עונה 8 של משחקי הכס רושמת עשרות מיליוני הורדות פיראטיות

מתוך: משחקי הכס: עונה 6 - פרק 5. מקור: HBO מתוך: משחקי הכס: עונה 6 – פרק 5. מקור: HBO

עונה חדשה של “משחקי הכס” (Game of Thrones) החלה, ואיתה דיווחים חדשים על פעילות פיראטית מוגברת. לא בשונה מהמסכים הביתיים, או משיחות הבוקר שאחרי במשרדים ברחבי הארץ והעולם, גם באתרי הטורנטים והצפייה הישירה אי אפשר להתחמק מסדרת הדגל של HBO, שהפכה לאחד מאירועי המדיה הגדולים של השנה, כמעט בכל שנה.

לפי אתר TorrentFreak, בבוקר שאחרי שידור הפרק הראשון של עונה 8 אתרי הטורנטים התמלאו באין ספור גרסאות של הפרק. באתר הטורנטים המצליח PirateBay חמשת הקבצים המובילים היו טורנטנים של “ווינטרפל”, הפרק המדובר, כשאת המוביל שבהם שיתפו באותו רגע מעל 120,000 משתמשים – כולם אנשים שמורידים ו/או משתפים את הקובץ עם כל מי שמעוניין להוריד אותו גם. זה מסביר גם את הקפיצה הדרמטית של כמות הגולשים באתרים – קפיצה של כ-20% ביחס לכל בוקר אחר.

וטורנטים הם רק טיפה בים הפיראטי. בעוד שפעם הם היו דרך הצפיה העיקרית בתכנים שהושגו באופן לא חוקי, אתר The Verge מדווח שבמקרה הזה מדובר רק ב-10.8% מסך הצופים הפיראטים. עיקר הצפיות הפיראטיות (76.6%) מגיעות מאתרי צפיה ישירה לא חוקיים.

סך הכל, מכל המקורות השונים, מדובר בכ-55 מיליון צפיות פיראטיות ב-24 השעות הראשונות לאחר עליית הפרק – זאת לעומת ה-17.4 מיליון שרשמה HBO בערוציה. חשוב לציין שהנתונים של HBO לא כוללים זכייניות במדינות אחרות, כמו yes, HOT וסלקום tv בישראל, למשל. ועדיין, קשה להתעלם מהפער המשמעותי בין הפיראטים לצופים החוקיים.

המדינה המובילה בצפיה הפיראטית של הפרק היא הודו. מעל 10 מיליון עותקים לא חוקיים נצפו בה, וזה לא מפתיע, שכן לצפות ב”משחקי הכס” באופן חוקי לא קל בהודו. במקום השני נמצאת סין, בה משודרת גרסה מצונזרת של הפרק. כ-5 מיליון עותקים לא מצונזרים הגיעו למסכים השונים של הרפובליקה העממית.

אבל למקום השלישי ברשימה כבר אין תרוצים, כי במקום השלישי עומדת ארצות הברית, המדינה בה הצפיה ב”משחקי הכס” היא הקלה ביותר. לפחות 4 מיליון צופים וחבריהם החליטו שהם מעדיפים לא לשלם ל-HBO, גם לא בתמורה לסדרה המדוברת ביותר של העשור.

בדומה לעונות קודמות, אין ספק שנתוני הצפייה בפרקי העונה יעלו מפרק לפרק – ההייפ יעלה, וקשה יהיה להתרחק מהסדרה הזאת. כל מי שלא מדבר עליה הופך להיות מוקצה מעט זמנית. כמו נתוני הצפייה הלגיטימיים, גם כמות העותקים הפיראטיים תלך ותעלה מפרק לפרק. נדמה שזה מרוץ של-HBO אין סיכוי לנצח בו – אבל עם נתוני צפייה כאלה, כנראה שהרשת היוקרתית לא באמת בצרות, גם כשהפיראטים בתמונה.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים