משחקי הכס: מה מצפה לנו בפרק 2 של עונה 8

ג'יימי לאניסטר, משחקי הכס מתוך משחקי הכס (תמונה באדיבות HBO)

אף אחד לא יופתע לשמוע ש-HBO רשמה נתוני צפייה שוברי שיאים של 17.4 מיליון אנשים שצפו ב”ווינטרפל” (Winterfel), פרק הבכורה בעונה 8 של “משחקי הכס” (Game of Thrones), ששודר אתמול לפנות בוקר, וזה רק לפי הנתונים של HBO עצמה. זהו אירוע הסטרימינג הגדול ביותר בהיסטוריה של HBO, והוא כנראה יושווה ואולי אף ישבר בפרק הסיום של הסדרה ששינתה את פני הטלויזיה.

אם לא צפיתם עדיין בפרק, כדאי שתעצרו כאן. יהיו פה ספוילרים לפרק הראשון וספקולציות לגבי הפרק השני שמבוססות על מה שראינו, ועל הטיזר הקצר המצורף מטה, אותו HBO פירסמה.

הפרק הראשון של העונה, כאמור, נקרא “ווינטרפל”, והתרחש ברובו בטירה הצפונית. מהטיזר נדמה שגם הפרק הבא, ששמו עוד לא נחשף, יתמקד בצפון. בנוסף, הפרק הולך להיות גדול וגורלי לג’יימי לאניסטר. “ווינטרפל” הסתיים בכך שג’יימי הגיע למעוזם של בני סטארק, וראה את בראן – אותו נער שנזרק לפני כמעט עשור מחלון, בעודו ילד קטן. נזרק על ידי ג’יימי עצמו.

חטאיו של ג’יימי לא נפסקים בילד שמשותק ברגליו. להזכירכם, הכינוי שדבק בו בעיקר היה “קוטל המלך”, Kingslayer, כיוון שהוא רצח את אאריז טארגאריין, עליו הוא נשבע להגן בחייו. אאריז אמנם היה מלך נורא, אבל אין הרבה חיבה בווסטרוז לאנשים שמפרים שבועות כאלה. אם לא די בכך, המלך המדובר היה אביה של דאינריז. היא לא הכירה את אביה, אבל כל חייה חלמה לנקום ברוצחו.

והנה הוא כאן – קוטל המלך, משליך הילדים מחלונות, ג’יימי לבית לאניסטר, מגיע חשוף ולא מוגן לווינטרפל ובמהרה נאלץ לעמוד לדין. קשה להאמין שמשהו רע מאוד יקרה לג’יימי בפרק הזה, אבל זו תהייה סיטואציה לא נעימה בכלל בשבילו. מי יוציא אותו מזה? הלשון החלקלקה של טיריון, שינסה להגן על אחיו האהוב? או שמא בריאן, שכבר מסוף העונה הקודמת הייתה שקטה למדי, ובעונה הנוכחית, לפחות בינתיים, נעלמה לחלוטין מעינינו?

אולי היא תגן על האיש בו היא ככל הנראה מאוהבת? לא יהיה אופייני לבריאן להמרות את פיה של סאנסה, אבל גם סאנסה פיתחה חוש להקשבה לאחרונה – ויריבות עם דאינריז. אבל היא גם נאמנה מאוד לבראן, ומה יגיד בראן עצמו? האם הוא סלחן, עכשיו ששוכנת בו ישות עתיקה ורואת נסתרות?

סביר מאוד שמה שיקטע את המשפט הוא הגעתם של המהלכים הלבנים. לא בלתי אפשרי שכבר בפרק הבא נראה את ווינטרפל נופלת – אלא אם יוצרי הסדרה יחליטו למתוח את המצור על ווינטרפל לאורך העונה כולה. אבל המתים לא צריכים ליצור על מצודות, הם יכולים להערים גופות אחת על השניה ולפשוט להשפך פנימה בהמוניהם. לפי איך שזה נראה כרגע, לווינטרפל אין שום סיכוי.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים