משחקי הכס: מה מצפה לנו בפרק 5 של עונה 8?

משחקי הכס, עונה 8 (קרדיט תמונה: HBO/Helen Sloan, באדיבות HOT) משחקי הכס, עונה 8 (קרדיט תמונה: HBO/Helen Sloan, באדיבות HOT)

נותרו רק שני פרקים לסופה המוחלט של “משחקי הכס“. על מה נדבר אחרי שהיא תסתיים? למה נצפה כל שנה? נגלה בשנים הקרובות. בינתיים, יש לנו עוד שני פרקים אחרונים לצפות להם – פרקים ארוכים ועמוסים. נותר לנו לנסות לנחש מה יקרה בהם, בהתבסס על מה שאנחנו יודעים.

אם לא צפיתם עדיין בפרק האחרון, כדאי שתעצרו כאן. יהיו פה ספוילרים לפרק הרביעי ומחשבות לגבי הפרק החמישי שמבוססות על מה שראינו, ועל הטיזר הקצר המצורף מטה, אותו HBO פירסמה.

מהטיזר שפירסמה HBO אפשר להבין רק את מה שמובן מאליו – הזמן מתחיל להיגמר, לכולם. סרסיי לא תוכל לשלוט עוד הרבה זמן, ודאינריז לא תוכל להבליג על הפשעים שלה. טיריון לא יוכל להמשיך לתמוך במלכתו אם תמשיך להתנהג כמו שהיא מתנהגת כרגע, וואריז לא יתן לה להמשיך – בין אם טיריון יהיה לצידו ובין אם לא.

סביר להניח שהמלחמה בין סרסיי לדאינריז תסתיים כבר בפרק הבא, וכנראה בניצחון של דאינריז – ניצחון במחיר כבד מדי. מה יקרה בפרק שאחרי, פרק הסיום? ההשערה שלי היא שהוא יתמקד במאבק בין דאני לג’ון – אולי אפילו מאבק אלים. אבל יותר מעניינת אותי השאלה – למה אריה יורדת דרומה? התשובה לזה לא חד משמעית.

אריה עצמה מדרימה כדי להרוג את סרסיי, זה ברור – אבל אני בספק שהיא תהרוג אותה. זה משהו שג’יימי יעשה, אין לי בכך שמץ של ספק. ובכל זאת, התסריטאים מביאים אותה דרומה גם. הסיבה? לחסל את דאינריז. עכשיו, שוואריז מתחיל לזמום נגד מלכתו, יהיה זה טבעי שהוא ינסה לגייס את אריה למשימה הזאת. ויש סיכוי אמיתי שהיא תיקח את זה על עצמה, אם היא תאמין שדאינריז אכן מסוכנת כפי שהיא מתחילה להיראות לכל מי שעיניים בראשו.

בנוסף, מעריצי הסדרה והספרים כאחד מחכים בקוצר רוח ל-Clegane-Bowl, הקרב המבוקש בין הכלב להר, שני האחים האלימים לבית קלגיין. רוב הסיכויים שזה יקרה כבר בפרק שלפנינו.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים