סין: PUBG הופך ל"משחק השלום" ומציג שינויים להפחתת האלימות במשחק

| יום ראשון, 12 במאי 2019, 13:33 | משחקים

המשחק PlayerUnknown's Battlegrounds, הידוע בכינוי PUBG, הוא משחק אלים למדי: פיצוצים, יריות ושחקנים שהורגים אחד את השני. המשחק פופולארי מאוד, במיוחד באיזור אסיה, ובדגש על גרסת המובייל של PUBG לסמארטפונים. הממשל הסיני סירב לאפשר ל-Tencent (מפיצת המשחק) להכניס אפיקי הכנסה למשחק, כמו מיקרו-תשלומים. כעת המשחק עבר מתיחת פנים על מנת להוריד את רף האלימות במשחק.

ראשית, שמו של המשחק שונה. כעת, במקום PUBG, בסין המשחק נקרא "Game for Peace" ("משחק השלום"). נראה שלמרות האירוניה הרבה, השם החדש לא נבחר באופן הומוריסטי, אלא על מנת להתאים לערכי המשטר הסיני, בתקווה כי המסר החיובי ייאפשר ל-Tencent להכניס למשחק את האפשרות לרכוש פריטים, ולהרוויח כסף מהצלחתו.

עם זאת, השינוי הבולט ביותר במשחק מתגלה כאשר הצלחתם לחסל שחקן אחר. כעת, במקום לראות את היריב נופל לאדמה ומתבוסס בדמו, השחקן המובס פשוט מתיישב, מנופף לכם לשלום באדיבות, ומשאיר לכם את הציוד שאסף במהלך המשחק. שינוי זה מגיע לצד שינויים נוספים בגרסה הסינית של המשחק, כמו למשל הייצוג הויזואלי של דם, שהוחלף למעין ענן ירוק. כאשר יורים בשחקנים אחרים הדבר נראה יותר כמו פיינטבול מאשר לוחמה אמיתית.

תגובות הגיימרים ברשת חלוקות בנוגע לשינויים. מצד אחד יש את אלו שנהנו מהשינויים וציינו בחיוב את התחושה החיובית העולה מהמשחק. מצד שני, שחקנים אחרים הלינו על כך שהמשחק פחות מציאותי לאור השינויים הללו, שחוטאים גם לחזון המקורי של PUBG המתבסס על הסרט Battle Royale הברוטלי.

השוק הסיני הצומח מהווה מוקד משיכה למפתחי משחקים מכל העולם, אשר מוכנים לערוך שינויים נרחבים במשחקיהם לדרישות המשטר הסיני. מספר השחקנים במדינה עלה לאחרונה באופן משמעותי, ובכך גם מספר השחקנים המשלמים, אולם ממשלת סין לא תמיד מקלה על מפתחי המשחקים: המדינה מפעילה צנזורה על התכנים, ובשנה שעברה גם הקפיאה כליל את תהליך אישור המשחקים למשך תקופה של תשעה חודשים.

מקורות
EuroGamer
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות