משחקי הכס: מה יקרה בפרק 4 של עונה 8?

סרסיי לאניסטר, משחק הכס מתוך משחקי הכס (תמונה באדיבות HBO)

לאחר “הלילה הארוך” (The Long Night), שיזכר לעד כאחד הפרקים הכי יקרים ומורכבים שנעשו בטלויזיה, הגיע הזמן להסתכל אל העתיד הקצר. ל”משחקי הכס” (Game of Thrones) נותרו שלושה פרקים בלבד, וכל אחד מהם יהיה פרק גרנדיוזי. מה מצפה לנו בפרק 4 בעונה 8 של הסדרה?

אם לא צפיתם עדיין בפרק האחרון, כדאי שתעצרו כאן. יהיו פה ספוילרים לפרק השלישי ומחשבות לגבי הפרק הרביעי שמבוססות על מה שראינו, ועל הטיזר הקצר המצורף מטה, אותו HBO פירסמה.

מלך הלילה חוסל. צבא המתים איננו עוד. “משחקי הכס” תסתיים במקום בו היא התחילה – תככים פוליטיים ומזימות צללים בין שליטים של ממלכות בדיוניות. הרוע המוחלט נעצר, ואפשר לחזור למה שתמיד אפיין את הסדרה – אין עוד שחור ולבן, אין עוד טובים ורעים, יש רק אינטרסים פוליטיים שמתנגשים עם אינטרסים אישיים כמוסים. במערכה האחרונה יש שלושה שחקנים מרכזיים.

ישנה סרסיי לאניסטר, שהתנערה כבר מהשם בארתיאון מזמן. היא שולטת כי מספיק אנשים מפחידים נאמנים לה, ומספיק מהנאמנים לה מפחדים ממנה. היא נמצאת בברית מוזרה עם יורון עין-העורב כיוון שהוא רוצה לשכב איתה, אלא שהם גם שוכבים, אז לא ברור מה עוד הוא מנסה להשיג ממנה. נאמן במיוחד הוא לא יהיה, רק לא ברור איך היא לא רואה את זה – עד עכשיו היא הייתה שחקנית די טובה במשחקי הכס.

ישנה דאינריז טרגאריין, שיש לה הרבה נאמנים אבל פחות ופחות חברים, צבא שקטן משמעותית אחרי הקרב נגד מלך הלילה, וסוגייה גדולה שהולכת לטרוד את מנוחתה – בעל הברית העיקרי שלה, שהוא גם המאהב שלה, הוא למעשה האחיין שלה, אאיגון טארגאריין, למרות שאנחנו מכירים אותו כג’ון שלג. הצבא שלו גם קטן, אבל ההערצה אליו גדולה בצפון בפרט, ובמידה מסוימת אולי אף בכל שבע הממלכות יש לו פוטנציאל להיות מלך אהוד. כך או כך הם חייבים לאחד כוחות כדי שיהיה להם שמץ של סיכוי מול הצבא הטרי, הרענן והעצום של סרסיי.

בפרק הבא נראה את הבריתות האלה עושות חישוב מסלול מחדש. בלי מלך הלילה, האם הצפוניים עדיין יקבלו את מרותה של מלכה דרומית? האם היא תקבל את מרותו של ג’ון, שראוי להיות מלך לפניה, או שמא ג’ון יוותר על המלוכה? האם יתנו לו לוותר עליה, או שמא ישנאו אותו לפתע על זה שהוא עצמו טארגאריין חוקי לחלוטין? גם ברית סרסיי וגרייג’וי בסכנה, עכשיו שיארה גרייג’וי, אחותו של תיאון, חזרה לשלוט באיי הברזל עם צבא קטן אך מבוצר היטב. מתישהו יאלצו מלכי הדרקונים להגיע גם אליה, כי בשבילם כל חייל וכל בן ברית בעלי ערך רב מהרגיל.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים