ספיישל יום העצמאות: המשחקים הכי ישראליים שיגיעו אלינו בקרוב
| יום חמישי, 9 במאי 2019, 12:30 | משחקים

מ"מלך הפלאפל" ועד "כוכב כחול", משחקי מחשב משלנו תמיד היו סיבה לחגיגה. כעת, לרגל יום ההולדת הרשמי של המדינה, נראה כי קיבלנו הזדמנות מצוינת להציץ על כמה משחקים ישראליים במיוחד שעומדים להגיע אלינו בקרוב. משחקים אלו לא רק מפותחים כאן, אלא פונים ממש לציבור הישראלי עם חוש ההומור שלנו, סיפורים מקומיים ואפילו תעלומות לא-פתורות מהעבר שלנו.

משחקים לישראלים

טנק אחד במאי

אחד הקרבות במלחמת העצמאות, קרב עמק הירדן, הוא גם הרקע לאחת התעלומות המעניינות בהיסטוריית הקרב של המדינה. במהלך הקרב הגיע טנק סורי לפאתי קיבוץ דגניה א', אולם המגינים הצליחו לעצור אותו. ברבות השנים לא פחות מחמישה אנשים שונים טענו שהם אלו שעצרו את הטנק – כל אחד עם סיפור שונה. המשחק "טנק אחד במאי" יאפשר לנו לחקור את התקרית בעצמנו כמעין משחק פעולה קצר מגוף ראשון.

המשחק מפותח על ידי אלון כרמי, בו כבר נתקלנו בעבר. "טנק אחד במאי" נועד לצאת ב-19 במאי, בחינם. בתיאור המשחק נכתב:

משחק יריות מגוף ראשון, קצת תיעודי, על חמישה סיפורים דומים אך שונים, האנשים שמאחוריהם, והטנק שכל אחד מהם אומר שהוא עצר. משך המשחק הוא כ-10 דקות. מבוסס על הקרב על הדגניות בעת מלחמת העצמאות, ועל הטנק הסורי שהפך לאגדה מקומית. בהשראת ספרו של אסף ענברי, הטנק, שנוגע באותו נושא.

איפה לעקוב: דף המשחק הרשמי


משחק פיפוש החדש

מתוך הדמו של "פיפוש – המשחק החדש", שאמור לצאת בחודש הבא

"פיפוש" הוא משחק ישראלי ותיק מסוף שנות ה-90 שזכה גם לכמה המשכים. כל הכותרים בסדרה דוברי עברית, או, נכון יותר לומר – צורחים, שרים ומגדפים בעברית. כעת "פיפוש" חוזר לפתור תעלומות, לעשות בעיות ולגדף בכותר נוסף, חדש ונוצץ. ההומור במשחק עולה מהדיאלוגים שבין חזי פיפוש, השחקן הכושל עם האגו המנופח, לבין האומללים הסובבים אותו. רק אל תבקשו ממנו חיקוי של קומקום שורק!

המשחק נמצא בעיצומו של תהליך הפיתוח. למרבה השמחה נוכל לשמוע את קולו המקורי של פיפוש מהמשחק הראשון, עם שובו של השחקן (האמיתי) אילן גנני לכסא המדבב. דמויות נוספות יחזרו מהעבר, ואליהן יצטרפו דמויות חדשות ומופרעות. את חלקן נכיר כבר בגרסת ההדגמה של המשחק (דמו), שצפויה לצאת מתישהו בחודש יוני. בינתיים רנארד ורועי גלוזמן, יוצרי סדרת המשחקים, מאפשרים לכל דורש להוריד בחינם את הכותרים הקודמים בסדרה (ואת המשחק שקדם לפיפוש, "בתככי הרייטינג").

איפה לעקוב: האתר הרשמי | דף המשחק בפייסבוק


יום פתוח

"לא חייבים להתפשר על תואר! אבל אם אתם כבר מתפשרים – תעשו את זה אצלנו". המשחק, בעל סגנון מצויר ממבט-על, מאפשר לנו לחוות את הרפתקאותיהן המשעשעות של כמה דמויות המגיעות ליום פתוח במוסד אקדמי בעל מוניטין מפוקפק. המשחק מתרחש בישראל, כולו בעברית, ומהווה בחלקו פרודיה על האקדמיה והחברה הישראלית. זהו כנראה המשחק הראשון ב-Steam עם דף בעברית, שעוצב במיוחד כהזמנה לביקור ביום הפתוח.

מתחת לפני השטח מסתתרת קנוניה שנרקחה במשך שנים רבות, ותוצאותיה מתגלות במהלך האירועים במשחק. "יום פתוח" יאפשר לנו להכיר כמה דמויות צבעוניות במיוחד, כאשר חלק מהאירועים במשחק מבוססים על מקרים אמיתיים שהתרחשו במוסדות אקדמיים שונים בישראל. בין היתר נוכל להשתתף בענף ספורט חדש בשם "צ'ולו" ("זה כמו מטקות, רק במקום כדור זורקים אחד על השני כסא"), לחקור את האיזורים השונים במוסד ולפתור חידות במטרה לשרוד את היום הפתוח המופרע.

איפה לעקוב: דף המשחק ב-Steam | דף המשחק בפייסבוק


משחקים לקהל הבינלאומי

כשבוחנים את המשחקים הישראליים הפונים לקהל בינלאומי, ולאו דווקא לשחקנים בישראל, מתגלה שלל גדול של משחקים בשלבים שונים של פיתוח – חלקם מרשימים במיוחד בהיקפם ואיכות הפקתם. בחרנו עבורכם את המשחקים המעניינים ביותר, לדעתנו, שעומדים לצאת מישראל אל העולם הגדול.

Moduwar: משחק האסטרטגיה המודולרי נמצא בפיתוח כבר מספר שנים, והוא קרוב מאי פעם. המשחק מציג רעיון מקורי ומעניין: אנו שולטים על חייזר מופלא המסוגל להתפתח ולגדול עם "מודולים" שונים, להתפרק לחתיכות שונות לפי הצורך, וכן הלאה. המכניקה המקורית מאפשרת לייצר קרבות מעניינים ומרעננים. לחצו כאן לדף המשחק ב-Steam.

מתוך "Moduwar", משחק האסטרטגיה המקורי

Tiny Money: בין הפרויקטים המרשימים ביותר שנצפו בישראל לאחרונה. Tiny Money הוא משחק חידות העושה שימוש בפלסטלינה וסיליקון עבור הרקעים והדמויות במשחק. שחקנים וותיקים וודאי ייזכרו ב-Neverhood, משחק הפלסטלינה האהוב, שהשתמש בסגנון דומה אי שם בשנות התשעים. Tiny Money מציג אנימציה נפלאה והשקעה עוצרת נשימה בפרטים. לעת עתה ניתן להירשם לקבלת עדכונים אודות המשחק, בדף הרשמי.

מיוצר המשחק, דור בר, נמסר:

היה לנו ברור שאנחנו רוצים לדבר על יוקר המחיה, כך הלכנו לנושא של הפערים הסוציו-אקונימיים, ויצרנו מהם אנלוגיה בה הגודל הפיזי נקבע יל ידי חשבון הבנק. זה העולם של טייני מאני!

Of Bird And Cage: משחק ייחודי המוגדר כ"אלבום מוזיקה המועבר כולו דרך משחק מחשב". בפס הקול של המשחק משתתפים אמנים מלהקות רוק ומטאל מוכרות כמו Guns N' Roses, Epica, Within Temptation, Evanescence. הפרויקט המיוחד נועד לצאת באופן רשמי בתחילת השנה הבאה. לחצו כאן לדף המשחק ב-Steam.

Of Bird And Cage – אלבום מוזיקה בצורת משחק

Empire Patron: משחק קלפים המשלב תפקידים וסיפור גרנדיוזי. המשחק מתרחש בעולם פנטזיה. לפי תיאור המשחק, נוכל לשלוט באחד מחמישה צבאות גדולים, כאשר הלחימה מתבצעת באמצעות משחק קלפים. מלבד זאת, נוכל לבקר באיזורים בהם ניתן לשוטט בחופשיות, להשיג קלפים חדשים עבור הצבא שלנו, וליהנות מאירועים שיקדמו את העלילה. גרסת האלפא צפויה לצאת בהמשך השנה. לחצו כאן לדף המשחק ב-Steam.

מתוך Empire Patron – משחק קלפים בשילוב עם תפקידים

בין חובבים לאנשי תעשיה

חלק מהמפתחים אפילו מגדילים לעשות ומספרים על תהליך היצירה והאתגרים שבדרך, כמו Hopeless Heroes או אינונב. הרשומות חושפות לא רק את תהליך הפיתוח, אלא גם אירועים דרמטיים המתרחשים מאחורי הקלעים, דינמיקה של צוות, מסעות לכנסים שונים, וכן הלאה. הקריאה מומלצת לאלו שרוצים לקבל מבט אינטימי יותר על העבודה בתעשיית המשחקים המקומית.

בנוסף למפתחי האינדי בישראל ניתן למצוא גם קהילות חובבים המרוכזות סביב פרויקטים שונים. למשל, קהילת "הרפתקה עברית" אשר מתרגמת משחקים לשפת הקודש. הקהילה עוסקת בעיקר במשחקי חידות נוסטלגיים ("קווסטים"), אותם החברים מתרגמים ולעתים אף מדבבים בעברית. מדובר בקבוצת אנשים יצרניים ביותר שהצליחו לסיים מספר מרשים של פרויקטים איכותיים בעברית – אפשרות לא רעה בכלל להעביר כמה שעות של הנאה ביום העצמאות.

גילוי נאות: המשחק "יום פתוח" המוזכר בכתבה מפותח על ידי רפאל בן-ארי

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות