כרטיס מסך Xe של אינטל (מקור wccftech)

כרטיס מסך Xe של אינטל (מקור wccftech)

כרטיסי המסך Intel Xe יגיעו עם תמיכה ב-Ray Tracing חומרתי

| יום ראשון, 5 במאי 2019, 11:30 | חומרה, מחשבים

אחד מהאירועים המצופים ביותר בתחום המחשבים הוא כניסתה של אינטל (intel) לשוק כרטיסי המסך בתור מתחרה למוצריהן של Nvidia ו-AMD עם כרטיסי ה-Xᵉ (להלן Xe) של החברה בשנת 2020. בעדכון חדש, אינטל חושפת כי כרטיסי ה-Xe יגיעו עם תמיכה מובנת ב-Ray Tracing, בדומה לאפשרות הקיימת בכרטיסי ה-GeForce RTX של Nvidia.

אינטל פרסמה בפוסט רשמי כי כרטיסי ה-Xe לשוק השרתים יאפשרו לבצע רנדור חומרתי של Ray Tracing, כשהחברה מכוונת אותם לתחום יצירת הוידאו עם קרנל Embree יעודי של החברה וטכנולוגיות נוספות שנועדו לעבוד עם מעבדי Xeon כחלק מסביבת עבודה שלמה בעבור יצירת תוכן דיגיטלי.

בתור דוגמה, אינטל הציגה את הסרט האחרון בסדרת סרטי “הדרקון הראשון שלי” (How to Train your Dragon) שהאנימציה בו בוצעה באמצעות תוכנת MoonRay שהשתמשה בליבת Embree על שרתים בעלי ליבות Xeon.

רנדור הסרט "הדרקון הראשון שלי" (מקור אינטל)

רנדור הסרט “הדרקון הראשון שלי” (מקור אינטל)

בעוד שהמידע הרשמי מדבר על יכולות Ray Tracing רק בגרסאות כרטיסי ה-Xe לשוק השרתים, ובהנחה שאינטל רוצה להתחרות ב-AMD ו-Nvidia בשוק הביתי, הסבירות שתכניס תמיכה ב-RT חומרתי לגרסאות ה-Xe לשוק הביתי היא כמעט וודאית מאחר והחברה תצטרך כל יתרון שהיא יכולה להשיג על מנת להתחרות מול שתי החברות הוותיקות.

נותר רק לחכות ולראות האם אינטל תצליח להציע מוצר תחרותי בשנת 2020 כשחקן השלישי בתחום כרטיסי המסך.

מקורות
intel
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות