פייסבוק (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

פייסבוק (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

פייסבוק מפתחת עוזרת קולית חדשה עבור מוצרי החברה

דיווח חדש מראה כי חברת פייסבוק (Facebook) עובדת על עוזרת קולית חדשה שתשולב במשקפי המציאות המדומה Oculus ומסכי הפורטל (Portal) החכמים של החברה, על מנת לאפשר הפעלה קולית מצד המשתמשים.

המידע החדש מגיע מרשת החדשות CNBC דרך 2 עובדים לשעבר בפייסבוק שמציגים ניסיון חדש של החברה להיכנס לתחום העוזרות הקוליות, תחום בו אפשר למצוא כיום את סירי (Siri) של אפל, אלקסה (Alexa) של אמזון ו-Google Assistant של גוגל ולאחר שניסיון קודם של פייסבוק לפתח עוזרת קולית כשל ב-2015.

לפי תגובה רשמית של פייסבוק, בניגוד לניסיון הקודם, העוזרת הקולית החדשה תתמקד באינטראקציה ללא ידיים במשקפי המציאות הרבודה Oculus, מסכי הפורטל (Portal) החכמים ומוצרים עתידיים נוספים של החברה. לפי המידע של CNBC, את עבודות הפיתוח מוביל אירה סניידר (Ira Snyder), מנהל בחטיבת המציאות המדומה (VR) והרבודה (AR) של פייסבוק כשהיא תהיה צפויה להחליף את Alexa המשולבת היום במסכי פורטל.

בעוד לא ידועים פרטים רבים על העוזרת הקולית העתידית של פייסבוק, הצעד יכול להיתקל בקשיים מאחר וסביר כי משתמשים רבים יחששו להשתמש בעוזרת הקולית המשתמשת במיקרופון להאזנה למשתמש באופן קבוע לאור אוסף פרשיות אבטחת המידע המרובות של החברה, האחרונה שבהן נוגעת לאיסוף אנשי קשר לא מורשה מ-1.5 מיליון משתמשים.

מקורות
theverge
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות