משבר ה-Galaxy Fold: דיווחים מרובים על כשלים במסך המכשיר המתקפל של סמסונג

Samsung Galaxy Fold (תמונה: samsungmyhub) Samsung Galaxy Fold (תמונה: samsungmyhub)

גל דיווחים חדש מציג כשלים חמורים במכשיר ה-Galaxy Fold המתקפל של סמסונג (Samsung) שהוכרז מוקדם יותר השנה, כשסוקרים רבים אשר המכשיר כבר בידם מדווחים כי המסך נהרס לאחר שימוש של ימים בודדים בלבד ומייצר משבר בעבור המכשיר המתקפל.

בעוד שצרכנים רבים עדיין מחכים להזדמנות לרכוש את מכשיר ה-Samsung Galaxy Fold, סוקרים רבים ברחבי העולם קיבלו את המכשיר להתרשמות ראשונית ומתחילים לדווח כי לא הכל ורוד בעולם המסכים המתקפלים, כאשר דיווחים מרובים מדברים על בעיות במסך, החל ממסכים שהפסיקו לעבוד כלל, בליטות במסך, פסים, הבהובים ועוד.

במקרה של אתר האינטרנט The Verge מכשיר ה-FOLD פיתח בליטה באמצע המסך שהובילה בתורה לפס פיקסלים קבוע על המסך.

בליטה ופס פיקסלים על מסך ה-FOLD (מקור The Verge)
בליטה ופס פיקסלים על מסך ה-FOLD (מקור The Verge)

במקרה של מארק גורמן, כתב בלומברג (Bloomberg), מסך ה-Fold “נזל” מבפנים עם כתם שחור על יותר מחצי מהמסך.

במקרה של Steve Kovach מחברת החדשות CNBC חציו השמאלי של מסך ה-FOLD התחיל להבהב.

לפחות בחלק מהדיווחים הבעיה הגיעה לאחר שהסוקרים לא שמעו לאזהרה של סמסונג שלא להסיר את שכבת המגן שמגיעה עם המסך. בעוד שסוקרים רבים חשבו שמדובר במגן מסך שמגיע מראש עם המסך, נראה כי מדובר בשכבה חיונית למסך המתקפל.

לא מדובר בבעיה שנובעת אך ורק מחוסר זהירות של המשתמשים שהורידו את שכבת המגן, כאשר חלק מהדיווחים מגיעים מאנשים שלא הורידו את השכבה המדוברת ממסך ה-FOLD, כך שלא ניתן לייחס את הבעיה רק לשכבת המגן, אלא לפגם אחר במסכי ה-FOLD.

בעוד סמסונג חוותה בעבר משברים מרובים במכשירי הסלולר, דוגמת הסוללה המתפוצצת של מכשירי ה-Galaxy Note 7, שהובילה להפסקת הייצור של המכשיר וביצוע ריקול כולל, סמסונג לא משנה את התוכניות להפוך את ה-Galaxy Fold לזמין למכירה ב-25.4 אף הדיווחים החדשים.

חברת סמסונג הודיעה כי היא מודעת לבעיה בחלק ממכשירי ה-Galaxy Fold שהגיעו לסקירה אצל משתמשים וכי היא בוחנת את הסיבה לכשלים השונים, כאשר בנוסף החברה מדגישה מחדש כי השכבת ההגנה שהורדה היא חלק חיוני במסך ואין להסיר אותה ממנו.

נותר לראות האם מדובר בכמה מקרים בודדים בלבד במכשירים מוקדמים שהגיעו לסוקרים ברחבי העולם או בבעיה רחבה יותר עבור סמסונג, כאשר לפחות כרגע ניתן לצפות כי מכירות המכשיר היקר יפגעו מאחר ומשתמשים רבים יעדיפו שלא להסתכן בקניה של מכשיר העולה כ-2000 דולר לאור הדיווחים.

השוואת מפרטים