לנובו מציגה אב טיפוס לנייד בעל מסך מתקפל ממשפחת ניידי ה-ThinkPad X1

מחשב נייד מתקפל ThinkPad X1 (מקור לנובו)

לנובו (Lenovo) הציגה במהלך כנס Accelerate 19 המתקיים בארה”ב אב טיפוס ראשון של מחשב נייד בעל מסך OLED מתקפל בגודל 13.3 אינץ’ שיהיה חלק ממשפחת ניידי ה-ThinkPad X1 של החברה.

בניגוד לנייד ה-Yoga Book C930 של לנובו שהגיע עם 2 מסכים, הפעם אב הטיפוס מציג מסך OLED מתקפל, בדומה למכשיר ה-Galaxy Fold של סמסונג, כשלנובו שמה דגש מיוחד על העובדה כי מדובר באב טיפוס בלבד על מנת להימנע ממצב דומה לסמסונג.

בעוד המחשב הספיק לעבור בדיקות ראשוניות על ידי משתמשים בכנס, החברה שמה דגש על הסתרת הפרטים המלאים של אב הטיפוס, כאשר ידוע רק כי מסך ה-13.3 אינץ’ יגיע ביחס 4:3 עם רזולוציית 2K, יתמוך בעטי המגע של Wacom ויופעל על ידי מעבד מדגם לא ידוע של אינטל כשהוא מגיע במשקל של פחות מ-900 גרם.

מחשב נייד מתקפל ThinkPad X1 (מקור לנובו)
מחשב נייד מתקפל ThinkPad X1 (מקור לנובו)

הנייד המתקפל העתידי של לנובו מדגים אפשרות נוספת לניצול טכנולוגיית המסכים המתקפלים שמתחילה אט-אט לצבור תאוצה השנה. דבר אחד עליו יהיה צורך לשים דגש הוא התאמה של מערכת ההפעלה על מנת לעבוד בנייד עם מסך מתקפל שיכול לשמש גם כמקלדת ובעוד גוגל הוסיפה שינויים דומים למערכת ההפעלה אנדרואיד, צריך לחכות לשינויים נוספים במערכת ווינדוס 10 של מיקרוסופט עבור מוצר מסוג זה.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים