בעקבות התקלות במסך: סמסונג דוחה את השקת ה-Galaxy Fold

Galaxy Fold (תמונה: סמסונג) Galaxy Fold (תמונה: סמסונג)

לאחר שורת אירועים מצערים המלווים את המכשיר, סמסונג הודיעה כי תדחה את ההשקה העולמית של הסמארטפון המתקפל Galaxy Fold אשר הייתה אמור להתקיים ביום שישי הקרוב. הדיווח הראשוני בנושא הגיע מאת הוול סטריט ג’ורנל, שציטט אנשים הקרובים לעניין אשר מספרים על דחייה של ההשקה לפחות עד החודש הבא. סמסונג רצתה להיות הראשונה להשיק מכשיר מתקפל בשוק, אך נראה כי הדרך לשם לא תהיה קלה כמו שחשבה.

זמן לא רב לאחר הדיווח הראשוני בנושא, אישרה סמסונג את הדברים ובתגובה רשמית ששלחה הצהירה כי תדחה את השקת הסמארטפון המתקפל Galaxy Fold כדי שתוכל לבחון את הטענות שהועלו כלפי בעיות שנגרמו בצד המסך לפני שתבצע את ההשקה הרשמית לכלל לקוחותיה.

מיד לאחר הגעת המכשיר לסוקרים מסביב לעולם, מספר סוקרים כמו היוטיובר המפורסם MKBHD וסוקר מטעם Bloomberg דיווחו על כך שקילפו בשוגג את השכבה המגנה על המסך, מה שגרם להריסה מוחלטת של האחרון והפיכת המכשיר שקיבלו מיצירת מופת העולה 2000 דולרים לריבוע מתקפל בצבע יפה. חשוב לציין כי לאחר שהדברים הוצפו בטוויטר, בכיר בחברת T-Mobile הגיב לנושא עם צילום שמראה כי על קופסת המכירה ללקוחות רגילים ישנה אזהרה המציינת כי אין לשלוף את השכבה השקופה הנמצאת על גבי המסך.

קילוף שכבת המגן ב-FOLD (מקור MKBHD)
קילוף שכבת המגן ב-FOLD (מקור MKBHD)

היוטיובר והסוקר המוזכרים לעיל טענו מראש שעל האריזה שהם קיבלו לא הופיעה שום אזהרה מהסוג הזה, מה שגרם להם לחשוב שהשכבה אותה הם קילפו היא מגן מסך שהגיע מראש עם המכשיר. מאחורי המחשבה שלהם עומדת טענה לגיטימית כי סמסונג שולחת את רוב המכשירים שלה ללקוחות עם מגני מסך מורכבים מראש, אך ה-Galaxy Fold אינו מגיע עם כזה, מה שגרם לבלבול בין השכבה המהווה חלק הכרחי מהמסך למגן מסך רגיל.

סוקרים אחרים, כדוגמת Todd Haselton מ-CNBC, נתקלנו בכך שהמכשיר הפך שחור בחציו באופן פתאומי, ללא כל נפילה או שימוש שגוי. גם החברים מ-The Verge פרסמו כי ה-Galaxy Fold שבבעלותם הגיע עם בליטה מסתורית מתחת למסך, מה שגרם לכך שמסכו של המכשיר הפסיק לעבוד לאחר זמן קצר של שימוש.

עקב כל שרשרת האירועים הללו, סמסונג פרסמה בתגובה שתחקור את הנושא, תוך בדיקה מעמיקה של המכשירים שהגיעו לסוקרים והיו תקולים ללא התערבות של קילוף שכבת ההגנה על המסך. לאחר הבדיקה הזו, Steve Kovach מ-CNBC דיווח כי סמסונג שלחה לו בתשובה שהמכשיר סבל ממכות חשופות הנמצאות על מנגנון הקיפול, יחד עם חומרים שנמצאו בתוך המכשיר, מה שגרם לתקלה שהופיעה על גבי המסך.

בתגובה לטענתה של סמסונג, קובץ’ ענה כי המכשיר לא נפל או נחשף לחומרים המסתוריים עליהם סמסונג מדברת. ואם כל זה לא מספיק, הוסיף לאחר מכן שמעבר לעובדה שהמכשיר לא נפל או נחשף לחומרים המדוברים, זה מעט מוזר שסמסונג משחררת מכשיר לשוק שאינו מסוגל לעמוד בנפילה אחת.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים