שלט לוגו גוגל

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

גוגל תאפשר מחיקה אוטומטית של מידע ששמרה על המשתמשים

| יום חמישי, 2 במאי 2019, 17:00 | סלולר, תוכנה ואינטרנט
תגיות: Google, גוגל

חברת גוגל (Google) הכריזה על שדרוג יכולת המשתמשים במחיקת המידע האישי שנאגר בשרתי החברה לאחר שימוש בשירותיה עם תוספת מחיקה אוטומטית כל 3 או 18 חודשים, זאת בנוסף לאפשרות המחיקה הידנית שהפכה להיות זמינה במהלך השנה הקודמת.

בעולם של היום גוגל נחשבת כענקית החיפוש השולטת באופן מוחלט בתחום חיפוש המידע והאתרים, כשהיא אוספת את מידע על מיקום המשתמשים, שימוש באפליקציות ושימוש ברשת עצמה. בעוד מידע זה נועד לשיפור השירותים אותם החברה מספקת ללקוחות שלה, הוא גם נותן לה "יותר מדי" מידע על משתמשים. לכן, באוקטובר 2018 החברה הוסיפה אפשרות נוחה למחיקת מידע באופן ידני.

כעת גוגל משדרגת את יכולת השליטה של המשתמשים במידע שלהם, כשהיא מוסיפה אפשרות למחיקה אוטומטית כל 3 או 18 חודשים של היסטוריית המיקום (Location History) ופעילות הרשת והיישומים (Web and App Activity) מבלי שמשתמשים יתבקשו לעשות זאת באופן ידני.

אפשרות מחיקה אוטומטית כל 3 או 18 חודש (מקור גוגל)

אפשרות מחיקה אוטומטית כל 3 או 18 חודש (מקור גוגל)

גוגל ציינה כי אפשרות המחיקה החדשה תהפוך לזמינה בשבועות הקרובים, כאשר מידע אודות המיקום והפעילויות של המשתמשים הם 2 הדברים אותם החברה תאפשר להם למחוק באופן אוטומטי, מה שמצביע על כך שאולי נקבל בעתיד אפשרויות נוספות לשליטה במידע אותו גוגל אוגרת על המשתמשים שלה.

בזמן שכל תוספת של יכולת למחוק את המידע האישי שנאגר על משתמשים בשירותי גוגל היא דבר חיובי, העובדה כי מדובר באפשרות למחיקה ידנית או אוטומטית עם 3 או 18 חודשים מעלה את השאלה למה לא לאפשר למשתמש לבחור פרקי זמן אחרים? הקפיצה בין 3 חודשים ל-18 חודשים משאירה פער לא קטן למשתמש.

מקורות
google
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות