כמפתח אימות חומרתי עליו להריץ מערכת בגרסת 7 ומעלה עם מחשב בעל קישורית Bluetooth, להשתמש בדפדפן הכרום בגרסת 72 ומעלה ולבצע את השלבים הבאים:

  1. התחברות לחשבון הגוגל במכשיר האנדרואיד והפעלת ה-Bluetooth במכשיר.
  2. התחברות במחשב לפאנל האבטחה של גוגל בכתובת myaccount.google.com/security.
  3. בחירה באימות דו-שלבית.
  4. בחירה במפתח אבטחה.
  5. בחירה במכשיר הסלולרי מתוך רשימת המכשירים הזמינים.

בשלב הראשוני האפשרות החדשה תהיה פעילה בשירותי ה-Gmail, G Suite, Google Cloud וכל שירות גוגל אחר, כאשר בשלב מאוחר יותר גוגל תרחיב את כמות השירותים הנתמכים לאתרים ושירותים אחרים.

מדובר על צעד אבטחה חשוב ומבורך של חברת גוגל שמעניק למשתמשים שכבת אבטחה נוספת ללא צורך לקנות מפתח אבטחה חומרתי, אלא בשימוש במכשיר האנדרואיד שלהם בלבד. בעוד השירות מוגבל ליישומי גוגל השונים דרך דפדפן הכרום, ניתן להניח כי יתרחב בהמשך ויכלול שירותים ואפשרויות נוספות.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות